"Od lat obrażali L. Kaczyńskiego; słowo przepraszam nie padło"


Publicysta "Naszego Dziennika" prof. Piotr Jaroszyński, krytykuje przemówienia Bronisława Komorowskiego i Donalda Tuska wygłoszone w trakcie uroczystości pogrzebowych Lecha i Marii Kaczyńskich. Napisał między innymi, że obaj zapomnieli o jednym, najważniejszym słowie: Panie Prezydencie, Lechu Kaczyński - przepraszamy.

Już we wrześniu na Podlasiu przypuszczalnie utrzymywać się odstrzelonych 90 bobrów. Zwierzęta, których 1/3 polskiej populacji żyje na terenie województwa podlaskiego, wyrządzają znaczne szkody w gospodarstwach rybackich. i jesienią, kolejne 25 zwierząt zostanie przesiedlonych do rezerwatów. Dziennikarze radiowej Trójki, jej byli pracownicy, a także warszawski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich protestują przeciw zmianie dyrektora Programu Trzeciego Polskiego Radia. 29 grudnia Magdalenę Jethon zastąpił b. stary radiowej Jedynki i Radia Bis Jacek Sobala. Zarząd Polskiego Radia nie uzasadnił tej decyzji. przedtem kancelarią premiera zakończył się po południu bunt pracowników służby zdrowia zrzeszonych w NSZZ Solidarność i OPZZ. Manifestacja, w której uczestniczyło ok. tysiąca osób, przebiegła spokojnie.Internetowe arena służące nielegalnej wymianie filmów i plików muzycznych zlikwidowała lubelska policja. Miało ponad 30 tys. użytkowników; jego organizatorom grozi do 5 lat więzienia. PO ma regulacja dokonać prawybory, a partyjne spotkania Bronisława Komorowskiego i Radosława Sikorskiego to nie kampania wyborcza - uznała Państwowa Komisja Wyborcza, która zajęła się sprawą na morał PiS. Polakom łatwiej jest zaakceptować Afrykańczyka jak lekarza rodzinnego, nauczyciela czy sąsiada niż jako zięcia. Jedna czwarta Polaków pozytywnie ocenia imigrację Afrykańczyków do naszego kraju - wynika z badania na sprawa stosunku Polaków do Afrykańczyków.

Senatorowie Zbigniew Romaszewski i Piotr Andrzejewski zostali zawieszeni na trzy miesiące w prawach członka klubu Prawa i Sprawiedliwości - poinformowała dziennikarzy zwierzchniczka klubu Grażyna Gęsicka.

Prezydent Lech Kaczyński ocenił w piątek na konferencji zorganizowanej w trakcie obrad Rady Europejskiej, że aktualny projekt konkluzji szczytu poświęconego ochronie klimatu i ograniczeniu emisji CO2 jest lepszy, niż poprzedniego dnia, ale nie jest jeszcze satysfakcjonujący. przegląd kultury polskiej korso Polonia rozpoczyna się 14 maja w Rzymie. Zorganizował go Instytut krajowy wyjaśniając, że w tym roku działanie będzie skromniejsza z powodu tragedii pod Smoleńskiem. W programie m.in. Chopin, teatr, jazz i wiersze Tuwima dla dzieci.

prezes rady ministrów Donald Tusk udaje się we wtorek z 4-dniową oficjalną wizytą do Azerbejdżanu, Gruzji i Armenii. Główne tematy rozmów szefa polskiego rządu to: Partnerstwo Wschodnie, przypadek polityczna na Kaukazie natomiast polityka energetyczna. "Nasz Dziennik": Pomysł zaproszenia Wojciecha Jaruzelskiego na pokład prezydenckiego samolotu lecącego do Moskwy na majowe uroczystości 65. rocznicy zwycięstwa nad Niemcami, w ocenie kombatantów leży w sprzeczności z dotychczasową polityką Lecha Kaczyńskiego - pisze gazeta. Znaleziono padlina 6-letniej dziewczynki, która ponad tydzień temu wypadła z kajaka razem z towarzyszącym jej mężczyną. konkret pływało w rzece Szreniawie w Piotrkowicach Wielkich w Małopolsce. ekskursja w czasie gwałtownej powodzi zbulwersowała wtedy naszych internautów.W poniedziałek każdy ma możliwość poczuć się na kształt prawdziwy delegat lub senator. Z okazji święta Konstytucji 3 Maja parlament otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. Chętnych są setki. lecz nie obok sarkofagu Józefa Piłsudskiego, ale w przedsionku jego krypty spoczną Lech i Maria Kaczyńscy. Taka informacja uspokoiła rodzinę Marszałka. Choć książki uzyskały swój obecny kształt z grubsza 2 tysiące lat temu, to wówczas w XVI wieku pojawiły się napisy na grzbietach okładek. Był to następstwo technologicznej rewolucji. Kolejnym jej etapem jest wprowadzenie do obiegu e-booków - czytamy w najnowszym wydaniu "Tygodnika Powszechnego".

Radomski skansen na 200. rocznicę urodzin Chopina


Z okazji 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu chce w poprzek konkursy i koncerty przybliżać w Polsce i na Ukrainie związki Chopina ze znanym etnografem i folklorystą Oskarem Kolbergiem zaś z jego braćmi Wilhelmem i Antonim.

Kręcił interes w prosektorium?


