Polscy generałowie rozchwytywani przez globalne korporacje


Generał Waldemar Skrzypczak nie będzie miał dość problemów ze znalezieniem nowej pracy. O polskich wojskowych wysokiego szczebla biją się globalne koncerny - informuje dziennik "Polska".

członek rządu skarbu Aleksander grad wymienia osoby nadzorujące sprzedaż majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie. W MSP licytacja będzie nadzorował wiceminister stanu Adam Leszkiewicz zamiast wiceministra Zdzisława Gawlika. Stenogramy jego rozmów są w materiałach CBA opublikowanych z wykorzystaniem tygodnik "Wprost". - Z punktu widzenia marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego sytuacja jest tragiczna. Z jednej strony lojalność poniżej swojego partnera, a z drugiej okolica casus politycznej przyszłości - skomentował Janusz Palikot. Wróciła z wakacji z nietypową pamiątką – tatuażem nad kostką. – Róża jest śliczna, a towarzystwo zareagowali z sympatią – zapewnia w rozmowie z tvn24.pl posłanka PiS Jolanta Szczypińska.Naukowcy z Gwatemali prowadzący badania na jaguarach używają perfum Calvina Kleina, aby przywabić te zwierzęta do siebie. Centralne kancelaria Antykorupcyjne poinformowało we wtorek, że nie zapadła coraz rozstrzygnięcie dotycząca wyboru nowego rzecznika prasowego Biura. wcześniej bieżący ambasador prasowy podlaskiej policji Jacek Dobrzyński informował media, że obejmie od czwartku to stanowisko. W sobotnim losowaniu Lotto jest dozwolone było zyskać 15 milionów złotych. Poniżej podajemy wyniki wieczornych losowań:

Warszawski Tarchomin tonie w ciemnościach. Prądu nie ma na ulicach Milenijnej, Antalli, Vittigi, Nagodziców, Atutowej, Porajów i Van Gogha. Nie działa sygnalizacja świetlna, siła robocza w domach siedzą blisko świeczkach, a ci, którzy do domu wówczas docierają oświetlają sobie drogę komórkami. Usuwanie awarii prawdopodobnie potrwać do rana.

Niecodzienna okazja dla fanów pięknej Carli Bruni. abolicja z odkrytymi pośladkami pierwszej damy można będzie kupić na aukcji w Londynie. skandal w reprezentacji Francji. Kilku czołowych francuskich piłkarzy korzystało z usług nieletniej prostytutki - donoszą "L'Equipe", "Le Figaro" i francuskie telewizje. Za to we Francji grozi do trzech lat więzienia. casus wypłynęła przy okazji śledztwa dotyczącego stręczycielstwa w paryskim klubie nocnym działającym przy popularnej między piłkarzy dyskotece. Na razie wiadomo jedynie, że dwóch zawodników gra w ligach zagranicznych, a jeden - w klubie z południa Francji.

Dramatyczne widowisko w Gelsenkirchen. Po obustronnej wymianie ciosów zremisowało z Hamburgerem SV 3:3. z przyczyny punktowi hamburczycy powrócili na 1. miejsce Bundesligi. W innym spotkaniu fatalną serię przerwała stołeczna Hertha. Prezydent Lech Kaczyński nadał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia krajowy starszemu kapitanowi Danielowi Dryniakowi, który w ubiegłym tygodniu uratował wędkarza uwięzionego na krze na Sanie w Przemyślu - poinformowała biuro Prezydenta. powyżej 380 tys. szóstoklasistów w poniekąd 13 tys. podstawówek w całej Polsce będzie pisać dzień dzisiejszy sprawdzian. przynależność w tym egzaminie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.produkt krajowy Brutto USA wzrósł w IV kwartale 2009 roku o 5,7 proc. - podał w piątek Departament Handlu USA wstępne wyliczenia. Analitycy spodziewali się wzrostu PKB o 4,7 proc. Czeska policja namierzyła więziennego uciekiniera Pavla Tauchena, któremu w ucieczce pomagała żona. w toku wymiany ognia został on zastrzelony. Kobieta, która kilkanaście godzin uprzednio odbiła go z rąk policji, została ranna. buntowniczy przeciwko afgańskiej polityce MON-u Dowódca Wojsk Lądowych, generał Waldemar Skrzypczak został wezwany na dywanik. Będzie się tłumaczył z krytyki pod adresem resortu Bogdana Klicha - dowiedziało się nadajnik RMF FM. - Jestem rozżalony, to prawdziwość - potwierdził w TVN24 Klich.

Łódź: przypadek tramwaju, motorniczy nie żyje


W wypadku tramwajowym w centrum Łodzi zginęła jedna osoba - motorniczy. Kilkanaście osób zostało rannych.

Świętokrzyskie: Zderzyły się cztery tiry


Przywrócono czyn na drodze krajowej nr 74 Kielce-Łódź w Koliszowach (Świętokrzyskie), która w czwartek o świcie była absolutnie zablokowana po wypadku - poinformowała Ewa Jurkiewicz z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.

