pochówek stewardessy Justyny Moniuszko


W kościele św. Maksymiliana Kolbego w Białymstoku rozpoczęły się przed południem uroczystości pogrzebowe 25-letniej stewardessy Justyny Moniuszko.

oryginał ambasadora Christophera Stevensa, zabitego w trakcie zamachu na jankeski konsulat w Bengazi napisała do Donalda Trumpa. - W polskich salonach Toyoty nie sprzedano ani jednego hybrydowego auta tej marki z wadliwym systemem hamulcowym - zapewnia TVN CNBC firma Robert Mularczyk, rzecznika Toyota Motor Poland. Na całym świecie Toyota wzywa do warsztatów kierowców 436 tys. aut o napędzie spalinowo-elektrycznym z powodu wady hamulca. Bez Ludovica Obraniaka rozpoczęli polscy piłkarze przygotowania do meczu z Bułgarią, który odbędzie się w środę w Warszawie. prawa ręka Lille jest z trudem przeziębiony, ale ma przybyć do stolicy. pewnie we wtorek okaże się, czy może grać.Tak, to - niestety - prawda. We francuskiej stolicy nadal de jure obowiązuje prawo z 1800 roku, które wprowadził ówczesny szef policji. Myślicie, że w kraju, w którym mniejszość muzułmanska jest niezmiernie duża wprowadzono szariat? O nie. kardynał Angelo Sodano ma wygłosić homilię na przestrzeni żałobnej mszy św. na pl. Piłsudskiego w Warszawie. W czasie pogrzebu pary prezydenckiej w Krakowie homilię wygłosi abp Józef Michalik - poinformowało sekretariat prasowe KEP. Konstytucjonaliści ostro krytykują ustawę hazardową. Z ich opinii wynika, że w ponad dwudziestu przypadkach jej zapisy mogą być sprzeczne z ustawą zasadniczą. Czy Trybunał Konstytucyjny, do którego skierował prawo Lech Kaczyński, podzieli wątpliwości ekspertów?

policja ze Stawigudy pod Olsztynem zatrzymała mężczyznę, który zranił psa mieczem. czworonóg ma rany cięte. 44-letni mężczyzna był już w przeszłości karany za znęcanie się nad zwierzętami.

- Nu zajec - pagadi! (Czekaj zającu, ja ci pokażę!) - mówił Wilk do Zająca w kultowej radzieckiej kreskówce, odpowiedniku amerykańskiego Toma i Jerrego. - aktualnie twórcy bajki walczą o miliony dolarów za prawa autorskie do obu postaci sprzedane bez ich zgody - pisze na swoich stronach "Rzeczpospolita" powołując się na diariusz Kommiersant. Cypryjska sąd publiczna jest zaszokowana. Zaszokowane są media, policja i politycy. Bo to, co się stało, jest tak absurdalne i makabryczne, że aż trudno w to uwierzyć.

Jak wygląda bitwa z powodzią? Na jaką pomagier mogą kalkulować poszkodowani? Co z planem ochrony przeciwpowodziowej? Odpowiedzi na m.in. te pytania domagają się od premiera Donalda Tuska notka PiS i Lewicy. Wszystko na to wskazuje, że politycy doczekają się odpowiedzi. "Życie Warszawy": za pośrednictwem mnóstwo lat kolba po piwie z tajemniczą kartką w środku przeleżała w ziemi. dzięki parę minut trwała ondulacja pogoń za gołębiem, kto wypuszczony przez Benedykta XVI nie chciał polecieć w świat. biskup Rzymu wyglądał na explicite rozbawionego.Cypryjska policja zatrzymała trzech mężczyzn w związku z kradzieżą zwłok byłego prezydenta tego kraju Tasosa Papadopulosa. w toku składania do PKW listy poparcia z podpisami za kandydaturą na prezydenta RP Jarosława Kaczyńskiego, Joanna Kluzik-Rostowska, szefowa jego kampanii wyborczej poinformowała, ze w ciągu dwóch godzin od ostatniego komunikatu uzbierano jeszcze więcej podpisów poparcia. smaczny konsekwencja oszczędny to zasługa polskich przedsiębiorców, a również wzrostu eksportu blisko jednoczesnym złamaniu importu - uważają eksperci, komentując postęp PKB w II kwartale 2009 roku o 1,1 proc.

Cicho, sza - prezes rady ministrów drzemie...


Silvio Berlusconi musi być wyeksploatowany kampanią poprzednio wyborami samorządowymi. przypuszczalnie o tym być świadkiem chociażby fakt, że włoski prezes rady ministrów przysypiał w czasie szczytu Ligi Arabskiej w Syrcie w Libii, co udokumentowano na zdjęciach.

W internetowym handlu nie ma zjednoczonej Europy


Europejczycy rozkochali się w internetowym handlu, ale - jak pokazuje egzamin zlecone przez Komisję Europejską - są zmuszeni do kupowania jedynie we własnym kraju. badanie zamówienia towaru w sklepie z innego kraju UE kończy się niepowodzeniem w 2/3 wypadków.

