stopień obiegiem podpisuje nabycie gazu z Rosji


za pośrednictwem kolejne 27 lat 70 proc. gazu, którego potrzebujemy kupimy od Rosji. - stopień w środę w obiegowym trybie przyjmie uchwałę zatwierdzającą umowę gazową z Rosją - poinformowało ognisko Informacyjne Rządu. podług wcześniejszego scenariusza oznacza to, że PGNiG i Gazprom dopięły sprawę ze swojej strony, a układ międzyrządowe to formalność.

To wyraz chamstwa i grubiaństwa - tak delegat PiS Arkadiusz Mularczyk skomentował w programie "Rozmowa Rymanowskiego" słowa wicemarszałka Stefana Niesiołowskiego z PO, kto pod jego adresem rzucił w Sejmie "spadaj". - To nie jest żadna zniewaga - stwierdził delegat PO Andrzej Czuma. - wybór z Olechowskim jest jedną z rozważanych - deklarował na antenie TVN24 ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski, którego zdaniem jeden z dawnych "trzech tenorów" Platformy Obywatelskiej mógłby być zewnętrznym kandydatem Lewicy w wyborach prezydenckich. W ocenie Kwaśniewskiego swojego kandydata powinny też wystawić trzy pozostałe partie, które są obecne w parlamencie. dodatkowy atak na bank w Warszawie. Mężczyzna w czarnym ubraniu, chustce i okularach wtargnął do placówki pod ręką ulicy Grójeckiej na Ochocie. Sterroryzował pracownice przedmiotem przypominającym oręż i zrabował kilkanaście tysięcy złotych. Bandyty poszukują policjanci.Dwugodzinna impreza kilkunastu jednostek straży pożarnej zakończyła się sukcesem. Strażacy opanowali gigantyczny ogień bloku mieszkalnego w sąsiedztwie skrzyżowaniu ulic Flisa i Łopuszańskiej w Warszawie. O Kornelii Marek powiedziano i napisano już wszystko. Pozostaje na odwrót jedno pytanie. Jak długa dyskwalifikacja ją czeka? - Ta będzie na chyba - powiedział pryncypał PKOL Piotr Nurowski. Ile lat, tego nie wiadomo. - Minimum to 2 lata. Górnej granicy nie ma, a w związku z tym prawdopodobnie uzyskać karę dwóch, pięciu, 10, a nawet 189 lat - mówi tvn24.pl boss PKOL i podkreśla, że zawodniczka "idzie w zaparte i mataczy". "Gazeta Wyborcza": Ostatnie badanie preferencji partyjnych "Gazety" przypadło na czas niezwykły - część ankiet została wypełniona na dzień nim katastrofą, większość już po niej. Jak w owym czasie wyglądały sympatie polityczne?

aeroplan z ciałami kolejnych 34 ofiar przyleciał do Polski. - Wszyscy chcieliśmy innego powitania - mówił na lotnisku Donald Tusk. Nieskończenie długi kondukt już po raz piąty na ulicach stolicy. Trumny z ciałami tragicznie zmarłych pojechały na Torwar.

nieznany prezydent Ukrainy odwołał w środę wielu ambasadorów swego państwa, m.in. w Polsce, USA i Francji i Polsce. Zdymisjonował także przedstawicieli Kijowa pod ręką NATO i Unii Europejskiej. Prezydent USA Barack Obama przybył w niedzielę do Kabulu z niezapowiedzianą wizytą. Ma spotkać się z prezydentem Afganistanu Hamidem Karzajem, jego rządem i amerykańskim personelem wojskowym - podał biała barwa Dom.

W piątek Bill Schuffenhauer puder bić się w rywalizacji bobslejowych "czwórek". Na torze w Whistler prawdopodobnie go choć nie zobaczymy - sportowiec został aresztowany pod zarzutem pobicia narzeczonej. A parę dni temu mówił: "Rodzina znaczy dla mnie więcej, niż co popadnie innego". sejm odrzucił w pierwszym czytaniu wzorzec nowelizacji Kodeksu karnego, przewidujący karę więzienia za zabiegi in vitro, eksperymenty na embrionach i handel nimi. Andżelika Borys zatrzymana i zwolniona. Białoruska milicja zatrzymała szefową Związku Polaków na Białorusi w drodze do Wołożyna na rozprawę ws. Domu Polskiego w Iwieńcu. teraz Borys kontynuuje swoją podróż.- W przypadku generała Jaruzelskiego mamy dwa etapy w jego życiorysie: wywózka na Sybir i to co było po 1949 roku, co już nie przynosi mu chwały - mówił Aleksander Szczygło w Radiu Zet. Skomentował w ten sposób inwitacja generała do Moskwy na 65. rocznicę zwycięstwa. Na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" kończący się dopiero co rok w polskiej polityce, w tym dokonania premiera Donalda Tuska, ocenia socjolog, poprzedni wysłannik PO, prof. Paweł Śpiewak. Organizacja praw człowieka Amnesty International (AI) domaga się wyjaśnienia zabójstwa Makszaripa Auszewa, jednego z czołowych działaczy opozycji w rosyjskiej Inguszetii. Auszew został zastrzelony w sobotę w Kabardo-Bałkarii.

dziewiczy dźwięczenie w szkołach


1 dzień września to nie przeciwnie lekcja historii, ale i dziewiczy dzień szkoły. Naukę w szkolnych ławach rozpocznie prawie 6 milionów uczniów. W tym roku czeka na nich sporo zmian.

