Nie będzie ataku nuklearnego; "są radykalni, ale nie są szaleni"


Izraelski członek rządu obrony Ehud szopa uznał, że jest mało prawdopodobne, by Iran, jeśli wejdzie w tytuł własności broni nuklearnej, zaatakował nią państwo żydowskie.

Paweł Piskorski, pomimo ostatniego zamieszania dookoła Stronnictwa Demokratycznego, nie wierzy w dosyć tego partii. - Jest nadzwyczaj wielu wspaniałych ludzi (...), którzy ze zgrozą patrzą na to, co się dzieje - powiedział w programie "24 godziny" TVN24. Polityk uważa jednak, że w partii powinny dokonać się poważne zmiany. - SD ma przestać być biurem nieruchomości - stwierdził ostro. Dwudziestu pasażerów odniosło w niedzielę rany wskutek wstrząsów w samolocie, który dolatując do lotniska Cochin w stanie Kerala na południowym zachodzie Indii znalazł się nad Morzem Arabskim w strefie silnej turbulencji. masywny przystęp w jednej z amerykańskich elektrowni. W Middletown w stanie Connecticut doszło do eksplozji rurociągu. - Co najmniej 5 osób nie żyje, a 12 odniosło obrażenia - poinformował prezydent miasta miasta. kwota ofiar być może być niemniej jednak większa - głosiciel miejscowego szpitala powiedział agencji AFP, że w wybuchu mogło zginąć chociażby 50 osób. Tylu tylko robotników później może być pod gruzami.Koktajle Mołotowa i kamienie z jednej strony, a gaz łzawiący i armatki wodne z drugiej - tak wygląda wschodnia Turcja. Walki Kurdów z policją trwają od piątku, kiedy to tamtejszy trybunał Konstytucyjny rozwiązał ich główną partię polityczną. Prezydent Szczecina Piotr Krzystek złożył w Sejmie wniosek o uchylenie immunitetu przewodniczącemu klubu Lewicy Grzegorzowi Napieralskiemu - poinformował przewodniczący komisji regulaminowej i spraw poselskich Jerzy Budnik. Hamid Karzaj zwyciężył w pierwszej turze wyborów prezydenckich - ogłosił pryncypał sztabu wyborczego urzędującego prezydenta. jakkolwiek talibowie chociażby po wyborach nie złożyli broni. W nocy zaatakowali pojazd, w którym przewożono urny z głosami. Wszystkie spłonęły.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS i towarzysz tragicznie zmarłego prezydenta, wylądował w białoruskim Witebsku. Stamtąd wraz z współpracownikami udał się autokarem na miejsce katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Pierwsza część zadania wykonana - Chelsea Londyn po znakomitym meczu pokonała w Liverpoolu "The Reds" 2:0. Drugą pokrzyżował Manchester United - pokonał na wyjeździe Sunderland i "The Blues" czwarty w historii tytuł będą mogli uczcić dopiero za tydzień. Stawił się o czasie. Na miejscu czekały już dzieci, które za chwilę miały odjechać na kolonie. Jeszcze lecz rutynowa policyjna opieka i autokar rusza w drogę. I tu - zaskoczenie - okazuje się, że prowadzący jest pijany. Myślał, że będzie miał szczęście, a stracił uregulowanie jazdy.

O tym, że Donald Tusk popełnił błąd nie startując w wyborach prezydenckich, co zyskuje PiS odżegnując się od IV RP, o wewnętrznym rozbiciu SLD, o amerytoryczności głównych kandydatów na prezydenta i o tym co Jarosław Kaczyński, gdyby został prezydentem, przypadkiem wysunąć propozycję Waldemarowi Pawlakowi, mówi w pierwszej części wywiadu dla Onet.pl Aleksander Kwaśniewski, wcześniejszy prezydent RP, jaki zaczynał od disco polo a skończył w filmie Martina Scorsese o The Rolling Stones. Kolejny spór na polskiej kolei. Tym razem chodzi o blisko tysiąc kas na dworcach zarządzanych dzięki PKP. Spółka wypowiedziała Przewozom Regionalnym umowę na dzierżawę kas z powodu zaległości finansowych, które sięgają już 56 mln zł. O aplauz europejskich wysiłków i zaangażowania w wojnę w Afganistanie zaapelowali do Stanów Zjednoczonych minister spraw zagranicznych Szwecji Carl Bildt i sekretarz plenarny NATO Anders Fogh Rasmussen.szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak rozpoczyna wizytę w Stanach Zjednoczonych. W programie rozmów zależności między Polską, Europą i USA oraz przyszłość NATO. Małe są szanse na to, by grudniowy światowy zwieńczenie w Kopenhadze zakończył się decyzją zmuszającą wielkie mocarstwa: USA i Państwo ?rodka do znaczącej redukcji emisji C02 - przyznaje w "Le Monde". gazeta zauważa jednak, że Republika Francuska - wsparta niedawno za pośrednictwem Brazylię - dąży ciągle energicznie, by osiągnąć na kopenhaskiej konferencji konkretne ustalenia. izba wyższa parlamentu stanu dziewiczy Jork odrzucił w głosowaniu schemat ustawy o legalizacji małżeństw homoseksualistów. Stało się to nieopodal prowadzonego przy użyciu nich od nad roku intensywnego lobbingu za legalizacją. Ustawę odrzucono większością 38 do 24 głosów.

