Chociaż nie żyje, to dalej jest radnym


Nieżyjący radny niewielkiej gminy Lyski w powiecie rybnickim (Śląskie) w dalszym ciągu formalnie pełni swój mandat. Radni nie zgodzili się na wygaśnięcie mandatu, bo w gminie musiałyby odbyć się wybory uzupełniające. Zamierzają to zrobić dopiero na następnej sesji.

"Gdyby to PiS miało takie narzędzia, takie przykłady nieudolnego działania aparatu władzy, to już onegdaj powsadzałoby nas do aresztu" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Janusz Palikot. Pseł PO komentuje w ten sposób sprawę wczorajszego wyroku sądu w sprawie afery gruntowej. zwierzchnik Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) Aleksandr Bortnikow poinformował prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa o zatrzymaniu zabójców znanego prawnika Stanisława Markiełowa i dziennikarki niezależnej "Nowej Gaziety" Anastazji Baburowej. ludzie Korei Północnej umierają z głodu - alarmują południowokoreańskie media. pełnia z powodu wymiany miejscowej waluty, wona. - Po rewaluacji waluty doszło do gwałtownego zahamowania działalności rynkowej i wzrostu cen - powiedział jeden z informatorów.Jak cenna być może być krowa? Okazuje się, że bardzo. Na targach rolnych w Toronto zwierzak o imieniu Missy został sprzedany za 1,2 milionów dolarów kanadyjski. To równoważność - bagatela - 3,1 miliona złotych. Donald Tusk zaprasza na śniadania, premier Słowenii... czyści buty. Po awansie drużyny z Bałkanów do mistrzostw świata w RPA, prezes rządu Borut Pahor, w szatni wyczyścił bohaterom kraju korki. - Nie zrobiłem tego zbyt na skroś - przyznał. Sąd w holenderskim Utrechcie na dwa miesiące odebrał prawa rodzicielskie opiekunom 13-letniej Laury Dekker. Powód? Rodzice chcieli wysłać nastolatkę w samotny rejs wokół świata, nie mieli nic przeciwko, by za pomocą dwa lata nie chodziła do szkoły.

Komandosi norweskiej marynarki wojennej pomogli dwójce dzieci z podwójnym marokańsko-norweskim obywatelstwem cofnąć się z Maroka. Żołnierze ci nie byli wówczas na służbie i nie wykonywali rozkazów przełożonych - poinformowała w poniedziałek norweska minister obrony.

- W najbliższym czasie trumna z prezydentem zostanie wystawiona na widok globalny w Pałacu Prezydenckim, ale nie będzie to dziś - poinformował minister w Kancelarii Prezydenta Jacek Sasin. Sekretarz Kolegium ds. Służb Specjalnych Jacek Cichocki zapewnił w Sejmie, że obok zabezpieczaniu przedmiotów osobistych ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, obecni byli przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej tudzież funkcjonariusze ABW.

Uroczystości akademickie pożegnania rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ks. prof. Ryszarda Rumianka rozpoczęły się w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na warszawskich Bielanach. Najmłodszy miał 9, najstarszy 12 lat. wraz zdemolowali budynek wspólnoty żydowskiej w Żarach (Lubuskie), a na ścianach pozostawili swastyki i obraźliwe napisy. Akcję wandale przypłacili zdrowiem - pierworodny z nich dotkliwie pokaleczył sobie nogę i leży w szpitalu. Ich sprawą zajmie się sąd rodzinny. Silvio Berlusconi ponownie wzbudza kontrowersje. Włoska opozycja wyraziła oburzenie słowami premiera, jaki przekonywał, że bliźniaczy nacja białoruski "kocha" swojego prezydenta Aleksandra Łukaszenkę. Polityczni przeciwnicy chcą, by Berlusconi wytłumaczył się w parlamencie ze swej poniedziałkowej wizyty na Białorusi.Bliskie wywiad trzeciego stopnia i to na boskim poziomie. W środę nad ranem astronomowie przewidują spawanie na sferze niebieskiej planety Wenus i jednej z największych planetoid - Westy. Do obserwacji zjawiska wystarczy lornetka lub teleskop. coraz do niedawna wielu komentatorów miało nadzieję, że w polityce pod "bliskiej zagranicy" Dmitrij Miedwiediew zerwie z agresywną taktyką swojego poprzednika. Jak wszelako pisze "Financial Times", prezydent Rosji pokazał ostatnio, że nie różni się co niemiara od Władimira Putina. - Lech Kaczyński to jest prezydent, który straszy. Sikorski napawa ludzi optymizmem - mówiła dzisiaj w "Kropce nad i" w TVN24 Julia Pitera.

Uciekają przed płonącą lawą


Tysiące mieszkańców Kongo opuszczają swoje domy w obawie przed potokami rozpalonej lawy. Erupcja wulkanu spowodowała poważne ryzyko m.in. dla narodowego parku Viruga i leżących u stóp wulkanu wiosek.

Hiszpanie uzupełnili stawkę finalistów


Piłkarze Hiszpanii jako ostatni dotarli na mistrzostwa świata. W RPA są już wszyscy uczestnicy turnieju. Mistrzowie Europy w pierwszym meczu zagrają w środę w Durbanie ze Szwajcarią.

