Koncerty na oryginalnych fortepianach Chopina


Brytyjskie Towarzystwo im. Fryderyka Chopina organizuje od marca do listopada br. serię koncertów na dwóch fortepianach, na których grał kompozytor w czasie pobytu w W. Brytanii w 1848 roku.

zanim wojną żydowski biznesmen ukrył na terenie jednej z posesji w Łodzi skarb. Cenną pamiątkę chcieli odkopać jego potomkowie, niemniej jednak uniemożliwiono im to, gdyż dziś mienie nieruchome wypada do wojska - ujawnił dokument w szwedzkiej telewizji SVT. O współpracę z Dariuszem Krupą zabiega ogrom wykonawców - donosi bulwarowa prasa. Nowym podopiecznym właśnie została ekipa Feel. Lindsay Lohan wystąpi w nowym horrorze japońskiego reżysera Ryuhei Kitamury ("Nocny skłonność z mięsem") - informuje brama Bloody-disgusting.comSingel "Rude Boy" Rihanny już od czterech tygodni okupuje kulminacja amerykańskiego zestawienia najpopularniejszych singli. Alicja Kapuścińska chce sądowego zakazu rozpowszechniania książki "Kapuściński non-fiction". Autor - Artur Domosławski - określa to działanie jak "cenzurę prewencyjną", a wydawca - Świat Książki - zapewnia, że 3 marca biografia autora "Hebanu" trafi do księgarń. W internecie pojawił się część utworu "Another Day" - duetu Michaela Jacksona z Lenny'm Kravitzem.

W sobotę 30 stycznia o godzinie 17. odbędzie się premiera przedstawienia dla dzieci "Malutka Czarownica" na podstawie tekstu Otfrieda Preusslera, w reżyserii Lecha Wrońskiego.

Wdowa po Kurcie Cobainie Courtney Love w 2009 roku reaktywowała grupę Hole. w tej chwili ujawniła jej skład, z którym zamierza wyruszyć w trasę koncertową i sprzedać nowy album. Nie obyło się bez zgrzytów. komisja Organizacyjny na swym ostatnim przed festiwalem w Gdyni posiedzeniu podjął decyzję o zakwalifikowaniu do konkursu głównego filmu "Las" w reżyserii Piotra Dumały.

Nowa płyta Toma Petty i formacji The Heartbreakers będzie nosić tytuł "Mojo". W styczniu 2010 roku odbędzie się wspólna trasa krakowskich metalowców z Virgin Snatch i Thy Disease pod szyldem Creative Act Of Music Tour 2010. Tancerze, akrobaci, śpiewacy i muzycy - takich właśnie artystów zobaczymy już dzisiaj w ostatnim castingowym odcinku programu "Mam talent!". Jak zwykle "będzie się działo", zaś na scenie oprócz artystów szalał będzie również Kuba Wojewódzki, który posunie się nie lecz wciąż do demolowania zgromadzonych tam instrumentów, ale również do ... "obrażania" jednego z bohaterów sobotniego odcinka.Prawniczka, żona, matka, autorka książek, ale przede wszystkim była Pierwsza Dama. Cherie Blair. Postać kontrowersyjna, nierzadko krytykowana przy użyciu prasę. Żona byłego premiera Wielkiej Brytanii Tony'ego Blaira będzie gościem specjalnym programu "Druga stronica medalu". Na antenie TVN Style już 3 maja. "A Single Man" - obraz, którym do branży filmowej wkroczył budowniczy Tom Ford, będzie jednym z 14 filmów ubiegających się w toku Festiwalu Filmowego w Wenecji o statuetkę Queer Lion, przyznawaną najlepszemu filmowi przedstawiającemu perypetie mniejszości seksualnych. Ostatnie wyczerpujące wydarzenia w życiu Susan Boyle odcisnęły piętno na zdrowiu wokalistki. bożyszcze brytyjskiej edycji "Mam Talent" w minionym tygodniu zemdlała na lotnisku w Londynie.

Edyta Górniak zmierzy się z Whitney Houston


W finale XI edycji "Tańca z gwiazdami" wystąpi Edyta Górniak - piosenkarka zaśpiewa własną wersję słynnego przeboju "I'm every woman", rozpropagowanego dzięki Whitney Houston.

