Maroko: Ulewne deszcze zabiły 10 osób


Co najmniej 10 osób zginęło we wtorek w różnych regionach Maroka, na skutek powodzi i lawin błotnych spowodowanych przez deszcze - poinformowały w środę marokańskie władze.

Kamiński, Karpiński, Obłękowski i Papierak - to najpoważniejsze kandydatury na stanowisko prezesa PKO BP wskazywane z wykorzystaniem "Puls Biznesu". . Ich szanse - zdaniem gazety - wydają się równe. Majowe wybory prezesa Polskiego Związku Biathlonu zdecydują o przyszłości najlepszego polskiego biathlonisty wszech czasów - Tomasza Sikory. Ten zapowiedział bowiem, że będzie kontynuował karierę, jeśli na stanowisku pozostanie jego rektor z uczelni Zbigniew Waśkiewicz. W nocy z niedzieli na poniedziałek na cmentarzu w Tczewie nieznani sprawcy zdewastowali 22 groby. Polano woskiem, połamano płyty i krzyże! milicja ustala kto był "autorem" tego niesłychanego aktu wandalizmu.Fatalna posiedzenie na amerykańskiej giełdzie. Najważniejsze indeksy pikują w dół, tracąc po kilka procent. Wszystkiemu winna casus w Atenach i obawa, że "grecka choroba" być może się rozprzestrzenić na kolejne europejskie kraje. ponad rok temu ruszyła struktura stadionu w Gdańsku, jednej z czterech polskich aren na Euro 2012. ledwo się obejrzeliśmy, a w gdańskiej Letnicy montowany jest już dach. PiS-owi nie pomógł kongres z ostatniego weekendu. Od kilku tygodni poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego ani drgnie. W górę - choć nieznacznie - poszła za to PO - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

FC Barcelona zaledwie zremisowała w Bilbao z Athletikiem i na fotelu lidera ligi hiszpańskiej zwolniła położenie Realowi Madryt. "Królewscy" zanotowali skromne wygrana nad Racingiem Santander i mają punkt przewagi nad "Blaugraną". Swoich kibiców nie zwiodła również FC Sevilla - trzecia część zespół tabeli pokonał "wyspiarzy" z Teneryfy.

Skanowanie książek przy użyciu Google wraca na tapetę. Tym razem zrzeszenie American Society of media Photographers (ASMP) złożyła w Nowym Jorku pozew z przeciwnej strony firmie. Zarzuca jej naruszenie praw autorskich przy skanowaniu zdjęć i obrazków umieszczonych w książkach. Tysiące domów bez prądu, niebezpiecznie śliskie drogi, na których zalega pośniegowe błoto i lód, sparaliżowana stalowy szlak - tak uciążliwej zimy nie było od lat. A meteorolodzy ostrzegają: być może być jeszcze gorzej - pierw będzie padał marznący deszcz, a w dalszym ciągu śnieg. W połowie tygodnia nadejdą siarczyste mrozy: temperatura spadnie w dole - 20 stopni C.

chwiejnie Łukasz Kubot bronił polskiego honoru w trakcie tenisowego turnieju w Sydney. W parze z Oliverem Marachem przegrał w ćwierćfinale debla i konkurs w Australii toczy się już bez polskich tenisistów. Kanadyjski kościół katolicki wolał chronić swój konterfekt niż ofiary molestowania - wynika z artykułu opublikowanego w piątek za pośrednictwem dziennik "The Globe and Mail". Sąd Okręgowy w Łodzi podtrzymał rozstrzygnięcie sądu pierwszej instancji nakazujący Warszawskiej Prowincji Redemptorystów - wydawcy Radia Maryja - zapłacenie 10 tys. zł zadośćuczynienia wicemarszałkowi Sejmu Stefanowi Niesiołowskiemu. W 2008 roku podczas jednej z audycji dydaktyk powiedział m.in., że w 1970 roku Niesiołowski "zaczął sprzedawać kolegów" z organizacji impreza i "w nagrodę za taką postawę" dostał wąski wyrok.81 proc. Polaków jest zdania, że prezydent Lech Kaczyński powinien pojechać do Moskwy na obchody 65 rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami, wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej" za pomocą GfK Polonia. W lepszym stylu Jose Mourinho nie mógł powrócić na Stamford Bridge, gdzie jeszcze jako kierownik Chelsea Londyn przegrał wprost przeciwnie jeden z 91 rozegranych meczów. Tym jak jeden mąż w Londynie pojawił się w roli trenera Interu Mediolan i wyrzucił swoich byłych podopiecznych za burtę Ligi Mistrzów. Po meczu Portugalczyk piał z zachwytu. I to w swoim stylu: - Przyjechał wróg i nieprzyjaciel wygrał. wieczorową porą odbędą się pozostałe mecze 1/8 finału. Po srebrnym medalu Marzeny Karpińskiej, krążek mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów wywalczyła Marieta Gotfryd. Polka w kategorii 58 kg zdobyła brązowy medal.

