"Hiena Roku" 2009 dla nieistniejącej redakcji


kombinat Dziennikarzy Polskich wycofało się w środę ze swej decyzji o przyznaniu "Hieny Roku" 2009 Wojciechowi Cieśli i przyznało ją członkom redakcji ukazującego się do sierpnia ub.r. "Dziennika Rzeczpospolita Polska Europa Świat".

Roman Giertych mówił, że za rządów PiS zbierano "haki" na polityków PO. Jarosław Kaczyński odparł, że to kłamstwo i pozwał Giertycha do sądu, mówiąc obok okazji, że ten "gra dla PO". Czy Roman Giertych zbliżył się do PO? Wątpliwości w tej kwestii próbował rozwiać Grzegorz Schetyna w TVN24. Sąd Apelacyjny w Białymstoku zawiesił postępowanie w sprawie z powództwa spadkobiercy późnego przesiedleńcy z Olsztyna, domagającego się zwrotu ziemi nad jeziorem Krzywym. Sąd chce zaczekać na prawomocne rozstrzygnięcie administracyjne. pilot ppłk. Marek Miłosz został uniewinniony w sprawie wypadku śmigłowca z udziałem ówczesnego premiera Leszka Millera. Do wypadku doszło w 2003 roku. Taki jest ogłoszony nieprawomocny decyzja Wojskowego Sądu Okręgowego. Prokuratura wnosiła o karę roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata i 4,5 tys. zł grzywny, obrona chciała uniewinnienia.gdyby druga tura wyborów prezydenckich odbyła się w tę niedzielę Donald Tusk pokonałby także prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jak i Włodzimierza Cimoszewicza - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Emeryt z Mysłowic od trzech tygodni nie może wyjechać własnym autem z wynajmowanego garażu. admitancja zamykają mu nałożone za pomocą komornika kłódki. Nie on zawinił, ale urzędnicy zapieczętowali garaż zgodnie z przepisami. I nie kwapią się otworzyć. Ratownicy TOPR kilkanaście minut przedtem godziną 20 dotarli do zasypanego turysty, którego po południu porwała lawina. Akcję ratowniczą prowadzili w niezwykle trudnych warunkach pogodowych i od początku podkreślali, że szanse na doznanie turysty są "bliskie zeru". Przewidywania się potwierdziły. reanimacja nic nie dała.

"Rzeczpospolita": Polacy adoptowali już 20 tys. dzieci z krajów Trzeciego Świata.

Władze Szpitala Wolskiego w Warszawie w ramach bezpieczeństwa zamontowały dzisiejszy monitoring w części placówki. Tyle, że kamery filmują wsio co się historia na sali, od śpiących pacjentów, po badania. plus te intymne. A nagrania może zobaczyć w pewnym sensie każdy. Na szczycie Unii Europejskiej 29-30 października w Brukseli będzie prezydent Lech Kaczyński, poinformował prezes prezydenckiej kancelarii Władysław Stasiak.

metoda afgańska przygotowana w resorcie obrony zakłada, że polscy żołnierze spędzą kolejne czwórka lata na froncie w Afganistanie - donosi "Dziennik gazeta Prawna". Bogdan Klich nie chce podawać konkretnej daty, ale kreśli wizję Ghazni (prowincji, za którą odpowiadają Polacy) jako "stolicy kulturalnej świata islamu". niższa izba parlamentu zdecydował dzisiaj, że hazardowa komisja śledcza będzie pracowała do końca kwietnia. początkowo sejmowa uchwała powołująca komisję zakładała, że detektyw przedstawią komunikat końcowy do 28 lutego. demoralizacja pozostaje problemem oraz w krajach europejskich. Transparency International w opublikowanym we wtorek Indeksie Percepcji 2009 wymienia w tym kontekście Czechy, Grecję, Łotwę, Polskę, Rumunię i Słowację.pochówek arcybiskupa Mirona Chodakowskiego, zwierzchnika prawosławnego ordynariatu WP, odbędzie się w pierwszy dzień tygodnia rano w katedrze metropolitalnej w Warszawie, pochówek - tego dnia w krypcie cerkwi Zwiastowania NMP w klasztorze w Supraślu k. Białegostoku. "Dziennik Gazeta Prawna": W styczniu do Warszawy ma przyjechać naczelny Rady Europejskiej Herman Van Rompuy Zarówno w życiu, jak i w polityce w pojedynkę wygrać jest trudno. Wiedzą o tym prawidłowo żony polityków natomiast specjaliści od wizerunku politycznego. Na pierwszej linii frontu walki o podobizna męża stają na wbrew siebie Maria Kaczyńska, pierwsza dama, oraz żona premiera Małgorzata Tusk.

Sondaż: maturzyści chcą zakładać rodziny


Zlecone przez "Rzeczpospolitą" badanie pokazało, że maturzyści chcą przede wszystkim założyć rodzinę.

