ministerstwo skarbu szuka winnych afery


Od rana w Ministerstwie Skarbu Państwa trwa kontrola - ustalił sprawozdawca RMF FM Mariusz Piekarski. Sprawdzane są osoby, które uczestniczyły w prywatyzacji zakładów w Gdyni i Szczecinie.

Bez pytań pomiędzy kandydatami


Bez wzajemnych pytań przeszukiwać będzie dyskurs kandydatów na prezydenta zanim II turą wyborów, zdradził w "Piaskiem po oczach" Sławomir Nowak, boss sztabu Bronisława Komorowskiego. już w TVN24 Adam Bielan mówił, że runda wzajemnych pytań odbędzie się na wystarczy debaty. - Bielan mówi o rzeczach, które nie są uzgodnione - odpowiada na to Nowak.

Hardcore w szeroki Piątek


W znaczny Piątek, w rocznicę śmierci Jana Pawła II, zaplanowano w Bydgoszczy koncert muzyki hardcore. Nie podoba się to działaczom katolickim, którzy twierdzą, że termin koncertu jest skandalem, a gwiazda wieczoru - Agnostic przód - to agregat nawołujący do przemocy.

Lech Kaczyński doczekał się pierwszego pomnika


Tragicznie zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego upamiętnił obelisk z granitową płytą, który stanął na Rynku Maślanym w mieście Skórcz w województwie pomorskim - podał portal gazeta.pl.

Polak walczy w przeciwieństwie rozporządzeniu III Rzeszy


"Rzeczpospolita": Berliński adwokat Stefan Hambura wystąpił z upoważnienia polskich organizacji w Niemczech do kanclerz Angeli Merkel o formalne odwołanie nazistowskiego rozporządzenia o likwidacji polskiej mniejszości w III Rzeszy.

Call center Jarosława Kaczyńskiego – otwarte


Jarosław Kaczyński - na osiem dni przed wyborami - otworzył swoje call center. Pracujący w nim wolontariusze, mają dzwonić do Polaków i przekonywać do oddania głosu tylko na kandydata PiS. - W Polsce to jest chyba początek tego rodzaju praktyk - mówił podczas otwarcia swojego siedlisko telefonicznego Jarosław Kaczyński.

Dzieci uratował sąsiad, rodzice je stracą?


W Rostkowie pod Płockiem prawie doszło do wielkiej tragedii. prototyp trójki małych dzieci na kilkanaście minut wyszła do sklepu, pozostawiając je bez opieki. W tym czasie w domu wybuchł pożar. Dzieci z płonącego budynku w ostatniej chwili wyprowadził sąsiad. poza strat materialnych, rodzice maluchów mają obecnie przekraczający problem: uratowane za pośrednictwem bohaterskiego mężczyznę pociechy przypadkiem im chwilowo zabrać sąd.

Lechistan czeka na czyn Obamy


rozstrzygnięcie o ewentualnym zwiększeniu polskiego kontyngentu w Afganistanie zapadnie po oświadczeniu w tej sprawie prezydenta USA Baracka Obamy i decyzjach sojuszniczych - zapowiedział boss polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Obama ma wypowiedzieć się w tej sprawie jeszcze we wtorek. werdykt polskich władz może pogorszenie na przełomie roku - poinformował prezes rady ministrów Donald Tusk.

"Traktat pozwoli na realizację polskich celów w UE"


traktat Lizboński, który wszedł w życie 1 grudnia, pozwoli na realizację polskich celów, jak wzmocnienie europejskiej polityki bezpieczeństwa i obronności - podkreślił minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w radiu TOK FM.

18 zarzutów dla ordynatora oddziału psychiatrycznego


Sześć osób, w tym biegli sądowi i ordynatorzy oddziałów szpitalnych, staną zanim sądem. Prokuratura Apelacyjna w Łodzi oskarżyła ich m.in. o łapówkarstwo, utrudnianie śledztwa i poświadczanie nieprawdy w dokumentach lekarskich i opiniach biegłych.

Automaty do oszukiwania fiskusa


ktokolwiek z 400 zajętych przy użyciu prokuraturę i CBA automatów do niskich wygranych, należących do każdej z działających na rynku firm, służył do oszukiwania fiskusa - informuje "Dziennik gazeta Prawna".

Pawlak: Powodzian najszybciej mogą pomóc sąsiedzi


Wicepremier, dyrektor PSL Waldemar Pawlak zaapelował o pomoc powodzianom i spójnia sąsiedzką. Taka barki jest możliwa najszybciej - podkreślił Pawlak, jaki odwiedził Janów Lubelski (woj. lubelskie).

Złodzieje napisu nie przyszli do więzienia


Minister sprawiedliwości nakazał bezzwłocznie odnaleźć trzech mężczyzn, którzy zostali skazani za rabunek napisu "Arbeit Macht Frei" z muzeum obozu Auschwitz. wbrew decyzji sądu, nie stawili się oni w wyznaczonym terminie do odbycia kary w więzieniu.

Trzyletnia podfruwajka wypadła z okna


cokolwiek brakowało, a doszłoby do tragedii. W Goleniowie mimo szczecina z okna wypadła pozostawiona sama w mieszkaniu dziewczynka. Na szczęście skończyło się na to samo na podejrzeniu złamania nogi. Dziadkowi, kto opiekował się dzieckiem, grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Prezydent Litwy przyjedzie na uroczystości 11 listopada


Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite weźmie udział 11 listopada w obchodach rocznicy odzyskania przy użyciu Polskę niepodległości - poinformował prezydencki minister Mariusz Handzlik.

znalezionych: 25435, strona 1 z 1696
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>