Będzie dalszy dzień wolny od zajęć w szkole


Dzień pisemnego egzaminu maturalnego z matematyki będzie dodatkowym dniem wolnym od zajęć w szkołach ponadgimnazjalnych - zdecydowała członek rządu edukacji Katarzyna Hall podpisując nowelizację rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego. Informacje o podpisaniu nowelizacji podało MEN na swojej stronie internetowej.

Starcia o Grotę Patriarchów


Starcia Palestyńczyków z izraelskimi żołnierzami w Hebronie na Zachodnim Brzegu. Do walk doszło dzień po tym jak dwa sporne święte miejsca - grota Patriarchóww Hebroenie i Grób Racheli w Betlejem - zostały umieszczone na listowie izraelskiego dziedzictwa historycznego.

Anna Fotyga dostanie "poważne stanowisko"


"Gazeta Wyborcza": Lech Kaczyński i Radosław Sikorski dogadali się w sprawie kariery byłej minister spraw zagranicznych Anny Fotygi.

Znęcali się, bo "brakowało stabilizacji"


- Nie znałam świata ludzi chorych psychicznie. Sposób, w jaki traktowałam starych ludzi, dawał jakikolwiek upust własnym emocjom i przemęczeniu - przyznała w studiu TVN stolica Polski Katarzyna Zimny, była kierowniczka domu opieki w Radości. Jest oskarżana o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad pensjonariuszami swojej placówki. Poprosiła sąd o karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat.

Sandały z obcasem 31 cm


Rumuński konstruktor znany w charakterze "architekt butów" zaprojektował sandały, którą mogą zwiększyć noszącą je kobietę o 31 cm. - Kobieta, która ma 175 cm, chodząc w tych sandałach będzie górowała nad wszystkimi - powiedział w środę Mihai Albu.

Strażacy znaleźli zwęglone ścierwo


Zwęglone ciało znaleźli strażacy dogaszający pożoga w Solcu Kujawskim koło Bydgoszczy. Płonęła przybudówka domu mieszkalnego. Na razie nie wiadomo, kim była ofiara.

Zszokowani Brytyjczycy. ciągota się spóźnił


Patrząc na polskie koleje aż trudno uwierzyć, że dwugodzinne opóźnienie pociągu może zajść jako ważna informacja do światowych agencji prasowych.

Ulewy zabijają w Peru


- Ulewne deszcze w północno-wschodnim Peru spowodowały lawiny błotne, które pochłonęły co w żadnym razie 25 ofiar - poinformowały w piątek lokalne władze. Za zaginione uznano kolejnych 25 osób, a chociaż 50 zostało rannych.

Ibrahimović dostał Oskara


ówczesny agresor Interu Mediolan Zlatan Ibrahimovic otrzymał we Włoszech "Oskara". Nagrodę dla piłkarza roku, którą przyznaje tamtejsze syndykat zawodowych piłkarzy.

Historycy: rosyjskie rejestr we wzorowym porządku


W ciągu ostatnich dwudziestu lat polsko-rosyjska współpraca archiwalna w dużym stopniu się poprawiła, jakkolwiek w Rosji dalej istnieją bariery w udostępnianiu dokumentów, szczególnie tych, które dotyczą historii najnowszej - uważają polscy historycy i archiwiści, z którymi rozmawiała PAP.

Gołota: jadę do Wieliczki soli zawinąć


Andrzej Gołota odwiedził ojczyznę jak facet nieodpłatny amerykańskiej grupy młodych bokserów, którzy zmierzą się z reprezentacją Polski. popularny Andrew w trakcie spotkania z kibicami był w świetnym humorze i co chwilę żartował. - Do Wieliczki jadę... trochę soli opatrzeć - odpowiedział pięściarz na pytanie, jak spędzi skwitowany czas w Polsce.

"Córka prezydenta na pewnie udzieli pewnego wsparcia prezesowi PiS"


- Każdy dojrzały, dorosły człowiek przechodził trudne chwile związane ze klęska bliskich. Pan stary utracił osobę wyjątkowo bliską, brata z którym łączyły go wyjątkowe relacje. Zginęło też wielu członków PiS. To wszystko jest dla niego ciężkim doświadczeniem, jak dla każdego człowieka. To nie jest czas, żeby z pasją i energią zabierać głos. Chyba wszyscy to rozumiemy, to zachowanie ogromnie ludzkie - w ten sposób Zbigniew Ziobro wyjaśnił w Polsat nowina z jakiego powodu Jarosław Kaczyński nie zabiera...

Polska milicja pyta Google'a o internautów


pośrodku lipcem a grudniem 2009 r. polskie władze 86 lanie wystąpiły do Google'a z żądaniem ujawnienia informacji o internautach, donosi "Dziennik czasopismo Prawna".

Kaczyński zlustrowany. oficjalna wypowiedź prawdziwe


- deklaracja Jarosława Kaczyńskiego jest zgodne z prawdą i może on kandydować na prezydenta - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie.

Poród na pokładzie. członek rodu lata za darmo


Boliwijskie linie lotnicze ofiarowały bezpłatne przeloty dziewczynce, która przyszła na świat na pokładzie ich samolotu.