"Sikorskiego wykorzystała białoruska propaganda"


związek Polaków na Białorusi czwartkowe konferencja Radosława Sikorskiego z Aleksandrem Łukaszenką uważa za krok w dobrą stronę. tymczasem niezależni białoruscy dziennikarze są poniżej wyniku rozmów szefa polskiej dyplomacji sceptyczni.

- Mam nadzieję, że już pies z kulawą nogą nie zrezygnuje z udziału w uroczystościach, tym bardziej że, prognozy są dobre - mówi Jacek Majchrowski prezydent Krakowa. zanim niedzielnymi uroczystościami w wielu miejscach miasta trwają ostatnie prace. Polska może domagać się wprowadzenia sankcji przeciwko Białorusi – komentuje zatrzymania działaczy nieuznawanego za pomocą Mińsk Związku Polaków na Białorusi - pisze rosyjski pamiętnik "Niezawisimaja Gazieta". - Uważam, że Justyna akuratnie zrobiła - oceniła zwrócenie uwagi na powikłanie astmy u większości czołowych biegaczek narciarskich Słowenka Petra Majdić. Justyna Kowalczyk zasugerowała na igrzyskach, że stosowanie leków przeciw astmie może być "skrytym dopingiem". Majdić zgadza się z tym założeniem, ale... jest jedno "ale". - Justyna mogła wybrać przewyższający sekunda - stwierdziła.Polacy raz za razem częściej biją dzieci. W ubiegłym roku było aż 3,5 tys. pokrzywdzonych dzieci, które doznały uszczerbku na zdrowiu - wynika z danych Komendy Głównej Policji. To wysoce więcej, niż nim dwoma laty (2,5) tys. O przemocy w rodzinie pisze "Rzeczpospolita". Sprzedaż Totalizatora Sportowego taki sam trwanie spada - wynika z ostatnich liczb, które przedstawia "Puls Biznesu". prezes spółki wini za to aferę hazardową i śnieżną zimę. Specjaliści - prezesa. Od tygodnia na Litwie trwają poszukiwania Drasiusa Kedysa, podejrzewanego o zabójstwo sędziego z Kowna Jonasa Furmanavicziusa, który zdaje się molestował seksualnie czteroletnią córeczkę Kedysa.

Amerykański oficer Willliam Caley, skazany za udział w osławionej masakrze w My Lai w czasie wojny wietnamskiej, po raz dziewiczy oficjlanie przeprosił za swe czyny – informuje komplet naczyń stołowych BBC.

żeby wygrać w chowanego, należy sobie wyszperać dobrą kryjówkę. ograniczony synek z miasta Yuayo na wschodzie Chin schował się niemniej aż za dobrze. TVP1 bierze PiS, TVP2 - SLD. Medialni koalicjanci podzielili się władzą w pobliżu Woronicza. Każda z partii ma swoją antenę, bo politycy nie mogli się dogadać w sprawie innego podziału łupu - pisze "Dziennik gazeta Prawna"

fala powodziowa dotarła do Torunia. Zalane są już wiślane bulwary. - bałwan w Toruniu będzie długa - tak samo, jak było to w Warszawie - zapowiada stary IMiGW Mieczysław Ostojski. zbiorowość ludzka i władze już przygotowują się do walki z wielką wodą, a prezydent miasta apeluje: ten kto nie musi, niech nie podróżuje za pomocą Toruń. - Donald Tusk okłamał nas, stoczniowców, i społeczeństwo, obiecując, że załatwi sprawę stoczni - powiedział Karol Guzikiewicz, dyrektor "Solidarności" w stoczni gdańskiej. - Jeżeli szef rządu od 30 czerwca nie ma czasu na spotkanie, na grę w piłkę w czasie pracy, to my poświęcimy swój intymny okres – dodał. Setki osób uczestniczyło w Górze Kalwarii w uroczystościach pogrzebowych zmarłej tragicznie w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem ppor. Agnieszki Pogródki-Węcławek, funkcjonariuszki BOR. Wśród żegnających zmarłą był prezes rady ministrów Donald Tusk.według niemieckiej gazety "Die Welt", wstrząs po tragedii smoleńskiej stemperował polityczny natura Kaczyńskiego. W piątkowym artykule gazeta twierdzi, że "kandydat PiS na prezydenta nasz Jarosław Kaczyński prezentuje się w tym momencie w charakterze działacz polityczny umiarkowany i nadrabia w sondażach." Dalajlama apeluje do najwyższych władz Komunistycznej Partii Chin o ustąpienie. eteryczny głowa Tybetu argumentuje, że nie cieszą się one poparciem ludności. Czy do rodzinnej tragedii w Przeworsku musiało dojść?

