Zabrakło mu kontrkandydata dla Jarosława Kaczyńskiego


- Żałuję, że nie było na zielonej karcie innej kandydatury - przyznał w RMF FM Paweł Poncyliusz z PiS. Ale, czy znalazł się w grupie 51 osób głosujących przeciwko liderowi na weekendowym kongresie, powiadać nie chciał.

Zbigniew Zamachowski zażądał wycofania dżingli Trójki, w których zaprasza do słuchania stacji. To rezultat wypowiedzi dyrektora stacji Jacka Sobali. Najcięższe elementy rozbitego pod Smoleńskiem prezydenckiego samolotu, pod którym mogą się coraz znajdować ciała ofiar, zostaną podniesione jeszcze we wtorek czy też w środę. TVP, Polskie radiostacja i Krajowa zbiorowisko Radiofonii i Telewizji utworzyły wspólnie główna kwatera kryzysowy mediów publicznych. przewaga jest odpowiedzią na spadające wpływy z abonamentu. czwarta władza publiczne alarmują, że spadek jest na tak duża liczba drastyczny, iż ich działalność misyjna będzie musiała być zredukowana do minimum."Rzeczpospolita": jeśliby wybory prezydenckie odbywały się pod koniec listopada, Donald Tusk mógłby liczyć na zalecenie 30 proc. badanych - wynika z sondażu GfK Polonia dla gazety. Autostopowicze z trzech miast w Polsce chcą trafić do siedziby radiowej Trójki w Warszawie, by tam złożyć listy protestacyjne przeciw zmianie dyrektora anteny - taką akcję zapowiadają na poniedziałek słuchacze Trójki, a jednocześnie uczestnicy organizowanego przez nią konkursu "Wielki Wyścig". Gdańska kamienica, w której mieszka pięć rodzin, ma wrócić do niemieckiego spadkobiercy. Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał orzeczenie sądu niższej instancji.

konkret polskiego kapitana zabitego w Afganistanie jest już w Polsce. Tuż zanim godz. 10 wojskowy płatowiec CASA z trumną wylądował na lotnisku w Leźnicy Wielkiej (woj.łódzkie). Na płycie lotniska admiracja poległemu Anielowi Ambrozińskiemu oddali żołnierze z I Batlionu Kawalerii Powietrznej w Leżnicy, w której służył.

56 podlaskich strażaków wyposażonych w niezbędny sprzęt wyjechało w środę nad ranem w rejon Sandomierza (Świętokrzyskie), któremu zagraża fala przechodząca fala powodziowa na Wiśle - poinformował PAP rzecznik podlaskich strażaków Marcin Janowski. Niedoszli pasażerowie odwołanych z powodu pyłu wulkanicznego lotów, przesiadają się do pociągów. Jak informuje Paweł Ney, orędownik PKP InterCity, w ostatnich dniach można uwiecznić wzmożone zamiłowanie podróżami pociągiem. - transport szynowy wzmacnia w takim razie składy i dostawia dodatkowe wagony - mówi Ney.

stary klubu PO Grzegorz Schetyna podtrzymał w Radiu ZET swoją wcześniejszą opinię o Grzegorzu Napieralskim jako o "politycznym handlarzu" i podkreślił, że jest pewien, że nie udzieli on poparcia kandydatowi Platformy - Bronisławowi Komorowskiemu. Na początku przyszłego tygodnia prokurator publiczny Andrzej Seremet jedzie do Moskwy, by osobiście ustalić sposób realizacji wniosków polskiej prokuratury o pomoc prawną Rosji, w których wnosi się o przekazanie dowodów jej śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem. meldunek Julii Pitery ws. prac nad zmianami w ustawie hazardowej może pomóc hazardowej komisji śledczej w opracowaniu sprawozdania końcowego z jej prac - uważa Sławomir Neumann (PO). Posłowie opozycji oceniają zaś, że dowód nic nie wniesie do pracy komisji.zbrojny w nóż 17-latek wtargnął do jednego z salonów w galerii handlowej w Płocku. Po trwających godzinę negocjacjach poddał się. pies z kulawą nogą nie odniósł obrażeń. - To farmazony i wierutne kłamstwa, niedługo może rosyjski spotkanie dojdzie do kolejnego wniosku i dowiemy się, że to jednak Polacy napadli na radiostację w Gliwicach – powiedział w TVN 24 Stefan Niesiołowski, komentujac fakt, że Rosyjska Służba Wywiadu Zagranicznego (SWR) ma cel przedstawić nim 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej odtajnione dokumenty, które weszły do zbioru pod roboczym tytułem "Sekrety polskiej polityki zagranicznej. 1935-45". Tablicę upamiętniającą zamordowanego przez hitlerowców prezydenta Kielc Stefana Artwińskiego odsłonięto na frontonie kamienicy niedaleko ulicy Sienkiewicza 11, w której mieszkał w latach 1934-1939.

Tusk z Putinem "w cztery oczy"


Po powitaniu o godz. 9.30 na sopockim Placu Zdrojowym nim hotelem Sheraton, premierzy Donald Tusk i Władimir Putin niespodziewanie udali się na sopockie molo, gdzie pół godziny spacerowali.