Wałęsa poprze "tego trzeciego"


Lech Wałęsa prawdopodobnie rozzuchwalić Jana Krzysztofa Bieleckiego, jeśli ten zdecyduje się być kandydatem w wyborach prezydenckich - zapowiada dotychczasowy prezydent w Radiu ZET. Jego zdaniem sytuacja, w której Donald Tusk byłby premierem, a Bielecki prezydentem, byłaby dobra dla Polski.

Afera gruntowa: 4 lata dla Ryby, złagodzenie kary dla K.


Czterech lat więzienia dla Piotra Ryby i grzywny w ramach nadzwyczajnego złagodzenia kary dla Andrzeja K., oskarżonych o powoływanie się na wpływy w resorcie rolnictwa i podjęcie się załatwienia odrolnienia ziemi na Mazurach za łapówkę, zażądał w prokurator przed sądem.

szpieg "Tomek" Człowiekiem Roku. "Wspaniały..."


szpicel Centralnego Biura Antykorupcyjnego wybitny jako Tomek został Człowiekiem Roku "Gazety Polskiej". "Sposób wręczenia mu tego wyróżnienia to tajemnica" - mówił w środę wieczorem szef "GP" Tomasz Sakiewicz na przestrzeni okolicznościowej imprezy w Warszawie.

Kto lepiej zbada "aferę hazardową"?


W piątek architektura Obywatelska złoży wniosek o mianowanie komisji śledczej ws. nieprawidłowości pod ręką tzw. ustawie hazardowej. "PO nie może być sędzią we własnej sprawie" - argumentuje PiS, jaki polski morał do laski marszałkowskiej już złożył. A wzorzec ma jeszcze klub Lewicy.

W Bieszczadach zasypane szlaki


Padający od kilku godzin śnieg utrudnia widoczność i zasypuje szlaki górskie w Bieszczadach. Wybierając się w góry, należałoby też pamiętać, że zimą dzień jest znacznie krótszy - przypomina ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR.

21 cm więcej niż w 1997 r.


Łódzkie zmaga się z wielką wodą. Poziom wody na Warcie w Uniejowie jest o 21 cm starszy rangą niż w czasie powodzi z 1997 roku. W województwie w 26 gminach w dalszym ciągu obowiązuje larum przeciwpowodziowy, a w ośmiu ogłoszono larum przeciwpowodziowe. W Uniejowie wały wzmacniają żołnierze.

Obsługa rakiet Patriot przyjedzie do polski w maju


amerykański filia - obsługa rakiet Patriot - niechybnie przyjedzie do Morąga pod koniec maja - tak wynika z oferty pracy dla zainteresowanych rolą tłumacza. Ogłoszenie o naborze do pracy w tym charakterze ukazało się w lokalnej gazecie.

Msza św. prymasa nasz w intencji ofiar katastrofy


Prymas nasz abp Henryk Muszyński odprawił w niedzielę w gnieźnieńskiej katedrze eucharystię w intencji ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Jak zaznaczył w homilii, z przyczyny katastrofie o bolesnej prawdzie mordu katyńskiego mówi dziś nieodróżnialny świat.

mandat czy dachowanie? Kierowcy mieli wybór


Nietypowa impreza w wykonaniu stołecznej Policji. Zatrzymani za przekroczenie prędkości mieli wyjątkowo wybór - mandat, ewentualnie wizytacja w symulatorze dachowania.

Władze USA, ze względu na Rosję, rozczarują Polskę?


"Rzeczpospolita": Stany Zjednoczone wyślą do polski obiecaną baterię rakiet Patriot, ale będzie ona mogła być użyta tylko w celach szkoleniowych. Czy to kolejna werdykt tej administracji podjęta ze względu na Rosję?

abdykacja Tuska winduje Platformę


architektura Obywatelska po paromiesięcznej zadyszce, w lutym zyskała w sondażach po kilka punktów procentowych - informuje "Gazeta Wyborcza".

"Witamy po raz ostatni, wrócił tu na zawsze"


Z prawdziwym wzruszeniem witamy ostatniego żołnierza tułacza, zesłańca syberyjskiego, emigranta, harcerza, polskiego patriotę. Witamy po raz ostatni, wróciłeś tu na zawsze. Czas wypocząć - powiedział marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, kiedy trumna z ciałem ostatniego prezydenta II RP została wyłożona na płycie warszawskiego lotniska. W uroczystości - obok najbliższej rodziny - obecni są przedstawiciele władz państwowych na czele z premierem Donaldem Tuskiem.

List do Tuska: od czasów PiS nic się nie zmieniło


Liderzy Unii Pracy wysłali do premiera Donalda Tuska list, w którym zwracają uwagę na niespełnione obietnice wyborcze dotyczące m.in. kwestii zdrowotnych, gospodarczych, obywatelskich. blok chce ich realizacji.

Rząd zmienia zdanie w sprawie narkotyków


"Gazeta Wyborcza": Większość prokuratorów, policjantów i sędziów uważa, że całkowity zakaz posiadania narkotyków nie pomaga zwalczać narkobiznesu.