"Prezydent wolałby konkurenta z mniejszym ego"


MSZ prowadzi politykę ustępstw, która nie przynosi efektów - mówi gość Przesłuchania w RMF FM Paweł Wypych. Prezydencki członek rządu dodaje, że Lech Kaczyński przedstawi lada dzień polski algorytm ustaw zdrowotnych. Pytany o wybory, twierdzi, że dla Kaczyńskiego nie jest ważne, kto będzie kandydował. Ma jakkolwiek swego faworyta. Woli za przeciwnika kogoś, kogo ego nie jest większe od jego.

Zagęszcza się aura około niemieckiej fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie", która przygotowuje główny punkt poświęcone przesiedleniom Niemców. Z zasiadania w niej zrezygnowała czeska historyczka Kristina Kaiserova - poinformował dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". członek rządu kopacz powinna ubyć - stwierdził Grzegorz Napieralski. dyrektor SLD w "Kropce nad i" w niezwykle ostrych słowach skomentował ostatnie wydarzenia w Ministerstwie Zdrowia i NFZ. - W normalnym europejskim kraju ponieśliby konsekwencje. jak prezes klubu i człowiek, którego papa chorował na raka uważam, że minister kopacz należy odwołać - dodał Napieralski. coraz wręcz przeciwnie do godziny 16 w niedzielę można wizytować siedzibę Narodowego Banku Polskiego w Warszawie. wejście dla gości umiejscowione jest od strony pl. Powstańców Warszawy. Tam też postawiono namioty, w których znajduje się plac zabaw a inne atrakcje przygotowane dla najmłodszych.Największe włoskie prasa obszernie komentują słowa ambasadora nasz pod ręką Unii Europejskiej Jana Tombińskiego, który dzień wcześniej, według relacji agencji animozja i dpa, powiedział zagranicznym dziennikarzom w Brukseli, że komunistyczna przeszłość kandydata na pozycja szefa unijnej dyplomacji, byłego premiera Włoch Massimo D'Alemy, może stanowić "problem" dla państw byłego bloku wschodniego. 25 stycznia w katastrofie Boeinga 737-800 linii Ethiopian Airlines zginęło 90 osób. We wtorek Reuters, powołując się na bodziec "bliskie prowadzonemu dochodzeniu", poinformował, że jest już znana okoliczność tragedii. Już kilkadziesiąt lat temu Watykan wiedział o molestowaniu dzieci przez księży - twierdzi przedstawicielstwo Associated Press, opierając się na korona drzewa do papieża Pawła VI. skryba pisma zalecał podjęcie zdecydowanych kroków pod księży-pedofili. Nie ma dowodów, że list nie inaczej trafił w ręce adresata.

- Dzisiaj najtrudniejsza wypadek jest na Podbeskidziu. Ten piękny zakątek jest wybitnie niebezpieczny. Ilość opadów jest większa niż w 1997 roku - poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller.

Polska od wielu miesięcy zajmuje się sprawą, gdzie jeszcze nikt nie wykazał przestępstwa i która jest ogromnie dęta - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Stefan Niesiołowski. Żony hazardzistów z Neapolu, uzależnionych od automatów do gry stojących w barach, doprowadziły do ujawnienia wielkiego procederu nielegalnego hazardu - poinformowały włoskie media. Zarzuty zostały postawione 15 właścicielom lokali.

91 lat po zakończeniu I wojny światowej, jej najmłodsza ofiara ma 26 lat i żyje w Belgii - donosi belgijska prasa. Wystarczyły trzy złote medale, by stać się obiektem zainteresowania Realu Madryt. "Królewscy" propozycji gry Usainowi Boltowi w barwach Realu nie złożyli. Jamajczyk z wysokości trybun Santiago Bernabeu ma odciążyć wicemistrzów Hiszpanii w pierwszym ligowym meczu. Wiedzieli, dokąd jest Polański, co je, gdzie jeździ na nartach. Policja dawała mu mandaty. Pomimo tego przy użyciu kilka lat Szwajcarzy nie aresztowali reżysera. Ten sam urząd, kto zawiadomił Amerykanów o wizycie Polańskiego w Szwajcarii i zamknął go do więzienia, wprzódy wydał mu oficjalne pozwolenie na kupno domu.Dziś PiS ma zdecydować, kto zasiądzie w sejmowej komisji śledczej Olewnika i komisji Blidy. Zbigniew Wassermann zrezygnował już z prac w komisji badającej okoliczności śmierci Krzysztofa Olewnika i poświęcić się chce lecz śledztwu hazardowemu - pisze "Rzeczpospolita". - To, że Rosjanie zobaczyli "Katyń", nie może budzić w nas nadziei, że wtem zrozumieli to, co się tam stało – powiedział Krystyna Kurczab-Redlich, odnosząc się do wyświetlenia w dwóch kanał rosyjskiej telewizji filmu Andrzeja Wajdy; obejrzały go nad kwartet miliony Rosjan. - Ponad 20 tysięcy kurcząt spłonęło w sobotę w pożarze kurnika w Międzyrzeczu Górnym koło Bielska-Białej. Budynek o powierzchni 1350 m kw. spłonął doszczętnie. Z ogniem zmagało się rzędu 80 strażaków. Jeden z nich poparzył sobie dłoń - podała w sobotę bielska Straż Pożarna.

Białoruska milicja zatrzymała pięciu Polaków


Białoruska milicja zatrzymała 5 członków nieuznawanego przez białoruskie władze Związku Polaków na Białorusi - dowiedziała się dziennikarka RMF FM.