Kaczyński chce debaty. PO: Odwracają uwagę


Joanna Kluzik-Rostkowska - w imieniu Jarosława Kaczyńskiego - zaprosiła Bronisława Komorowskiego na debatę o służbie zdrowia. Jeśli kandydat Platformy się zgodzi, to taka rozmowa odbędzie się w piątek. Sztab Bronisława Komorowskiego stawia warunek: rozmowa będzie, ale wtedy, gdy Jarosław Kaczyński wykona decyzja sądu, a polemika będzie dotyczyła nie na to samo służby zdrowia, ale też innych ważnych tematów.

"Wiedziałam, że łamię prawo"


- Wiedziałam, że łamię prawo, ale wiedziałam, że muszę to uczynić - mówi lekarka Ilona Rosiek-Konieczna, która wystawiała bezdomnym fałszywe recepty. W czwartek krakowski sąd umorzył jej sprawę uznając, że szkodliwość czynu była niska. Prokuratura żądała 12 miesięcy ograniczenia wolności, które miało liczyć na na nieodpłatnej pracy w fundacji za pośrednictwem 40 godz. tygodniowo.

"To nie była stewardesa ani prezydent. To był ktoś trzeci"


- Uważam, że nie była to stewardesa ani pan prezydent Lech Kaczyński. To musiał być ktoś trzeci - powiedział Arkadiusz Szczęsny, były cicerone i prowadzący sił powietrznych w TVN24.

Zaginione karty wyborcze z Przasnysza trafiły do prokuratury


Do prokuratury trafiło awizo o znikających kartach wyborczych w Przasnyszu (mazowieckie). Po zamknięciu jednego z lokali wyborczych okazało się, że komisji brakuje 796 kart do głosowania. To niezgodność między liczbą kart, jakie w sobotę przedwyborczą otrzymała komisja a liczbą wrzuconych do urny i niewykorzystanych. - To lecz pomyłka w liczeniu, nie proch wpływu na konsekwencja głosowania - uspokaja w rozmowie z tvn24.pl Krzysztof Wawro z Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Płocku.

"Solidarność" oburzona krokiem Komorowskiego


komitet Krajowa NSZZ "Solidarność" przyjęła krytyczne posada w sprawie podpisania za pomocą marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, wykonującego obowiązki prezydenta RP, nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

Wjechała jawnie pod cysternę


cokolwiek brakowało, a wymuszenie pierwszeństwa za pośrednictwem kierującą fordem fiestą na jednej z ulic Oświęcimia skończyłoby się tragicznie. kobieta wjechała wprost pod cysternę.

Fundacja "Lux Veritatis" skarży się premierowi


Fundacja "Lux Veritatis" skierowała do premiera skargę na działalność służb skarbowych - pisze dziś "Nasz Dziennik".

wojsko trojga narodów. polski impuls


Lechistan drugi raz ciągnie Ukrainę na Zachód. Za dwa lata polscy, ukraińscy i litewscy żołnierze mają służyć we wspólnej brygadzie uczestniczącej w misjach pokojowych Unii Europejskiej, NATO oraz ONZ - pisze "Gazeta Wyborcza".

Kolejna śmierć w areszcie; 39-latek powiesił się


39–latek ze Świebodzic powiesił się w świdnickim areszcie. Mężczyzna trafił za kratki pod zarzutem zamordowania swojej konkubiny; zadał kobiecie kilka ciosów nożem - podaje RMF FM.

Winczorek: zmiany dot. prokuratury oceniam z optymizmem


Według konstytucjonalisty prof. Piotra Winczorka, ostateczne uchwalenie w piątek za pośrednictwem niższa izba parlamentu ustawy rozdzielającej funkcje ministra sprawiedliwości i prokuratura generalnego należy ocenić pozytywnie i z optymizmem.

Kierowcy zjednoczeni w walce o Saaba


Tysiące kierowców, cztery lanie więcej kół i jeden cel: uchronić Saaba. W niedzielę 17 stycznia w wielu krajach świata fani kultowej dla wielu marki organizują Save Saab Convoy. Polską akcję organizuje w Warszawie Saab Klub Polska.

Kamiński na dziewiczy gorliwość


Mariusz Kamiński jak pierwszy "poważny świadek" stanie zanim zanim sejmową komisją śledczą badającą aferę hazardową. dodatkowo we wtorek na pytania śledczych będzie odpowiadał sekretarka grono ds. służb specjalnych Jacek Cichocki.

Białystok: ruszył międzynarodowy przegląd muzyki cerkiewnej


koncert dwóch chórów białostockich oraz ubiegłorocznego zwycięzcy w kategorii zespołów zawodowych - Akademickiej Kapeli Chóralnej im. Aleksandra Jurłowa z Moskwy, zainaugurował w środę Międzynarodowy przegląd Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2010" w Białymstoku.

Schetyna: zalecenie Cimoszewicza jest symboliczne


zwierzchnik klubu PO Grzegorz Schetyna ocenił, że opinia pozytywna przy użyciu Włodzimierza Cimoszewicza kandydata PO na prezydenta Bronisława Komorowskiego poprzednio pierwszą turą wyborów jest gestem symbolicznym. Dodał, że PO nie planuje koalicji z SLD, bo ma dobrego koalicjanta.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.