Polskie wioślarki ze złotem


Mamy pierwszy odznaczenie na wioślarskich mistrzostwach świata. Polska osada nie była gościnna na odbywających się na poznańskiej Malcie zawodach. lokalny dwójka Julia Michalska i Magdalena Fularczyk popłynął najszybciej i zdobył złocisty odznaczenie w konkurencji dwójek podwójnych.

Czy Putin w Katyniu wyrzeknie się Stalina?


Rosyjskie media zastanawiają się, jak wyglądać będzie wywiad rosyjskiego premiera z Donaldem Tuskiem w toku uroczystości w Katyniu. "Moskowskij Komsomolec" analizuje czy Putin wyrzeknie się Józefa Stalina? "Gazeta Wyborcza" dowiaduje się natomiast, że rosyjski premier kazał FSB wykopać tzw. białoruską listę katyńską - katalog Polaków zamordowanych dzięki NKWD - i mógłby podarować ją Donaldowi Tuskowi 7 kwietnia.

Uwolniono prom, jaki utknął w lodzie na Bałtyku


Płynący z Finlandii do Estonii fiński prom "Nordlandia" z 850 pasażerami, kto na kilka godzin utknął w lodach na Bałtyku po opuszczeniu portu w Helsinkach, został uwolniony. Prom ruszył po przepłynięciu obok niego kilku innych statków.

Cimoszewicz depcze Tuskowi po piętach


Obecny premier wyścig o fotel prezydenta wygrałby i z Lechem Kaczyńskim, i Włodzimierzem Cimoszewiczem, ale...

Przemówienie Putina to "dyplomatyczna nowomowa"


- To taka dyplomatyczna nowomowa, która nie pozwala dać wyraz skruchy - podsumował dzisiejsze przemowa Władimira Putina Kazimierz M. Ujazdowski, wysłannik nasz Plus. Z kolei według Ryszarda Kalisza z SLD, życie rosyjskiego premiera na przestrzeni uroczystości rocznicowych w Katyniu jest "krokiem i to niemałym". posłaniec ocenił też, że dzisiejsze wydarzenia są pokłosiem… odejścia od władzy PiS.

Angielscy książęta na mundialu


Książęta William i Harry przybyli z pierwszą oficjalną wizytą do Republiki Południowej Afryki. Kibicowali reprezentacji Anglii w meczu z Algierią. Odwiedzili też ambulatorium dla dzieci.

Radziszewska: "Nie" dla legalizacji związków partnerskich


dziś w Polsce nie ma przestrzeni ani społecznej, ani politycznej na uchwalenie ustawy o związkach osób homoseksualnych - mówi makler rządu ds. równego traktowania Elżbieta Radziszewska. Nie ma na to zgody - dodaje w Przesłuchaniu w RMF FM. Przyznaje też, że zanim końcem roku akt prawny antdyskryminacyjna zostanie uchwalona i podpisana przez prezydenta.

Pilotowi proponowano lądowanie na lotniskach zastępczych, były czwórka próby podejścia


polski stalowy ptak prezydencki Tu-154 rozbił się w czasie czwartego podejścia do lądowania na lotnisku Siewiernyj koło Smoleńska - poinformowała telewizja Wiesti-24.

"Frytka" i "Matka" dali dyrygowanie


Sobotnie wygrana debla Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski dało polskim tenisistom prowadzenie 2:1 po dwóch dniach spotkania z Finlandią. Polacy prowadzą z tej przyczyny w pierwszej rundzie Grupy I Strefy Euroafrykańskiej rozgrywek o Puchar Davisa w Sopocie i mają szanse na awans.

Ogrzewał suszarką auto; pozostał wrak


Próba ogrzania suszarką do włosów zamarzniętego zbiornika spryskiwacza w samochodzie, podjęta za pośrednictwem 77-letniego mieszkańca Dolnej Saksonii, skończyła się eksplozją i pożarem. Po samochodzie pozostał wypalony wrak - poinformowała policja.

Tusk Schetynę "zdjąć może, gdy chce"


prezes rady ministrów Donald Tusk zdementował we wtorek doniesienia medialne, jakoby w maju - dopiero co decyzją szefa rządu - Grzegorz Schetyna pył zarzucić stanowisko sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej.

Poproszę chleb, bułeczki i dwaj sztaby złota


luksusowy londyński dom towarowy Harrods, nastawiony na wybredną i zamożną klientelę, uruchomił sprzedaż sztab złota. Nowa podaż wychodzi vis-a-vis inwestorom, szukającym bezpiecznej przystani dla swoich gotówkowych rezerw.

numer 112; minister zaskoczony komentarzami


W trakcie wyboru wykonawcy programu pilotażowego siedlisko Powiadamiania Ratunkowego doszło do przekroczenia prawa - przyznał dyrektor MSWiA Jerzy Miller. Zaznaczył jednak, że było to przypadkowe a nie celowe, a błąd popełnił jego współpracownik.

Graś prosi TVP o Katyń


Z prośbą o transmisję zaplanowanych na 7 kwietnia uroczystości związanych z 70. rocznicą mordu katyńskiego z udziałem premiera Donalda Tuska zwrócił się do TVP rzecznik rządu Paweł Graś - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

"Dialog dziejowy trudny, ale prawdziwy. I jest"


w toku dwudniowej wizyty prezydenta Ukrainy w Polsce nie dojdzie do trudnego zmierzenia się z historią. Ani Wiktor Juszczenko ani Lech Kaczyński nie wezmą udziału w odsłonięciu pomnika ukraińskich ofiar Armii Krajowej w Sahryniu na Lubelszczyźnie. - wzajemne oddziaływanie historyczny między Polską a Ukrainą jest trudny, ale prawdziwy - ocenił Paweł Kowal z PiS.

znalezionych: 47776, strona 1 z 3186
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>