Jak nie samolotem, to czym?


Samoloty tożsamy Chronos są uziemione, a linie lotnicze z każdą godziną coraz to z większym natężeniem stratne. Giovanni Bisignani, zwierzchnik Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych zażądał, aby “decyzje dotyczące zamykania ...

Jak poinformował Portal Spraw Zagranicznych, prezes rady ministrów Ukrainy Julia Tymoszenko oświadczyła, że koszt za ruszczyzna gaz dla Ukrainy w roku 2010 nie zmieni się w porównaniu z rokiem poprzednim. Eksperci prawni w USA wyrażają zdziwienie, że sąd w Szwajcarii polecił hamować Romana Polańskiego z aresztu i przewidują, że przedłuży to procedurę jego ekstradycji do USA. Eureko zadeklarowało, że w czasie debiutu PZU sprzeda nie mniej niż 17 proc. akcji spółki. cenność Państwa nie wyklucza sprzedaży do 5 proc. swoich akcji - poinformował ministerium skarbu w czwartkowym komunikacie.Nagroda Związku Banków Polskich im. Mariana Krzaka m.in. dla dziennikarza Redakcji Ekonomicznej PAP Sebastiana Karbarczyka Kraj nad Wisłą nie być może dopuścić do nadmiernej aprecjacji kursu złotego, albowiem może to odbić się niesłychanie niekorzystnie na wzroście gospodarczym - ocenia w rozmowie z PAP wiceminister finansów Ludwik Kotecki. Do 3 czerwca ktoś mieszkaniec państw UE być może wyrazić swoją opinię na przedmiot Wspólnej Polityki Rolnej Unii po 2013 r. Opinie zbiera Komisja Europejska. hiperłącze do okolica KE znajduje się na stronie resortu rolnictwa. Głównym punktem debaty jest sytuacja dopłat bezpośrednich.

akt nieruchomości po byłych Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego w Łapach (Podlaskie) prawdopodobnie wejść do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jeśli pojawi się inwestor, który spełni określone żyłka - poinformowała PAP syndyk spółki Alina Sobolewska.

W dalszym ciągu prądu nie ma z grubsza 100 odbiorców z północy woj. śląskiego. To ostatnie gospodarstwa odcięte od energii elektrycznej na skutek opadów śniegu i marznącego deszczu. Wszyscy mają być wyposażonym energię elektryczną jeszcze w sobotę - zapewniają energetycy. nostalgia za Bursztynowym szlakiem 23 czerwca br. w budynku Sea Towers w Gdyni marszałkowie siedmiu województw ulokowanych niedaleko trasy przebiegu polskiej części Korytarza Transportowego Bałtyk - Adriatyk: ...

zaleta nakładów inwestycyjnych firm energetycznych może podnieść poniekąd 200 mld zł w okresie nadchodzących 10-15 lat, szacuje interes badawcza PMR. Beneficjentem tych inwestycji będą po największej części spółki budowlane. W Barcelonie rozpoczął się w poniedziałek 4-dniowy kongres bezpieczeństwa informatycznego The Black Hat. Zostaną na nim zaprezentowane zarówno rodzaje włamań do oprogramowania i baz danych firm, jak i sposoby zaradzania cyberprzestępczości tego rodzaju - poinformował największy branżowy brama i tygodnik informatyczny Computerworld. szef ukraińskiego Naftogazu Oleg Dubina podał się do dymisji i została ona przyjęta – informuje „Rzeczpospolita”.chyba że kolej doprowadzi tory poprzednio kończony właśnie wielopoziomowy parkowanie w Balicach, a układ drogowy nie zostanie przebudowany, to dojazd samochodem do lotniska stanie się przekleństwem. W okolicach ronda w Balicach, będą tworzyły się gigantyczne korepetycje - pisze "Dziennik Polski". Szwedzka prasa dotarła do dokumentu opisującego plany rozwoju Saaba do 2016 roku.

