"Widzisz tych martwych drani? Nieźle..."


Amerykański śmigłowiec, wezwany by wesprzeć w potyczce z uzbrojoną grupą Irakijczyków, bez powodu ostrzelał grupę cywilów. W zdarzeniu z 2007 roku zginęło 12 osób, w tym pismak Reutera i jego iracki współpracownik. klisza z ostrzału opublikował w poniedziałek portal wywiadowca Wikileaks. Materiał pochodzi z kamery strzelającej maszyny.

współzawodnictwo Pucharu Świata w kompleksie Holmenkollen w Oslo nazwane zostały przez Norwegów sukcesem i radosnym festynem sportowym. widownia pochwalona za pośrednictwem Justynę Kowalczyk okazała się tymczasem bezlitosna dla Szwedów, których obrzucano wulgarnymi wyzwiskami. Iran jest gotowy kupić etylina do swojego badawczego reaktora atomowego lub wymienić je na swoim obszar w zamian za inwentarz wzbogaconego uranu - wynika z listu ambasadora Iranu przy MAEA do tej organizacji, na który powołuje się agencja AFP. Co najmniej 1500 ciał ofiar trzęsienia ziemi złożono już w kostnicy Szpitala Ogólnego w Port-au-Prince i na placu wokół niej; furgonetki policyjne ciągle dowożą nowe zwłoki, podczas gdy spod gruzów zrujnowanych domów stale dochodzą wołania o pomoc.Co najmniej jedna osoba zmarła od ran postrzałowych odniesionych w czasie starć między zwolennikami rządu a stronnikami obalonego prezydenta Kirgistanu Kurmanbeka Bakijewa, do których doszło w piątek w Dżalalabadzie - poinformowało ministerium Zdrowia. Rannych zostało także 30 osób. raz za razem bardziej natężony harmider panuje w miasteczku Rosarno w Kalabrii na południu Włoch, gdzie inny dwadzieścia cztery godziny z blisko trwa gwałtowny rewolta setek imigrantów z krajów Trzeciego Świata przeciw warunkom pracy i życia w gospodarstwach rolnych oraz traktowaniu. W piątek po południu doszło tam do strzelaniny pośrodku mieszkańcami a afrykańskimi robotnikami. dwaj imigranci zostali ranni. Skazana na wysoką grzywnę sudańska dziennikarka, której groziło 40 batów za noszenie niższy w miejscu publicznym, odmówiła zapłacenia kary i spędzi miesiąc w więzieniu - podał we wtorek w Chartumie ajerkoniak 30-letniej Lubny Ahmed al-Hussein.

Oni rodzaje i marki piwa rozpoznają po pianie. W Londynie spotkali się - pierwszy raz od ponad 100 lat - profesjonalni smakosze złocistego trunku. Stanęli w szranki w mistrzostwach zawodowych degustatorów na historycznym londyńskim targu.

premier Rosji Władimir Putin powiedział, że organizatorzy zamachów w moskiewskim metrze "przyczaili się na dnie" i że należy ich stamtąd wykurzyć. jeżeli Viviane Reding zostanie komisarzem ds. sprawiedliwości, praw podstawowych i obywatelstwa nie będzie naciskać, by kolejne kraje UE legalizowały układy homoseksualne. w trakcie przesłuchania przy użyciu eurodeputowanych sceptycznie wypowiedziała się o kontrowersyjnych skanerach ciała.

aresztant w Walencji były argentyński lotnik militarny Julio Alberto Poch, przewodnik samolotów, z których za czasów dyktatury wyrzucano nad oceanem więźniów politycznych, zostanie wydany władzom swego kraju - postanowił w piątek rząd hiszpański. Pracownik bawarskiego sądu sam wystąpił w roli oskarżonego - zarzuca mu się, że zdefraudował około 300 tysięcy euro, większość tych pieniędzy przeznaczając na wizyty w domach publicznych. Trzykrotni mistrzowie i czterokrotni wicemistrzowie świata Niemcy rozpoczną w niedzielę występ na mundialu w RPA. W Durbanie ich rywalem będą piłkarze Australii (grupa D). Tego dnia odbędą się i mecze Algierii ze Słowenią i Serbii z Ghaną.- 22-letni węgierski student, który powiedział policji, że zamierzał zabić 22 osoby - po jednej na każdy "zły rok życia" - został aresztant - podała w piątek węgierska agencja MTI. Przyszły premier Węgier Viktor Orban, którego prawicowa partia Fidesz zdecydowanie wygrała wybory parlamentarne, zapowiedział obniżkę podatków i negocjacje z międzynarodowymi instytucjami finansowymi. Wuj Sam Zjednoczone mogą wysłać swoje wojska do Polski, która obawia się napaści ze strony Rosji, ale lecz wciąż dla pomocy w modernizacji polskiej armii, a nie w charakterze antyrosyjskiej "tarczy" – oświadczył reprezentant USA w Moskwie John Beyrle.

