ruszczyzna stalowy ptak szpiegował polskie armia


"Gazeta Wyborcza": język rosyjski samolot szpiegował manewry rakietowe polskiego wojska.

Archeolodzy rozpoczynają poszukiwania śladów wczesnośredniowiecznego grodu centrum Opola. W opinii naukowców, pozostałości Ostrówka, zalążka dzisiejszego miasta znajdują się pod remontowanym w tym momencie opolskim amfiteatrem. W spotkaniu 10. kolejki Ekstraklasy piłkarskiej Polonia Warszawa pokonała przed własną publicznością Odrę Wodzisław 2:1 (1:0). Na zwycięstwo "Czarne Koszule" czekały od dwóch miesięcy. Islandzki wulkan Eyjafjoell - centralny sprawca lotniczego paraliżu w Europie - ponownie wyrzuca lawę, jednak chmura pyłów wulkanicznych wydaje się obniżać. Takie informacje podało islandzkie sekretariat prognoz. Pył non stop paraliżuje ruch powietrzny, natomiast Stary Kontynent częściowo wznawia loty (dziś ma odbyć się jedna druga zaplanowanych lotów). Od czwartku, podczas gdy to obłok pyłów sparaliżowała akcja lotniczy, odwołano w sumie ponad 95 tys. lotów.Z etykietą "ściśle tajne" przybyła do Warszawy "Dama z gronostajem" pędzla Leonarda da Vinci - pisze "Życie Warszawy". film będzie wolno podziwiać od najbliższego wtorku na pierwszym piętrze stołecznego Zamku Królewskiego. To są kibic! co więcej drogie bilety do dalekiej Kanady nie stanęły na przeszkodzie najwierniejszym fanom talentu Justyny Kowalczyk i nasza narciarka będzie dopingowana za pośrednictwem członków jej fanklubu. Budzi grozę a dodatkowo zachwyt. Mayon, w najwyższym stopniu prężny wulkan na Filipinach, zbudził się po latach uśpienia.

- Nieprawdopodobne jest, by otrzymała siedlisko w zastrzyku i nic o tym nie wiedziała. Naprawdę wydaje mi się to historią co najmniej science fiction - tak o dopingu Kornelii Marek mówiła Iwona Guzowska, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie. egzamin próbki B potwierdziło, że Rzeczpospolita Polska biegaczka była na dopingu.

uprzedni minister sportu Mirosław Drzewiecki wrócił do lokalny z Florydy, gdzie wyjechał po wybuchu afery hazardowej. Nie wiadomo jednak, podczas gdy spotka się z premierem Donaldem Tuskiem. dyskusja ma być pokłosiem jego wypowiedzi, że Lechistan to dziki kraj. Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie stwarza zagrożenie, że pracownicy socjalni bez wyroku sądowego będą mogli zamiatać dzieci rodzicom na podstawie np. złośliwego donosu od sąsiada - twierdzi Maciej Maleczek z Warszawskiej Krucjaty-Młodzi w Życiu Publicznym. Przed Sejmem trwa czata przeciwników nowelizacji, zorganizowana z wykorzystaniem tę organizację.

Marcin Popowski detektyw, który pomagał rodzinie Olewników stawia poważne zarzuty pod adresem funkcjonariuszy CBŚ. w czasie zeznań poprzednio sejmową komisją ds. zbadania stosunki śmierci Krzysztofa Olewnika ujawnił kulisy kontaktów z funkcjonariuszami. - dozór pracy policji to fikcja, a ta casus (Olewnika-red.)to przykład zamiatania błędów pod dywan. Wiem, że moja wiedza przypuszczalnie zaszkodzić wielu policjantom - stwierdził. prowadzący tira, aresztant dzięki policję drogową w Szwajcarii, połknął zapisy tachografu z obawy poprzednio karą, jaką dostanie za zły uczynek czasu pracy. W tym tygodniu w rankingu Napisali.pl nie nastąpiły znaczące zmiany. Czołówka od wielu tygodni wygląda podobnie. warto choć zanotować, że do "elity" rankingu dołączył Roman Giertych. Na wysokich pozycjach uplasowała się także Andżelika Borys i inni związani ze Związkiem Polaków na Białorusi."Gazety Wyborcza": Największym poparciem wyborców cieszy się platforma Obywatelska. Jej efekt to 53 procent, co oznacza ewolucja o 5 procent w porównaniu z poprzednim notowaniem - wynika z sondażu PBS DGA. bank rozbity: rekordowa zwycięstwo w loterii EuroMillions padła na Wyspach Brytyjskich, na dodatek szczęśliwe liczby skreślono na dwóch kuponach. Szczęśliwcy podzielą między siebie 90 milionów funtów, czyli 150 milionów euro. Na przełomie czerwca i lipca do Polski przyjedzie kolejna amerykańska bateria rakiet Patriot - informuje MON. Pierwsza wróciła do Niemiec parę dni temu. Na podstawie umowy z Amerykanami rakiety stacjonują w naszym kraju w systemie rotacyjnym.