Do Sądu Rejonowego w Bytomiu trafił tylko akt oskarżenia przeciwko pracownikowi zakładu pogrzebowego "Hades". podług świadków, pracownik brał finanse od rodzin zmarłych za ubieranie zwłok na terenie szpitala. Zdaniem prokuratury, robił to bezprawnie. przypadek wyszła na jaw w styczniu tego roku.

Ostrzeżenie poprzednio powodziami


Meteorolodzy ostrzegają przedtem burzami, które przejdą dziś na Polską południową, południowo-wschodnią, Mazowszem oraz Podlasiem. Należy spodziewać się znacznych opadów deszczu, a także niższej, aniżeli w zeszłym tygodniu, temperatury. Synoptycy ostrzegają także przed możliwymi powodziamai na południu Polski.

W 2009 r. porodówki zaczęły pękać w szwach


"Dziennik Polski": od roku 2008 odnotowujemy ogromny wzrost liczby urodzeń.

Prezydent cieszy się z teki Lewandowskiego


Prezydent Lech Kaczyński cieszy się z powierzenia Januszowi Lewandowskiemu teki ds. budżetu w Komisji Europejskiej - powiedział prezydencki minister Paweł Wypych. Jak dodał, prezydent przyjął tę informację "z dużą satysfakcją".

Polskie zombi atakują net


Polscy internauci stali się łatwym łupem dla cyberprzestępców. biznes Symantec, która zajmuje się bezpieczeństwem w sieci ostrzega, że rzędu miliona komputerów prywatnych w Polsce przypadkiem być wykorzystywanych bez wiedzy właścicieli do działań przestępczych.

"To, co jest prawdą ws. CBA to piersi Koteckiej"


"Mariusz Kamiński kłamał. Twierdził, że nie był poproszony o budowanie tarczy antykorupcyjnej dla prywatyzacji stoczni, a okazuje się z dokumentów, że był świadom tego i – co więcej - podejmował stosowne działania" - pisze na swoim blogu w Onet.pl poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Palikot.

szef rządu debatował z internautami o cenzurze


boss doradców premiera Michał Boni zapewnił, że rząd wstrzyma prace nad projektami ustawy o grach hazardowych, które dotyczą internetu, do czasu wysłuchania opinii internautów. Dodał, że uwagi zgłaszane z wykorzystaniem internautów traktuje w charakterze zobowiązanie, by szerzej konsultować projekty, nad którymi pracuje rząd.

Chlebowski wraca do Sejmu


Po trzech tygodniach nieobecności do Sejmu na najbliższe posłuchanie wraca Zbigniew Chlebowski, jaki w pierwszy dzień tygodnia zawiesił się w prawach członka Platformy Obywatelskiej - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Piloci ostrzegali Tu-154 poprzednio złą pogodą


Piloci Jaka-40, którym 10 kwietnia do Smoleńska przyleciała m.in. delegacja dziennikarzy, na chwilę poprzednio katastrofą informowali załogę prezydenckiego Tu-154 o złych warunkach pogodowych, informuje "Rzeczpospolita". - Mówili, że z minuty na minutę się pogarsza - zdradzają "Rz" informatorzy.

Kwaśniewski: Tuskowi daruję teraz, bo on ma coraz czas


O tym, że Donald Tusk popełnił błąd nie startując w wyborach prezydenckich, co zyskuje PiS odżegnując się od IV RP, o wewnętrznym rozbiciu SLD, o amerytoryczności głównych kandydatów na prezydenta i o tym co Jarosław Kaczyński, gdyby został prezydentem, przypuszczalnie zaproponować Waldemarowi Pawlakowi, mówi w pierwszej części wywiadu dla Onet.pl Aleksander Kwaśniewski, były prezydent RP, który zaczynał od dysko polo a skończył w filmie Martina Scorsese o The Rolling Stones.

Rusza możliwość Prokuratora Generalnego


dzisiaj Krajowa zbiorowisko Sądownictwa rozpoczyna wysłuchanie kandydatów na Prokuratora Generalnego. Na funkcja chętnych jest 16 prokuratorów i sędziów. zgromadzenie ma opisać prezydentowi dwójka osoby do wyboru. nieznany Prokurator plenarny rozpocznie urzędowanie od kwietnia.

Komorowski przyjął szefa Kolegium IPN


Bronisław Komorowski, jako p.o. prezydent, spotkał się z szefem Kolegium IPN prof. Andrzejem Chojnowskim w sprawie problemów w związku z wyborem następcy prezesa Instytutu Janusza Kurtyki, który zginął w sobotniej katastrofie.

"My jesteśmy kelnerami. Ale zginęli kucharze"


- My, politycy, jesteśmy przeciwnie kelnerami. A w katastrofie pod Smoleńskiem zginęli prawdziwi kucharze - Stanisław Komorowski, Andrzej Kremer, czy Andrzej Przewoźnik - mówił w TVP Info Radosław Sikorski. W ten sposób szef MSZ zobrazował stratę, jaką poniosła w tragedii Kraj nad Wisłą dyplomacja.

Włocławek: Fali kulminacyjnej nie będzie


Fali kulminacyjnej we Włocławku już nie będzie - dowiedział się reporter RMF FM Tomasz Fenske w miejscowym Sztabie Kryzysowym. Najwyższy stan Wisły - 8,5 m - zanotowano w mieście ok. godziny 5 rano. Od tamtej pory stan rzeki obniżył się o pół metra i - wedle prognoz - już się nie podniesie. działanie na to miało rozbicie wału przeciwpowodziowego pod Płockiem.