Smoleńska para i Rosjanin elektromagnes


Ze smoleńskiej mgły przez cały czas nie wyłoniła się przekonująca i jednoznaczna kontrakcja na pytanie o przyczyny katastrofy. Skazani na mękę oczekiwań dziennikarze i eksperci rzucają się stąd na każdy skrawek informacji, która przybliżyłaby nas do wyjaśnienia zdarzeń z 10 kwietnia. Rozpaczliwa bieg za newsem prowadzi raz za razem i gęsto na manowce. I to manowce podlane sosem polityki.

W ulotkach informowali, że zaatakują. W końcu ruszyli


Siły NATO w Afganistanie - tysiące żołnierzy amerykańskich i afgańskich - rozpoczęły w sobotę czasu lokalnego wielką ofensywę wbrew talibom. Największą od czasu inwazji na Afganistan w 2001 roku, zakończonej obaleniem rządów talibów - podkreśla amerykańska armia. Operacja nosi nazwę "Musztarak", czyli "wspólnie".

Rozbito grupę, która wyłudziła ponad 5 mln zł


Rzeszowska policja rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą, która wyłudziła z banków kredyty na łączną kwotę ponad pięć mln zł. Zatrzymano 24 osoby, w tym szefów grupy.

Pakistan: potężna eksplozja w godzinach szczytu


Co bynajmniej jedenaście osób zginęło, a około 60 odniosło obrażenia w poniedziałek o brzasku w Lahaurze na wschodzie Pakistanu w eksplozji samochodu-pułapki - poinformowały pakistańskie władze.

Polacy kantują w Norwegii


O tym, że Polacy mają smykałkę do interesów, wiadomo nie od dziś. O tym, że często robią je, wykorzystując "luki w prawie", na nieszczęście też. poprzedni pomysł rodaków na zarobienie kilku wcale pokaźnych groszy pochodzi z Norwegii. Tamtejsza milicja a władze lotniska Torp pod Oslo nie mogą poradzić sobie z polskimi kierowcami, którzy mikrobusami bez licencji przewożą rodaków do miasta.

PKP sprzeda grunty, by odnowić dworce


PKP chce uporządkować forma jurydyczny wszystkich swoich gruntów. Część nieruchomości zostanie sprzedana, a uzyskane finanse mają pozostać przeznaczone po największej części na remonty i modernizację dworców.

TVP: po "Solidarnych 2010" było dużo głosów


TVP broni swojego filmu pt. "Solidarni 2010", którego emisja w niesłychanie dobrym czasie antenowym wywołała falę komentarzy. Jak mówi nam Stanisław Wojtera, głosiciel Telewizji Publicznej, do stacji dotarło co niemiara tak pozytywnych jak i negatywnych sygnałów.

Polski samolot zignorował komendę smoleńskiej wieży


Rosyjscy kontrolerzy nakazali Jakowi 40, kto lądował w Smoleńsku tuż poprzednio prezydencką maszyną, przerwanie podejścia do lądowania. choć stalowy ptak zignorował komendę. cicerone twierdzi, ze jej nie usłyszał - dowiedziała się TVN24. Z kolei podług polskich pilotów prezydencki Tupolew nie miał ostatecznej  zgody na zejście na ląd w Smoleńsku.

Kubica najszybszy, ale szósty


Ze znakomitej okolica pokazał się Robert Kubica w 2. treningu w europejskiej jaskini hazardu - Monte Carlo. Osiągnął największą prędkość ze wszystkich bolidów - 286 km/h - i blisko tego, że zajął szóste miejsce, to do triumfatora - Fernando Alonso - stracił niecałe 0,3 sekundy. W przedpołudniowym treningu polski kierowca Renault był trzeci.

Iran: Test nowej rakiety. "Może razić w Europę"


Iran przeprowadził udaną próbę z unowocześnioną rakietą Sedżil 2 o zasięgu do 2 tysięcy kilometrów - poinformowała irańska telewizja państwowa. Arabskojęzyczna telewizja Al-Alam podała, że był to ankieta dwustopniowego pocisku o zaawansowanej technologii. absencja więcej szczegółów.

Putin też walczy z alkoholizmem


szef rządu Rosji - Władimir Putin - zaaprobował rządowy idea redukcji spożycia alkoholu. Władze chcą ograniczyć w ciągu najbliższych 10 lat konsumpcję alkoholu o chociażby połowę.

Federacja Rosyjska wybitnie zaniepokojona odmową Iranu


minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył w piątek, że Moskwę "bardzo niepokoi" to, że Iran odmawia współpracy z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej (MAEA).

pogrzeb stewardessy Justyny Moniuszko


W kościele św. Maksymiliana Kolbego w Białymstoku rozpoczęły się przed południem uroczystości pogrzebowe 25-letniej stewardessy Justyny Moniuszko.

Marczuk-Pazura: to zbolały temat; bezpieczniak Tomek chciał mnie uwieść


Weronika Marczuk-Pazura w dzisiejszym programie "Teraz My" opowiadała o szczegółach swojej znajomości ze słynnym agentem CBA "Tomkiem".

Zrobili ekran z bazyliki św. Piotra


"Stop dla emerytur deputowanych" - takie credo pojawiło się w czwartek na kopule bazyliki świętego Piotra w Watykanie. To happening, aktywisty sprzeciwiającego się marnowaniu publicznych pieniędzy.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.