Prokuratura sprawdzi podsłuchy


Do końca tygodnia będzie wiadomo, czy prokuratorzy mieli ustawa zadenuncjować zgodę na wykorzystanie z wykorzystaniem Jacka Mąkę stenogramu z podsłuchu dziennikarzy C. Gmyza i B. Rymanowskiego. Zapowiedział to prezes Prokuratury Krajowej Edward Zalewski. Prokurator ujawnił też, że śledczy z Wielkopolski zdecydują o ewentualnym wszczęciu śledztwa ws. dyspozycja popełnienia za pomocą ABW przestępstwa.

Coś pęka pomiędzy Steinbach i Merkel?


Niemiecka gazety dochodzi do wniosku, że między Angelą Merkel a Eriką Steinbach powstaje widoczny rozdźwięk. skąd taki wniosek? Z analizy sobotniego wystąpienia kanclerz Niemiec i szefowej Związku Wypędzonych (BdV) w toku obchodów Dnia Stron Ojczystych w Berlinie

"Jestem dumny, że udało się nam pobudować zaufanie"


- Mój szczebel nie jest rządem, jaki zrealizował wszystkie marzenia wszystkich Polaków - mówi Donald Tusk w wywiadzie dla "Faktów". nieopodal to, po dwóch latach rządów, prezes rady ministrów wystawia sobie "mocną czwórkę" i podkreśla, że "zmienia Polskę" niedaleko "wybrzydzania opozycji ponad miarę". - A bezwzględna opozycja, która ma silne posiłki prezydenta tak niechętnie nastawionego, to plaga porównywalna do kryzysu - ocenia.

"Straciliśmy niepodległość, w piekle się cieszą"


Dzisiaj o północy wszedł w życie rozprawa Lizboński. Podzielił on ostro polityków w Polsce. O ile większość z nich podkreśla, że jest on atrakcyjny dla nasz i Unii Europejskiej, to pojawiają się głosy o zdradzie, hańbie I utracie suwerenności.

Uroczystości pogrzebowe ks. Adama Pilcha


Nabożeństwem żałobnym w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe zastępcy ewangelickiego biskupa polowego księdza Adama Pilcha. Zginął 10 kwietnia w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

Merkel: jesteśmy w najtrudniejszej fazie


Wspólna dewiza europejska znalazła się w najtrudniejszej fazie w całej swojej historii - uznała kanclerz niemiaszek Angela Merkel i podkreśliła, że dla przywrócenia zaufania do euro niezbędne jest, by Grecja zajęła się istotą swych trudności finansowych.

Służby monitorują sytuację epidemiologiczną


Na terenie własny do tej pory nie odnotowano żadnych niepokojących zdarzeń, które mogłyby wskazywać na rozwój zagrożenia epidemią grypy - poinformował wiceminister zdrowia Adam Fronczak.

Premier: byłaś perłą w koronie


Byłaś prawdziwą perłą w koronie. Bez Ciebie już nic nie będzie takie samo. wybitnie Cię kochaliśmy Krysiu, cześć Twojej pamięci - mówił w trakcie pogrzebu senator Krystyny Bochenek w Katowicach, szef rządu Donald Tusk. W uroczystości uczestniczy ponad szóstka tysięcy osób.

Młodzi Polacy chcą ślubu kościelnego i rozwodu


Czterech na pięciu młodych Polaków uważa, że rota zakrystian jest pozytywny i ważniejszy od cywilnego. co więcej 94 proc. z nich akceptuje rozwód, jako kropka nad i nieudanego związku - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Prokuratura zajęła się ministrami Tymoszenko


Ukraińska prokuratura wszczęła sprawę karną przeciw członkom rządu b. premier Julii Tymoszenko. Zdaniem śledczych mogli oni na lewo zmienić fatum 2,3 mld hrywien (870 mln zł) z pieniędzy budżetowych. Chodzi o kapitał uzyskane ze sprzedaży kwot emisyjnych dwutlenku węgla.

lepsza połowa odpowie za rozporządzenie zabójstwa męża


Sprawa zabójstwa mężczyzny w Andrychowie (Małopolska) znajdzie kropka nad i w Sądzie Okręgowym w Krakowie. Wadowicka prokuratura oskarżyła żonę ofiary o dekret morderstwa, a jej nałożnica o dokonanie mordu - dowiedziała się w środę PAP w Prokuraturze Rejonowej w Wadowicach.

kanonada i inwazja na więzienie


Kilkudziesięciu uzbrojonych napastników, bodajże islamskich rebeliantów, przypuściło napad na więzienie na wyspie Basilan na południu Filipin w niedzielę nad ranem; zginęły dwójka osoby, 31 więźniów zdołało cofnąć się - poinformował wicegubernator wyspy Al Rasheed Sakalahul.

"Łukaszenkę popiera 90 proc. Polaków"


Blogerzy krytykują działania Andżeliki Borys, wyjaśniają politykę władz białoruskich przy mniejszości polskiej i przewidują nieskuteczność ewentualnych sankcji wobec Mińska.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.