Rosja: poryw bomby pod samochodem wiceszefa MSW Inguszetii


W Inguszetii na rosyjskim Kaukazie Północnym eksplodowała dzień dzisiejszy rewelacja pod samochodem wiceministra lokalnego resortu spraw wewnętrznych. Według różnych doniesień ranna jest jedna lub para osoby. Wiceministra Biesłana Szagujewa nie było w samochodzie.

Nie ma prądu - starosta chce klęski żywiołowej


Starosta powiatu myszkowskiego w województwie śląskim skierował do wojewody śląskiego wniosek o wtajemniczenie w stanu klęski żywiołowej. W wielu gminach tego powiatu od powyżej tygodnia tysiące mieszkańców jest pozbawionych energii elektrycznej.

Tysiące Europejczyków na ulicach w świętowanie pracy


przez ulice w miejsce całej Europy przeszły pochody pierwszomajowe. W Niemczech w wiecach wzięło porcja chociażby pół miliona ludzi. W Moskwie tradycyjna marsz przerodziła się w rewolta wbrew udziałowi żołnierzy z krajów NATO w defiladzie wojskowej 9 maja.

"Żydownik Powszechny" w kioskach


wydanie specjalne, pod prowokacyjnym tytułem "Żydownik Powszechny" przygotowuje "Tygodnik Powszechny" na swoje 65. urodziny. wraz z najnowszym numerem tygodnika znajdzie się on w kioskach w najbliższą środę, 24 marca, czyli na wskroś w dniu urodzin gazety.

Czołowe kraksa motocykla z busem


dwaj osoby jadące motocyklem zginęły w wypadku, do którego doszło w miejscowości Ignacew Rozlazły (Łódzkie) - poinformowała Joanna Kącka z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Załatwiła koleżankom zasiłek


Polki zajęły szóste miejsce w biegu sztafetowym kobiet 4x5 km. - To ogromna radość i zaspokojenie - oceniły zawodniczki, dla których miejsce tuż za ścisłą czołówką jest ogromnym sukcesem. - Udało się. To niesamowity czyn bohaterski - podkreśliła zawodniczka ostatniej zmiany Sylwia Jaśkowiec. A ta, która śmiałość pomogła sztafecie przybyć tak w znacznym stopniu - Justyna Kowalczyk cieszy się po największej części z perspektywy koleżanek. - niezwykle mi miło, że uplasowałyśmy się na miejscu, które gwarantuje im zasiłek - oceniła dwukrotna medalistka igrzysk w Vancouver.

Amerykanie chcą karać i prowadzić negocjacje


Sankcje poniżej Iranu nie mają szkodzić zwykłych ludzi, mają wywrzeć nacisk na Teheran - oświadczyła sekretarz stanu USA Hillary Clinton, zapowiadając kontynuację "dwutorowej" amerykańskiej polityki pod Iranu.

opozycja zwycięża po 50 latach


Japońska opór pokonała rządzących nieprzerwanie od poniekąd pół wieku konserwatystów z Partii Liberalno-Demokratycznej (PLD) - wynika z opublikowanych tuż po zamknięciu lokali wyborczych sondaży exit polls.

Zakazali pokazów striptizu. "A co ze stringami?"


Zrywając z liberalną praktyką europejską, islandzki parlament przegłosował interdykt pokazów striptizu, uznając, że odnoszenie korzyści z nagości pracowników jest w każdej firmie wykroczeniem. - Jestem naprawdę szczęśliwa, że Islandia staje się pierwszym europejskim krajem, który podjął taki krok - powiedziała socjaldemokratka Steinunn Valdis Oskarsdottir, która głosowała za zakazem.

Będą szukać dawców życia


We wrześniu w szpitalach zaczną się pojawiać pierwsi z powyżej 200 koordynatorów pobierania narządów, którzy będą wyszukiwać pacjentów ze śmiercią mózgu, ale bijącym sercem - pisze "Metro".

Radwańskie staną się chuliganami?


Siostry Radwańskie szybko zakończyły swoją przygodę z US Open w Nowym Jorku. rozstanie okrasiły rodzinną kłótnią, a rozdzieleniem zwaśnionych stron zajął się ich tata i trener. Przy okazji wskazał na cechy charakteru córek, nad którymi muszą popracować, chcąc odnosić sukcesy. - W tenisie wypada być chuliganem - wytknął siostrom.

"Indeks stron zakazanych" zniknie za nieco dni


Rząd rezygnuje z Rejestru Internetowych Stron i Usług Niedozwolonych. ministerium finansów ma lada dzień zaprezentować nową wersję projektu noweli ustawy o grach hazardowych, już bez kontrowersyjnych. stopień mówi o nawiązaniu współpracy z internautami dla wypracowania przepisów regulujących sferę internetu.

Samorządy błagają ministra o kapitał


Z całego kraju do ministra finansów płyną pisma z prośbą o dodatkowe finanse - alarmuje "Rzeczposplita". Piszą je głównie samorządowcy, którym brakuje m.in. na świadczenia rodzinne i odprawy emerytalne. Tyle, że tych pieniędzy nie ma – wpływy z podatków są po październiku o jakby dwa mld zł niższe niż rok temu.

"Wojna o pamięć trwa". Davies broni lokalny


- W wojnie o wspomnienie ździebko rzeczy można porównać ze skalą i determinacji zmasowanej ofensywy propagandowej, którą Moskwa rozpętała w przededniu spodziewanego wyjazdu premiera Władimira Putina do lokalny - pisze Norman Davies w "The Independent". Tak brytyjski historyk odpowiada na rosyjskie publikacje na temat paktowania Polaków z Hitlerem, które nazywa "szokującymi".

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.