Kontrowersyjna czy niesmaczna? Zobacz okładkę!


oprawa nowego albumu Scissor Sister budzi olbrzymie kontrowersje. O zdjęcie, które trafi na płytę "Night Work", zespół stoczył bitwę z wytwórnią.

Cerkiew sprzeciwia się koncertowi Madonny


Bułgarska cerkiew prawosławna sprzeciwiła się koncertowi Madonny, który ma odbyć się w Sofii w końcu sierpnia - informuje we wtorek diariusz "Standart".

koniec tygodnia z Cyfrowym Planete Doc Review w Kinie pod Baranami


W dniach 7-9 maja, w ramach Weekendu z Cyfrowym Planete Doc Review w krakowskim Kinie pod Baranami odbędą się projekcje 6 filmów festiwalu Planete Doc Review.

Foo Fighters: szczegóły nowego albumu


Foo Fighters przymierzają się do wydania nowego albumu. Lider kapeli, Dave Grohl, zdradził pierwsze szczegóły.

Zmarł renomowany reżyser i telefonistka


W wieku 75 lat zmarł we wtorek, 15 czerwca, ukraiński reżyser i telefonista filmowy Jurij Illienko. Był współtwórcą ukraińskiej szkoły kina poetyckiego, a sławę przyniosła mu współdziałanie operatorska z reżyserem Siergiejem Paradżanowem.

Emir Kusturica o podróży z... trupem


Serbski reżyser pracuje nad komedią "Cool Water", która ma mieć swoją premierę na przyszłorocznym festiwalu w Cannes.

Mariah Carey: zobacz jak zmieniła się w faceta w nowym teledysku


W swoim nowym teledysku "Obsessed'' piosenkarka przebrana za rapera odpowiada na ostatnie ataki Eminema.

Finał 11. edycji "Tańca z gwiazdami" z Górniak i Muchą


Już w niedzielę, 13 czerwca, czeka nas finał 11. edycji "Tańca z gwiazdami". W tanecznym pojedynku zmierzą się Julia Kamińska i Rafał Maserak oraz Katarzyna Glinka ze Stefano Terrazzino. Która z par wytańczy sobie zwycięstwo?

Owacje dla Andrzeja Wajdy


W obecności Andrzeja Wajdy rozpoczęła się we wtorek, 9 lutego, retrospektywa jego twórczości w Filmotece Narodowej w Paryżu. Pierwszego wieczoru paryscy audytorium obejrzeli celuloid "Tatarak", jaki za tydzień wejdzie do francuskich kin.

Francuzi nagradzają polskie msze


Trzy msze Stanisława Moniuszki nagrane za pośrednictwem Chór Filharmonii Narodowej pod batutą Henryka Wojnarowskiego, zostały wyróznione przy użyciu francuską Academie du Disque Lyrique "Złotym Orfeuszem - Arturo Toscanini".

klisza Wajdy "Katyń" doceniony za pomocą "Alfa y Omega"


film Andrzeja Wajdy "Katyń" został w środę nagrodzony przy użyciu czwartkowy rzymskokatolicki dodatek do ogólnokrajowego hiszpańskiego dziennika "ABC", zatytułowany "Alfa y Omega" - poinformował zastępca dyrektora Instytutu Polskiego w Madrycie Cezary Kruk.

"Janosik" w Nowym Sączu


26 sierpnia w Nowym Sączu odbędzie się światowa premiera filmu "Janosik. Prawdziwa historia" w reżyserii Agnieszki Holland i Katarzyny Adamik.

Multipleksy więcej zarobią


Wyższe ceny biletów i projekcje filmów 3D mogą sprawić w tym roku ewolucja przychodów operatorów multipleksów, blisko utrzymania się ubiegłorocznej frekwencji.

Programy TVP w międzynarodowej selekcji INPUT 2010


W lutym, w holenderskim Hilversum, odbędzie się międzynarodowa selekcja audycji telewizyjnych do programu INPUT 2010. Weźmie w niej udział sześć audycji wyprodukowanych dzięki Telewizję Polską.