Białoruś/Biełta: strona rosyjska zerwała rokowania ws. ropy


Strona rosyjska zerwała toczące się w Moskwie ustalenia o warunkach dostaw rosyjskiej ropy naftowej na Białoruś - podała agencja BiełTA, powołując się na źródło w białoruskiej delegacji.

30-latka spodziewa się dwunastoraczków


Młoda Tunezyjka spodziewa się narodzin dwanaściorga dzieci: sześciu chłopców i sześciu dziewczynek. jeżeli tak się stanie i dzieci przeżyją, będzie to światowy rekord - pisze tunezyjska prasa.

Chile: inwestytura nowego prezydenta


W siedzibie chilijskiego Kongresu w Valparaiso, 120 kilometrów na zachód od Santiago, po 20 latach rządów centrolewicy odbyła się uroczysta inwestytura nowego prezydenta Chile, 60-letniego konserwatysty Sebastiana Pinery.

Kolejna kara dla opozycjonisty Siarhieja Kawalienki


Białoruski opozycjonista Siarhiej Kawalienka został skazany w Witebsku za monety chuligaństwo na grzywnę w wys. 105 tys. rubli (115 złotych). Według zeznających w sądzie milicjantów, zatrzymany 8 maja Kawalienka niecenzuralnie wyrażał się w miejscu publicznym.

erupcja na niemieckim lotnisku; ewakuowano setki osób


Mała manela eksplodowała w siedlisko pocztowym portu lotniczego we Frankfurcie nad Menem. Kontrolujący ją celnik odniósł niewielkie obrażenia - informuje policja.

Wyspa, o którą spierały się dwa kraje, zniknęła


przy użyciu powyżej 30 lat Republika Indii i Bangladesz spierały się o kontrolę nad skalistą wysepką w Zatoce Bengalskiej. kłopot rozwiązał się sam - wzrastający stan wód w zatoce sprawił, że ostrów absolutnie zniknęła pod wodą - informuje filia Associated Press.

Zwierzęta jakkolwiek bez obrońców z urzędu


W kantorek kit jest nadto mętna, pasza jest nadto sucha, ciąg jest nadto krótki? Zwierzęta w Szwajcarii straciły szansę na to, aby prawnicy z urzędu walczyli o ich prawa. W niedzielnym referendum Szwajcarzy odrzucili ten kontrowersyjny pomysł.

Ukraina: Popieraj Janukowycza, lub albo przeklęty


W wyborach prezydenckich albo zagłosujesz na Wiktora Janukowycza, albo będziesz cholerny - takie ultimatum postawił swym parafianom przedstawiciel kleru prawosławny w jednej ze wsi obwodu rówieńskiego w zachodniej części Ukrainy.

Rosyjski rząd: nieobecność dowodów na mokra robota w Katyniu


Dwa tygodnie temu rosyjski poziom odpowiedział na skargę, jaką w Europejskim Trybunale Praw Człowieka złożyli Witomiła Wołk - Jezierska i 12 innych krewnych polskich oficerów zamordowanych w Katyniu - pisze "Rzeczpospolita".

USA: koszmar porwanej mógł trwać 3 lata krócej


58-letni Phillip Garrido i jego żona, 54-letnia Nancy, nie przyznali się w piątek do uprowadzenia i przetrzymywania przy użyciu 18 lat Jaycee Lee Dugard.

Iran: dalszy reżyser rozpoczyna głodówkę


Irański autor i reżyser Mohammad Nurizad rozpoczął strajk głodowy, po tym gdy we wtorek został dotkliwie pobity w więzieniu w Teheranie - poinformował w czwartek opozycyjny brama internetowy Kaleme. W sobotę głodówkę zaczął inny opozycyjny reżyser Jafar Panahi.

Wozniacki: Nie mam nic wspólnego z bukmacherką


Caroline Wozniacki po przylocie do Kataru powiedziała dziennikarzom, że w Luksemburgu "nie zrobiła niczego niewłaściwego".

Libia: szwajcarski człowiek biznesu powrócił do ojczyzny


Przetrzymywany za pośrednictwem z grubsza dwa lata w Libii szwajcarski przedsiębiorca Max Goeldi powrócił w poniedziałek nad ranem do Zurychu. członek rządu spraw zagranicznych Szwajcarii Micheline Calmy-Reu uznała to za początek normalizacji stosunków między Trypolisem a Bernem.

Mocarstwa kupą na Iran? Chiny: byle nie za ostro...


drużyna sześciu mocarstw, w ekipa której wchodzą USA, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Rosja i Chiny, uzgodniła, że zacznie wykonywać pracę nad nałożeniem nowych sankcji na Iran z powodu jego programu nuklearnego.

Amerykanie z parą białorusko-izraelską w finale


Amerykańscy tenisiści Bob i Mike Bryanowie zmierzą się z Białorusinem Maksem Mirnyjem i Andym Ramem z Izraela w niedzielnym finale gry podwójnej w kończącym sezon turnieju ATP World Tour Finals w hali O2 arena w Londynie.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.