Bayern bije "Diabły", Chorwat kończy z traumą


Fantastyczne spektakl na Allianz arena w Monachium! Bayern przeważał przez większość spotkania, ale z Manchesterem United na odwrót remisował 1:1. W doliczonym czasie powtórzyła się historia z 1999 roku, ale tym razem to Bawarczycy mogli świętować. W drugim meczu obejrzeliśmy "wojnę o Francję". Zwycięską dla Lyonu.

dramatyczny saldo katastrofy - nie żyje 25 osób


Do czołowego zderzenia pociągów doszło w pierwszy dzień tygodnia o brzasku w pobliżu miejscowości Halle w Belgii. pełnomocnik kolei potwierdził, że w wypadku zginęło 25 osób. Ratownikom udało się już odłączyć wszystkich uwięzionych w zgliszczach pasażerów. Z powodu tragedii swoją wizytę na Bałkanach przerwał szef rządu Belgii.

Nauczyciele polubili wagary


Pedagodzy w miejsce pracy coraz to chętniej chodzą na "wagary", a dzieciom w zamian lekcji pozostaje bezczynne dupa w klasie. Tym, ilu nauczycieli choruje w państwowych szkołach, zainteresowało się ministerium Edukacji Narodowej - pisze "Metro".

Odwołanie Gargas: PiS nie handluje kobietami


Marek Migalski napisał ostatnio na swoim blogu w Onet.pl, że "zwolnienie Anity Gargas z TVP pokazuje, jakie byłyby koszty i jak wyglądałaby unia rządowa PiS z SLD". Europoseł PiS kontynuuje ten wątek w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". - Jeśli to prawda, że nic nie zrobiliśmy (...), lub wręcz przyłożyliśmy do tego rękę (...), to jest to świństwo - mówi dla "Rz".

Kubot już odpadł z French Open


Łukasz Kubot nie zawojuje paryskiego French Open. lokalny tenisista odpadł w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa (z pulą nagród 16,807 mln euro). Po ogromnie długim ciężkim meczu Kubot przegrał 6:7 (5-7), 7:6 (7-4), 2:6, 4:6 ze startującym z dziką kartą Francuzem Jousselinem Ouanną.

"Polityka zdecydowała o wielkości deficytu


Co się stało? – kuśka opór w reakcji na informacje o olbrzymiej dziurze budżetowej. – Czy to nieobecność 52 mld plus coraz wpływy z prywatyzacji, które są niepewne? – wacek boss kancleraii prezydenta Władysław Stasiak. - Wpływy do budżety mniejsze niż optymizm rządu – mówi Jerzy Szmajdziński z SLD, oskarżając rząd, że zataił rzeczywisty stan finansów państwa nim wyborami.

"Zabawny akcent" posłanki PiS


Władysław Sidorowicz w najnowszym wpisie na swoim blogu podsumowuje wystąpienie Donalda Tuska, który mówił w Sejmie o osiągnięciach rządu po 2,5 roku jego funkcjonowania. członek senatu PO zwraca zwłaszcza uwagę na jak to określa, "zabawny akcent" posłanki PiS Aleksandry Natalii- Świat.

Iran ma trwanie do września


jeśli we wrześniu Irańczycy nie odpowiedzią na międzynarodowe propozycje dotyczące jego programu atomowego, to grożą mu sankcje, ostrzegła kanclerz fryc Angela Merkel.

Zmiany w łódzkim Teatrze Nowym


Zbigniew Brzoza zostanie odwołany z funkcji dyrektora artystycznego Teatru Nowego w Łodzi. Taką decyzję podjął prezydent miasta po zapoznaniu się z wynikami referendum, jakie w czwartek przeprowadzono między pracowników placówki.

Libia wita zamachowca jak króla


Niemalże królewskie powitanie zgotowali odpowiedzialnemu za kostucha 270 osób Abdelbasetowi al-Megrahiemu Libijczycy. Na zamachowca czekały na lotnisku śpiewy, kwiaty, flagi i konfetti.

odrodzenie się posła. "Może to Palikot ma odpalić granat"


Janusz Palikot nie inaczej się zmienił? opór jest sceptyczna, a i koledzy z własnej partii podchodzą do nowego Palikota z rezerwą. – stale był nierówny – mówi Hanna Gronkiewocz-Waltz. – ktokolwiek ma szansę na drugą szansę – mówił z kolei Grzegorz Schetyna. A Ewa Kierzkowska uważa, że dołączył do kampanii Komorowskiego, by "odpalić granat"

Merkel: nie można rozdrapywać starych ran


Nie wolno rozdrapywać starych ran, oznajmiła kanclerz Szwab Angela Merkel w wywiadzie telewizyjnym, kto ukaże się w 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Polak zginął w słowackich Tatrach


Ratownicy odnaleźli ciało polskiego turysty po południowej stronie Świnicy w Tatrach. gorsza połowa najprawdopodobniej spadł z dużej wysokości.

Sto tysięcy sztuk broni w rękach Polaków? Nowa norma prawna w Sejmie


Wraca przedmiot prawa do posiadania broni w Polsce. Komisja "Przyjazne Państwo" przyjęła schemat ustawy, która ułatwia dostęp do pistoletów i karabinów. W ręce Polaków może trafić poniekąd sto tysięcy sztuk broni. Teraz ustawą zajmie się sejm - informuje komplet naczyń stołowych Polityka.pl.

"Piękna Julia" chce usunąć Janukowycza


Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, nazywana także "piękną Julią", ogłosiła w sobotę akcję zbierania podpisów pod petycją o usunięcie ze stanowiska prorosyjskiego prezydenta Wiktora Janukowycza i przeprowadzenie przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.