Snajper przyznał się do ostrzelania autobusu


Policja złapała 31-letniego Jacka K. - mężczyznę, kto ostrzelał co najmniej jeden z warszawskich autobusów. Czy to jest ta osoba, która od kilkunastu dni terroryzowała Warszawę i ostrzelała w sumie dziewięć pojazdów warszawskiej komunikacji miejskiej? mężczyzna przyznał się do jednego czynu - policjanci sprawdzają, czy jest sprzężony z innymi strzałami.

W Cerkwii narodzi się Mesjasz Pan


Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich, m.in. grekokatolicy i staroobrzędowcy, obchodzą w środę 6. stycznia wigilię świąt Bożego Narodzenia wedle kalendarza juliańskiego. W Polsce w tym terminie, czyli trzynaście dni po katolikach, Boże Narodzenie obchodzą przede wszystkim prawosławni we wschodniej części kraju.

Bankierzy i celebryci pojmani. 30 akcji CBŚ


Działający od 1997 roku szajka "Żaby" przestaje istnieć. Warszawskie Centralne sekretariat Śledcze przeprowadziło ponad 30 akcji, w których zatrzymało około 120 osób. Wśród nich był prezes gangu pruszkowskiego Jerzy Wieczorek, zwany "Żabą" i jego żona "Baśka".

rewolta w poprawczaku: Chcieli spalić budowla


Sąd w Poznaniu postanowił o aresztowaniu siedmiu wychowanków, którzy we wtorek w nocy wywołali opór i usiłowali podpalić poznański fabryka poprawczy - poinformował w piątek PAP pryncypał Sądu Rejonowego Poznań Nowe Miasto i Wilda Piotr Gerke. W sumie w sprawie zatrzymano dziewięć osób, w tym dwie w wieku niżej 17 lat.

Ekstradycja pilota "lotów śmierci"


Hiszpania dokonała w czwartek ekstradycji byłego lotnika wojskowego Julio Alberto Pocha. Pilotował on samoloty, z których za czasów dyktatury wojskowej w Argentynie (1976-83) zrzucano do oceanu jej przeciwników. Do chwili aresztowania pracował w charakterze gid holenderskich linii.

Ostrzegają poprzednio pijanymi Polakami na stokach


Pijani narciarze na stokach, wśród nich także cudzoziemcy - Polacy, Rosjanie, Czesi i Węgrzy, stanowią prawdziwe zagrożenie - alarmują instruktorzy narciarstwa z prowincji Trydent na północy Włoch.

ojczulek i syn utonęli w szkockim jeziorze


Do olbrzymiej tragedii doszło na szkockim jeziorze Maree w prowincji Zachodni Ross. w ciągu wyprawy na kajaku utopili się ojciec z synem - podaje "Sky News".

Nowordek osamotniony pod lotniskiem


Porzuconego noworodka zawiniętego w torbę foliową znaleziono w piątek po południu w okolicach łódzkiego lotniska. członek rodu trafiło do szpitala. Jego stan jest dobry. policja szuka rodziców dziecka.

Irak: Przyjęto mozolnie oczekiwaną ordynację wyborczą


Iracki parlament uchwalił w niedzielę jak mucha w smole oczekiwaną ordynację wyborczą, co pozwoli na przeprowadzenie na początku roku 2010 wyborów w tym kraju i, jak piszą agencje, utoruje drogę do wycofania z Iraku sił amerykańskich.

Bayern apiać ze skrzydłem


W rewanżowym ćwierćfinale Ligi Mistrzów między Manchesterem United i Bayernem Monachium sytuacja z 1. meczu odwróci się o 180 stopni. Nie zagra Wayne Rooney, a w środę Bawarczycy poinformowali, że do zdrowia wrócił przewodzący drużyny, holenderski skrzydłowy Arjen Robben.

"Rewolucja" w Iranie - kobiety wejdą do rządu


Irański prezydent Mahmud Ahmadineżad zapowiedział, że zaproponuje co bynajmniej dwoje kobiety na stanowiska ministrów w swoim nowym rządzie.

Wielką Brytanię czekają reformy


- rząd prawdopodobnie zrobić krocie pożytecznych rzeczy oprócz wydawania pieniędzy - powiedział wicepremier Nick Clegg. W czwartek opublikowano tekst porozumienia koalicyjnego. według niego, nowy poziom ma szansę na przeprowadzenie wielkich reform, których Wielka Brytania nader potrzebuje.

Schetyna: 2 tygodnie na decyzję o prawyborach


W ciągu najbliższych dwóch tygodni zarząd Platformy Obywatelskiej zdecyduje, w który sposób PO wybierze kandydata w wyborach prezydenckich - powiedział pryncypał klubu PO Grzegorz Schetyna. Podkreślił, że wyłączną decyzją zarządu PO jest to, czy w partii odbędą się prawybory czy też nie.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.