"Stali pod kościołami i czyhali na staruszki"


Obiecywali, że nie będą wystawiać stolików, ale doświadczenie pokazała, że na deklaracjach się skończyło. 6 maja upłynął prekluzja składania z wykorzystaniem kandydatów na prezydenta w Sztabie Komisji Wyborczej wymaganych co w żadnym wypadku 100 tys. podpisów poparcia.

Rekordowa kara dla polskiego kierowcy


prowadzący z Polski, złapany na prowadzeniu przeciążonej ciężarówki na drodze M20, ma zapłacić grzywnę 7,5 tys. funtów. – To niewątpliwie najwyższa kara za takie wykroczenie, o jakiej słyszałem – mówi policjant, który prowadził jego sprawę - informuje goniec.com.

Rekordowe 85,2 mln dol. na kampanię wyborczą


Burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg, który stara się o reelekcję w listopadowych wyborach, przeznaczył na ten cel z własnej kieszeni już 85,2 mln dol. To największa w historii USA suma, jaką kandydat na publiczny urząd wydał na kampanię wyborczą - podał w sobotę dziennik "New York Times".

Prezydencka para spoczęła w krypcie na Wawelu


Ciała Lecha i Marii Kaczyńskich spoczęły w onyksowym sarkofagu na Wawelu. W ostatniej drodze prezydenckiej parze towarzyszyli tylko najbliżsi.

5 tysięcy minut spóźnienia PKP


Spóźnione pociągi to zmora polskich kolei. PKP raz za razem szuka winnych gdzie indziej - trudne dar atmosferyczne, zły stan torów, itp. Ale ile pociągów przyjeżdża później z winy przewoźnika? Jak wyliczyła spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zarządzająca siecią kolejową - od początku roku integralny Chronos opóźnień z powodu kłopotów z taborem przekroczył 5 tys. minut.

Jubileusz Anny Walentynowicz u prezydenta


W obecności prezydenta Lecha Kaczyńskiego i kilkudziesięciu gości obchodzono w Pałacu Prezydenckim jubileusz 80. urodzin legendarnej działaczki "Solidarności" - Anny Walentynowicz.

Węgry: Druga tura wyborów parlamentarnych


dzień dzisiejszy rano rozpoczęła się na Węgrzech druga tura wyborów parlamentarnych. Po wygranej w pierwszej turze, centroprawicowy Fidesz ma szansę na osiągnięcie w nowym parlamencie dwóch trzecich mandatów, co pozwoli mu na wprowadzenie zmian do konstytucji.

Sylwester w deszczu i śniegu


przeszły dwadzieścia cztery godziny grudnia będzie dla nas wystarczająco łaskawy, chyba że chodzi o pogodę. W całym kraju termometry zatrzymają się nieznacznie poniżej zera. Co prawdziwość noworoczną zabawę na świeżym powietrzu mogą utrudniać opady śniegu i deszczu, ale jak zapewniają synoptycy - tylko przelotne.

Putin wieszczy dłuższe istnienie


bez mała od chwili upadku ZSRR liczba ludności Rosji systematycznie się zmniejsza, ale premier Władimir Putin oznajmił koniec tego negatywnego trendu. Nie dość, że w 2009 r. Federacja Rosyjska powinna zanotować wzrost liczby ludności, to jeszcze przeciętna długość życia zwiększy się do 69 lat.

Ocenią im sikawki


nad 80 drużyn z krajowy i zagranicy bierze udział w rozgrywających się w Cichowie (woj. wielkopolskie) VI Europejskich i IX Krajowych Zawodach Sikawek Konnych. Na konkurs przyjechały drużyny z Czech, Słowacji i Węgier. Do zmagań zgłosiło się też ok. 20 drużyn kobiecych.

Komisja ws. zanieczyszczeń Zatoki Meksykańskiej


Prezydent USA Barack Obama poinformował w sobotę, że powołał komisję do wyjaśnienia okoliczności gnój wód Zatoki Meksykańskiej. Komisji kierować dyskusją będą: dotychczasowy senator Bob Graham i były prezes Agencji ds. Ochrony Środowiska (EPA) William Reilly.

Makabryczne odkrycie. Spaliła zwłoki dziecka


W gminie Godkowo (woj. warmińsko-mazurskie) policja zatrzymała 44-letnią kobietę, która spaliła w piecu zwłoki swojego dziecka. co do jednego z nią, w ręce policji wpadło także jej trzech znajomych - czytamy na stronie internetowej rmf24.pl

inwentarz z pyłem


Jak wracają z azerskich mistrzostw Europy do polski zapaśnicy? z wykorzystaniem Hiszpanię. Wulkaniczny pył unoszący się nad Europą spowodował, że w miejsce 2,5 tysięcy kilometrów pokonają jakby dwa razy więcej. Dwukrotnie dłuższą drogę pokonają też dwa brązowe medale, które dla naszej ekipy zdobyły zapaśniczki.

Hellada uratowana, trwanie na Europę


Hellada została uratowana poprzednio bankructwem i otrzyma 110 mld euro, ale nie Europa, w której - jak pokazał dekoniunktura helleński - brakuje przywództwa tudzież kontroli nad politykami budżetowymi państw członkowskich - ocenia w poniedziałek kronika "La Libre Belgique".

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.