Wyjaśnił się skandal ze słynną prezenterką TV


dyskusja w cztery oczy pomiędzy Oprah Winfrey i byłą dyrektorką szkoły dla dziewcząt w Republice Południowej Afryki zakończyła się ugodą w sprawie o zniesławienie, wytoczonej przeciw prezenterce telewizyjnej - podali jej prawnicy.

Rośnie liczba ofiar grypy na Ukrainie, nieomal milion chorych


Do 155 wzrósł dramatyczny bilans ofiar szalejącej na Ukrainie grypy. Do szpitali w całym kraju trafiło już ponad 48 tys. chorych, z czego prawie pół tysiąca znajduje się na oddziałach intensywnej terapii. atoli prezydent Ukrainy poinformował, że nie ma podstaw, by wprowadzać stan wyjątkowy.

Bayern wraca do gry i goni Starą Damę


Budzą się z letargu piłkarze Bayernu. Monachijczycy mają ogromną przewagę w meczu z Maccabi Hajfa, ale dopiero na pół godziny przed końcem objęli prowadzenie za sprawą Ivicy Olicia. Śledź wyniki "na żywo" w tvn24.pl.

Fidel Castro pokazał się w telewizji


Fidel Castro pokazał się w niedzielę w kubańskiej telewizji, po raz dziewiczy od 18 czerwca 2008 roku.

wystarczy "marszu prezydenta drogą przyjętą dzięki PiS"


- Lepiej ociężale niż wcale - ocenił podpisanie za pomocą prezydenta Lecha Kaczyńskiego Traktatu Lizbońskiego zwierzchnik polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. członek rządu spraw zagranicznych w uroczystości w Pałacu Prezydenckim nie uczestniczył, bo w tym samym czasie był na regatach w Bydgoszczy. Były prezes rady ministrów Jarosław Kaczyński przypomniał dziś, że "decyzja prezydenta jest wyrazem konsekwencji w marszu drogą, która została przyjęta przez PiS w 2004 roku".

futbol wygrał z Ramadanem


Na Madryt przed kilkoma dniami padł chory strach. kierownictwo i kibice Realu liczyli się z obniżką formy trzech piłkarzy przy użyciu najbliższy łysek , w tym najskuteczniejszego świeżo Karima Benzemy. Winnym miał być mahometański Ramadan, a raczej obowiązujący w jego czasie zakaz spożywania posiłków i napojów od świtu do zmroku dzięki wyznających muzułmanizm zawodników.

Rzeczpospolita Polska starcie z wiatrakami


raz za razem więcej osób protestuje przeciwko elektrowniom wiatrowym. Przeciwnicy farm wystosowali w tym miesiącu apel do posłów i premiera. Żądają wprowadzenia jasnych przepisów o lokalizacji siłowni wiatrowych, a w zasadzie zwiększenia ich minimalnej odległości od zabudowań mieszkańców - pisze "Rzeczpospolita".

nim pierwszą turą wyborów debaty niepotrzebne


zanim pierwszą turą wyborów prezydenckich debat można by nie zakładać w ogóle - uważa prof. Andrzej Rychard, socjolog z PAN. Z kolei zdaniem dr Wojciecha Jabłońskiego z UW debatę pożądane byłoby sprawić sobie już teraz, ale przeciwnie pomiędzy dwoma głównymi kandydatami.

USA: Nietypowa oferta pracy w orbitalnym hotelu


Amerykańska biznes Bigelow Aerospace poinformowała astronautów, których niepokoi perspektywa przyszłych redukcji w NASA, że jest gotowa ich zatrudnić.

"Rozmawiałem z premierem, o dymisji nie wspominał"


- Dziennikarze nie potrafią znaleźć dzień dzisiejszy afery stoczniowej. Trudno mówić, że coś jest ustawione, gdyż jest jeden inwestor, który chce budować statki - mówił w TVN24 minister skarbu Aleksander Grad. Dodał także, że rozmawiał z premierem w sprawie jego ewentualnej dymisji.

W przyszłym roku wybuchnie krwawa wojna?


W 2011 roku w Sudanie odbędzie się referendum, w wyniku którego południowa część kraju będzie mogła ogłosić niepodległość. Przez pół wieku toczyła się tam krwawa kampania domowa, którą w ostatnich latach przykryła tragedia Darfuru. Jak przestrzegają już chwilowo politycy i eksperci Chartum raczej nie zgodzi się na niepodległość bogatego w ropę południa.

cztery kółka w stawie. Piłkarze uratowali kobietę i dziecko


O niesamowitym szczęściu może cedzić 30-letnia kobieta, która wiozła w samochodzie 2-letnią dziewczynkę. jak grom z jasnego nieba gablota dachował i wpadł do góry kołami do stawu. przypadek zauważyli przejeżdżający nieopodal piłkarze i strażacy. Uratowali kobietę i dziecko.

"Niektórzy biskupi nadto pobłażliwi dla pedofili"


broker watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary ksiądz Charles Scicluna przyznał, że niegdyś niektórzy biskupi byli "zbyt pobłażliwi" przy pedofilii. Dodał, że w 2001 r. kardynał Joseph Ratzinger wprowadził linię stanowczości w takich przypadkach.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.