Zrobili ekran z bazyliki św. Piotra


"Stop dla emerytur deputowanych" - takie hasło pojawiło się w czwartek na kopule bazyliki świętego Piotra w Watykanie. To happening, aktywisty sprzeciwiającego się marnowaniu publicznych pieniędzy.

W sobotę jazdą indywidualną na czas w Amsterdamie rozpocznie się 93. wyścig Giro d'Italia. Na listowie startowej, która nie ma coraz charakteru oficjalnego, jest dwóch polskich kolarzy: sylwester Szmyd i Maciej Bodnar. Zabraknie za to słynnego Włocha - Franco Pellizottiego, kto podejrzewany jest o doping. zagadnienie zmiany konstytucji znów jest gorący i "grzeją" go mało co wszyscy politycy. - Obecna ustawa zasadnicza od dawna uwiera prawicę, ale nie to jest powodem tej nagłej ustrojowej biegunki. PO i PiS od jakiegoś czasu, podczas gdy nie wiedzą co zrobić, bądź nie umieją się zachować wskazują na ustawę zasadniczą, jako przyczynę problemów - pisze Tomasz Nałęcz na swoim blogu w Onet.pl. Białoruscy milicjanci weszli do Domu Polskiego w Iwieńcu, zajmowanego dotąd przez działaczy Związku Polaków na Białorusi (ZPB) lojalnego pod Andżeliki Borys - powiedział działacz ZPB Andrzej Poczobut.Wśród nowych środków bezpieczeństwa podróżnych latających samolotami rząd brytyjski rozważa wprowadzenie dwóch rewizji osobistych, większe użycie psów i interdykt przemieszczania się w samolocie na godzinę nim lądowaniem. Na rozwiązania te wskazał członek rządu transportu Andrew Adonis w wywiadzie dla tygodnika "Sunday Times". wiodący amerykański fachowiec ekonomiczny ds. Europy Środkowej i Wschodniej Anders Aslund uważa, że w Rosji, na skutek problemów gospodarczych, narasta opozycja wobec rządów premiera Władimira Putina, krystalizująca się naokoło prezydenta Dmitrija Miedwiediewa. Po wielu latach znawcy Szekspira poinformowali, że sztuka, którą osiemnastowieczni krytycy uznali za wyszukane teatralne oszustwo, rzeczywiście wyszła, chociaż w pewnym sensie, spod pióra sławnego wieszcza.

"Dziennik": Na obchody 70. rocznicy II wojny światowej do polski może przylecieć jeszcze jeden ważny gość.

"Nagła śmierć więźnia nie musi skutkować za każdym wraz dymisją Ministra Sprawiedliwości, odpowiedzialnego m.in. za więziennictwo" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Eugeniusz Kłopotek. Poseł PSL komentuje w ten sposób głosy polityków domagających się dymisji Krzysztofa Kwiatkowskiego w związku ze śmiercią Artura Zirajewskiego. prezes teamu Renault Eric Boullier jest nadzwyczaj zadowolony ze współpracy z Robertem Kubicą. W wywiadzie udzielonym nim Grand Prix Turcji karakan przyznał, że entuzjazm i obligacja Kubicy ma wskazany wpływ na wykapany zespół.

rosyjski dysydent nie przyjmie odznaczenia od Lecha Kaczyńskiego, bo zgodzić musi się na to Dmitrij Miedwiediew - doniósł portal onet.pl. Kancelaria Prezydenta tłumaczy: aby wręczyć medal obywatelowi innego kraju, rozporządzenie wymaga zgody władz tego państwa. Pan Krzysztof dzięki sieć ściągał filmy na własny laptop. Pewnego dnia w zastępstwie polskiej komedii, otrzymał film z dziecięcą pornografią! mąż zawiadomił policję, a ta zarekwirowała mu laptop. przyrząd przetrzymuje od października ubiegłego roku. maszyna matematyczna służył panu Krzysztofowi jako narzędzie pracy. Bez niego musiał zawiesić działalność. Po dziewięciu miesiącach intensywnej rehabilitacji najlepszy uczeń bielik wzbił się w niebo. wacek w listopadzie 2008 roku zderzył się z pociągiem i z połamaną nogą dochodził do formy w "Azylu dla ptaków" w Poznaniu.Po raz dalszy na litewskiej poczcie głównej pojawiły się kontrowersyjne koperty. w pobliżu Adolfa Hitlera i Józefa Stalina pojawił się na nich Józef Piłsudski, informuje "Nasz Dziennik". To w pewnym sensie kopia sprawy sprzed dwóch lat. pięćdziesiąt tysięcy hinduistów przyjechało do Londynu, by pozdrowić tam nowy Rok i cieszyć się diwali - Świętem Światła, symbolizującym wygrana światła nad ciemnością. Pandemia grypy A/H1N1 może nie zostać opanowana przed 2011 rokiem i wskazane jest zachowanie czujności, ponieważ wirus może mutować - poinformowała stary generalna Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Margaret Chan.