"Zamiast być w Łomży, muszę chodzić po sądach"


Kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński powiedział, że miast - zgodnie z wcześniejszymi planami - udać się dzień dzisiejszy do Łomży, będzie musiał się "włóczyć po korytarzach sądowych" w związku z pozwem komitetu kandydata PO Bronisława Komorowskiego.

Treserzy w oceanarium nie będą przenikać do wody


Trzy dni po tym, jak w oceanarium na Florydzie wysiłek zabiła swoją treserkę, zdecydowano się odświeżyć pokazy. Ze względu na bezpieczeństwo pracowników, zdecydowano się wszelako na zmiany.

Tusk ogłasza autentyczny początek programu jądrowego w Polsce


Współpraca między Polską a Francją to prawdziwy start programu jądrowego w Polsce - powiedział w Paryżu szef rządu Donald Tusk po spotkaniu z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym.

Donald Tusk zamilkł ze "wściekłości"?


Od momentu wykluczenia z prac komisji ds. afery hazardowej posłów PiS, Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermana nie tylko w prawie i Sprawiedliwości zawrzało. nawet sam Janusz Palikot słynący z niechęci do posłów PiS wyrażał nadzieję, że Wasserman i Kempa powrócą do prac komisji. Premier wciąż milczy, nie dziwi się temu jeden z założycieli PO, Maciej Płażyński.

Ferrari podjęło decyzję. To nie Kubica...


Nie Robert Kubica, a Giancarlo Fisichella będzie drugim kierowcą Ferrari - poinformował obecny ekipa włoskiego kierowcy Force India. To oznacza, że Fisichella pojedzie już podczas najbliższego Grand Prix italianiec w czerwonych barwach.

dziewiczy praktyczny efekt wizyty Putina


Lechistan i Rosja podpisały umowę o żegludze po Zalewie Wiślanym. Ze okolica polskiej dokument podpisał wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Kremer, a ze strony rosyjskiej wiceminister SZ Władimir Titow.

Ukraina: Uczniowie wracają do szkół


Po trzech tygodniach przymusowej przerwy w nauczaniu, wywołanej przy użyciu epidemię grypy, ukraińscy przedszkolacy, uczniowie i studenci powracają do zajęć.

dwór Prezydencki znów będzie zamknięty


dzisiaj między godziną 19.30 a 21.00 nastąpi techniczna przerwa w dostępie do Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego, gdzie wystawione są trumny Marii i Lecha Kaczyńskich - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

bandyta w zeznaniach obciążył byłego premiera


Zeznania nieżyjącego już płatnego zabójcy Artura Zirajewskiego odczytuje sąd w procesie Andrzeja Z., ps. Słowik, i Ryszarda Boguckiego, oskarżonych o nakłanianie i współudział w zabójstwie gen. marka Papały. Zapewniał on śledczych, że nikt go ani nie nakłaniał, ani nie zmuszał do zeznań ws. logo Papały. Odpowiedzialnością za to zabójstwo w 2007 r. obciążał Leszka Millera.

Niemcy: Polskie 16-latki zmuszane do prostytucji


milicja w Hamburgu poinformowała o aresztowaniu dwóch Polaków, którzy zmuszali do prostytucji dwaj 16-letnie Polki.

Francja w szoku po teleturnieju "Gra Śmierci"


"Zastraszająca zabawa", "Zabili człowieka dla rozrywki!", "Alarm na małym ekranie!" - tak nadsekwańskie środki masowego przekazu komentują szokujący zbadanie francuskiej telewizji publicznej France 2.

Nie potrenuje, bo w interesach mu nie poszło


W czwartek w Londynie Fulham podejmuje w Lidze Europejskiej CSKA Sofia. Bułgarzy będą musieli doradzać sobie bez trenera Lubosława Penewa. Temu wyjazdu do Anglii zabronił tutejszy sąd administracyjny. Powodem jest zadłużenie poniżej banku.

31 lat temu wybrali polskiego papieża


W piątek przypada 31. rocznica wyboru Jana Pawła II. Był pierwszym od 455 lat papieżem spoza Włoch. - Po co mi pan robi tak wiele zdjęć? Nie sądzi pan chyba, że to ja mógłbym zostać nowym papieżem? - mówił Karol Wojtyła na nieco dni zanim tym historycznym wydarzeniem.

W formie, w ogrodzie, na zdjęciu


Kubański przywódca w sportowej koszuli z krótkimi rękawami wita się w ogrodzie z przewodniczącym chińskiego parlamentu Wu Bangguo - oficjalna gazety kubańska opublikowała w piątek nowe abolicja byłego prezydenta Fidela Castro.

Furiacki afekt 73-latka z siekierą


73-letni mieszkaniec Bytomia zaatakował siekierą swoją przyjaciółkę. Wezwani na lokalizacja policjanci w ostatnim momencie uratowali ofiarę napaści poprzednio kolejnymi ciosami furiata.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.