\"\"Głupiec W trwałych związkach prawdopodobnie unaocznić się kryzys. To przede wszystkim spraw rutyny, ale i pozornego dbania o wzajemne zależności emocjonalne. To twoi podstawowi wrogowie, w takim razie musisz podkablować im bezwzględną walkę. Przede wszystkim przestań udawać, następnie zadbaj o osobisty wygląd. Na początek wydaj walkę swojej sylwetce, poradź się fryzjera, jak przerobić tę samą od lat fryzurę. I koniecznie więcej optymizmu - wręcz przeciwnie tak możesz odzyskać dawne piękne momenty. horoskop.wp.plPB: Firmy czekają na euro


- złoty w czasie kryzysu zraził do siebie szefów firm. Denerwował ich po największej części zmiennością kursu - zauważa "Puls Biznesu". Z badań firmy doradczej dopłata Thornton Frąckowiak wynika, że sześć na siedem firm chce szybkiego przyjęcia unijnej waluty

"Puls Biznesu": IBM pomoże Katowicom


Katowice, w charakterze pierwsze gród w Polsce, chcą zatrzymać się członkiem ekskluzywnego klubu Inteligentnych w zastępstwie (Smarter Cities). Należą do niego wybrane metropolie, których mieszkańcom, ze względu bezpłatnemu wykorzystaniu wiedzy fachowców z całego świata, lepiej się żyje - informuje "Puls Biznesu".

zanim nie wyklaruje się sytuacja dot. Grecji, bieg PLN - zmienny


Karolina Korwin Piotrowska zrezygnowała z kierowania rozrywkowym portalem Plejada.pl należącym do Grupy TVN.

Do KSE można przyłączyć elektrownie wiatrowe o mocy 13 tys. MW?


Polskie stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, powołując się na analizę jednego ze znanych ośrodków naukowych, stwierdza, że do krajowego systemu elektroenergetycznego można przyłączyć niemal 13 tys. MW w elektrowniach wiatrowych.

Volkswageny mają pasztet z kołami. 193 tys. aut z Brazylii do serwisu


Rząd przyjął we wtorek model ustawy przewidujący, że do 2033 r. krajowe prawa jazdy będą wymienione na dokumenty zgodne ze na sposób unijnym.

Słowacja, Węgry i Królestwo Niderlandów pod kreską. Lepsze dane z Austrii


PKB Słowacji zmniejszył się w II kwartale w ujęciu rocznym o 5,3 proc., Węgier i Holandii o akuratnie 2,1 proc. i 0,9 proc, ale w ujęciu kwartalnym. Z kolei w Austrii ekonomia skurczyła się na to samo o 0,4 proc., wszelako według analityków nie ma szans na poważne odbicie się tego kraju w przyszłym roku

Sprott: Inwestorzy źle zinterpretowali dane, S&P500 spadnie 40 proc.


W 2009 roku banki poczuły w pełni efekty kryzysu, a co za tym idzie ucierpieli też ich klienci. To był uciążliwy rok dla kredytobiorców.

Rosjanie ogrywają nas w rozmowach o gazie


Dziennik "Polska" krytykuje negocjacje Waldemara Pawlaka z Gazpromem w sprawie kontraktu na dostawy gazu. Zdaniem prasa Federacja Rosyjska chód po kroku uzyskuje umowę jak najbardziej korzystną dla siebie.

Kto dostanie od krajowy asystent dla Opla


Gliwicka fabryka Opla przypadkiem pożądać pomocy naszego rządu. Nie rozumie się samo przez się tylko, czy o taką barki zwróci się General Motors, czy też kategoria Niemiec.

Koziński z NBP: kabel kredytowa z MFW nie jest potrzebna, ale poprzemy starania rządu


Ponad 140 mln zł częstować się będzie konstrukcja przejścia granicznego z Ukrainą w Budomierzu (Podkarpackie). W środę podpisana została umowa na realizacja inwestycji między wojewodą podkarpackim a firmą Erbud.

Finał konkursu “Pociąg na scenę rozstrzygnięty


13 czerwca w warszawskim Teatrze Ateneum odbył się meta pierwszej edycji konkursu muzycznego dla uczniów szkół podstawowych “Pociąg na scenę”. Inicjatorem i organizatorem konkursu są PKP ...

towar roku Belgii wyprodukowano w Polsce


Produkt roku w Belgii zbudowano w kozielskiej stoczni Damen. trudność w tym, że nowoczesna czerparka nie może przybyć do Belgii blisko jej uroczystego wodowania

Patronaty


...

Przychody grupy Wojas spadły o 16,7% r/r do 7,83 mln zł w XI


Turcja jest niechętna wysłaniu do Afganistanu oddziałów bojowych - powiedział w czwartek turecki minister obrony Mehmet Vecdi Gonul odnosząc się do apelu USA do sojuszników w NATO.

USA: ślubowanie i kurs dolara zwracają uwagę


Początkowa część pierwszej w tym tygodniu sesji giełdowej niewiele zmienia w obrazie naszego rynku. WIG symbolicznie zyskuje, ale jest to zbyt mało, by przedostać się ponad granicę 36 tys. pkt.