"Zaskakujące" zarzuty przy Michała Listkiewicza


członek rządu sportu Adam Giersz powiedział, że jest zaskoczony, iż chodzi właśnie o niegospodarność, ponieważ Michał Listkiewicza zna głównie z jego działalności zagranicznej w piłkarskim związku.

doktór oskarżony o obstrukcja śledztwa ws. korupcji


Lekarz, kto leczył w areszcie oskarżonego o korupcję byłego krakowskiego urzędnika Jana Tajstera i wydał fałszywe dokument o stanie jego zdrowia, odpowie nim sądem za usiłowanie utrudniania postępowania karnego.

Chiny: 25 ofiar pożaru w kopalni


W środkowych Chinach w pożarze nielegalnej kopalni węgla zginęło w pierwszy dzień tygodnia 25 osób - podała filia Xinhua.

E-booki sprzedają się lepiej niż książki


Tradycyjna lektura powoli, acz nieubłaganie odchodzi w przeszłość. Po raz pierwszy Amazon.com sprzedał zanim świętami więcej e-booków niż wersji papierowych, a ich czytnik, Kindle, był najpopularniejszym prezentem.

coraz to mniej śniegu w najwyższych górach świata


Legendarne wieczne śniegi Kilimandżaro (szczyt w Tanzanii, w sąsiedztwie granicy z Kenią) mogą wkrótce pozostać na to samo wspomnieniem i tytułem powieści Ernesta Hemingwaya - wynika z opublikowanych w poniedziałek badań, dowodzących ocieplania się klimatu Ziemi. Górskie lodowce topnieją także w Andach i Himalajach.

Janka liderem. Zażarta konfrontacja o Kulę


Carlo Janka wygrał w środę zjazd w trakcie zawodów kończących pora roku alpejskiego Pucharu Świata w Garmisch-Partenkirchen. 23-letni portier objął z powodu temu prowadzenie w klasyfikacji generalnej, w której zgromadził 1073 punkty.

Szykuje się szereg kłopotów w aptekach


"Puls Biznesu": 178 zapowiedzi wystąpienia z pozwem zbiorowym przeciw skarbowi państwa dostarczyli w środę do Ministerstwa Zdrowia przedstawiciele Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek.

Wiceprezydent Łomży zostanie na wolności


Sąd oddalił morał Prokuratury Okręgowej w Białymstoku o trzymiesięczny ciupa dla wiceprezydenta Łomży Marcina S. On i prezydent miasta Jerzy Brzeziński mają prokuratorskie zarzuty niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przy gospodarowaniu mieniem gminnym.

głowa Kościoła na szczycie FAO: Coraz więcej głodujących


Benedykt XVI powiedział w przemówieniu, wygłoszonym w Rzymie na arena światowego szczytu ONZ ds. Wyżywienia i Rolnictwa - FAO, że w ostatnim czasie doszło do "dramatycznego wzrostu liczby ludzi, cierpiących głód".

świątynia rekrutuje: "Mój dyrektor to Jezus"


dom modlitwy rzymskokatolicki we Francji rozpoczął w tym tygodniu oryginalną kampanię medialną mającą zwiększyć liczbę powołań kapłańskich. Na jednym ze zdjęć reklamowych żółtodziób "wyluzowany" ksiądz zachęca swoich rówieśników do stanu kapłańskiego hasłem "Mój prezes to Jezus".

IPN chce aresztu dla Stefana M.


IPN chce tymczasowego aresztowania przebywającego w Szwecji b. stalinowskiego sędziego, 80-letniego dziś Stefana M. Już w sierpniu wojenny Sąd Garnizonowy w Warszawie nie uwzględnił wniosku o ciupa - czego wówczas nie ujawniono. militarny Sąd Okręgowy poinformował, że zażalenie IPN na tę decyzję będzie rozpatrzone 7 grudnia.

Komorowski: budzą się upiory


Pełniący obowiązki prezydenta, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział, że z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem będzie rozmawiał w sobotę m.in. na temat zabezpieczenia terenu katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Spłać pożyczka po śmierci


Jesteś osobą starszą i chcesz dochrapać się wysoki pożyczka bez konieczności płacenia rat, pod zastaw np. mieszkania? niebawem będzie to możliwe. poziom pracuje nad projektem ustawy, która wprowadzi na rynek nową usługę finansową: odwrócony pożyczka hipoteczny, jaki spłacimy... po śmierci.

Zdobyli kryjówkę skądże atakowano żołnierzy NATO


35 pakistańskich rebeliantów zginęło w ataku wojska na ich kryjówkę na północnym zachodzie kraju. Stamtąd przygotowywano ataki na żołnierzy sił NATO.

Dorn kandydatem na prezydenta


Kandydatem polski Plus w nadchodzących wyborach prezydenckich będzie Ludwik Dorn - wynika z informacji pochodzących ze źródeł zbliżonych do kierownictwa partii.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.