diagnoza osobowości ma sens?


z jakiego powodu diagnoza osobowości jest ważna dla rekrutacji? Efektywni rekruterzy wykorzystują oceny osobowości w celu zwiększenia trafności podejmowanych decyzji dotyczących aplikujących kandydatów.

Posłowie PO, PSL i PiS poparli w środę w Sejmie projekt ustawy wprowadzającej całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych, m.in. w restauracjach i dyskotekach. ponad 60 proc. Polaków uważa, że otyły pracownik jest leniwy, ale zarazem według 46 proc. ankietowanych, otyłych pracowników cechuje uczciwość - dane te pochodzą z raportu społecznego przeprowadzonego na ukaz organizatorów programu "Chitinin Extra. Lżej w pracy"*. Ryanair podnosi prognozy na bieżący rok finansowy. Irlandzkie tanie linie lotnicze spodziewają się, że w roku kończącym się w marcu zarobią 275 milionów euro. Poprzednie szacunki mówiły o kwocie bliższej 200 milionom euro.słowie z sejmowej komisji regulaminowej chcą, by Kancelaria Sejmu zapewniła parlamentarzystom dopuszczenie do bezprzewodowego internetu i wymieniła przestarzały urządzenie komputerowy w biurach poselskich. Chcieliby i odbierać drogą mailową informacje o pracach komisji sejmowych. W Polsce jest już do licha i trochę miejscowości, w których nie działa w nocy ani jedna apteka. Aptekarzom nie opłaca się angażować pracowników dla jednego czy dwóch klientów - informuje "Dziennik periodyk Prawna". Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", niepoprawne funkcjonowanie sparaliżowała w pierwszy dzień tygodnia międzybankowy system Sorbnet.

- nadmiernie szybkie umacnianie się złotego, z którym mamy w tej chwili do czynienia, może zaszkodzić ożywieniu gospodarczemu - uważa wiceminister finansów, Ludwik Kotecki. A analitycy prognozują, że nasza środek płatniczy będzie raz po raz mocniejsza

Saxo bank opublikował swoje doroczne "odważne prognozy". Analitycy przewidują spadek wartości juana, powstanie trzeciej partii politycznej w Stanach Zjednoczonych, barczysty ubytek na rynku cukru, dodatni saldo komercyjny Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy od kryzysu naftowego w 1975 roku i krach Funduszu Świadczeń Społecznych USA [US Social Security Trust Fund]. W 2014 roku ma się rozpocząć w Polsce budowa szybkiej kolei - informuje "Rzeczpospolita".

orędownik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie, Maria Kacprzak-Rawa poinformowała w piątek PAP, że nieprawidłowości na budowie Stadionu Narodowego są nieliczne i niezbyt poważne. Złoty nadal będzie znajdował się w piątek pod wpływem sytuacji na rynkach globalnych i utrzymującej się awersji do ryzyka,a jego szanse na szaniec są dość niewielkie, choć od rana polska dewiza zyskuje na wartości, uważają ekonomiści. W tym roku najszybciej będzie rosła w Polsce sprzedaż sprzętu elektronicznego. Zwiększy się ona o 11,2 proc. do mało co 31,7 mld zł - wynika z zestawienia przygotowanego dla "Parkietu" za pomocą firmę badawczą Euromonitor. Spadną za to wydatki na alkohol.Ku zadowoleniu wielkich koncernów, takich jak Adidas czy Puma, większość krajów członkowskich opowiedziała się w czwartek za wygaśnięciem unijnych ceł antydumpingowych na buty importowane z Chin i Wietnamu. Mali europejscy producenci ostrzegają, że grozi im bankructwo. To był prawdziwy koszmar - tak miniony rok płatniczy podsumował naczelny linii Air France-KLM Pierre-Henri Gourgeon. Największe w Europie linie lotnicze straciły w minionym roku półtora miliarda euro netto. Wyniki spółki pogrążył globalny kryzys, powodujący zarówno ubytek sprzedaży biletów, jak i wpływów z przewozów cargo. Zarobki osób zajmujących się marketingiem od dawna wzbudzają mnogość emocji. Jako, że praca w tym obszarze firmy wpływa znacząco na pokłosie sprzedażowy, pracodawcy nie oszczędzają na wynagrodzeniach dla specjalistów w tym zakresie. Ile tym samym zarabia się na poszczególnych stanowiskach w działach marketingu? Czy płace rosną tu dynamiczniej niż w pozostałych działach? Odpowiedzi na te pytania poznamy po zakończeniu tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń.

dziś doba trzech oswojonych wiedźm


Czwartkowa sesja w USA zakończyła się wzrostem Dow Jonesa - już ósmym z kolei. Rajd indeksów na światowych giełdach trwa już trzecia część tydzień, raczej nie po to, by zakończyć się tylko dziś.

Złoty w środę w przedziale 4,10-4,13/EUR


Dla kursu złotego w środę istotne będą informacje z giełd światowych i przebieg eurodolara, na który oddziaływanie będą miały dane publikowane w USA - oceniają analitycy. Ich zdaniem złocisty będzie w przedziale 4,10-4,13 za euro, zaś dane z krajowy będą nieistotne. Na rynku długu eksperci spodziewają się, że rentowności będą zbliżone do poziomów z wtorkowego zamknięcia.

Korzystniejsze żyłka dla oszczędzających regularnie 


Zniżki w opłatach manipulacyjnych, elastyczność w zakresie wpłat czy obniżone progi „wejścia” – takie są korzyści z uczestnictwa w programach  systematycznego oszczędzania przygotowanych przy użyciu TFI. Nie wszystkie oferty są niemniej jednak atrakcyjne pod względem liczby dostępnych funduszy inwestycyjnych czy możliwości zmiany strategii inwestycyjnej – wynika z analizy Expandera – Niezależnego Doradcy Finansowego przygotowanej z okazji kończącego się Światowego Tygodnia Oszczędzania

Niejednoznaczne dane z amerykańskiego rynku pracy


Na krajowym rynku walutowym, po wczorajszej lekkiej aprecjacji złotego, dziś nastąpiła konsolidacja kursu polskiej waluty w okolicach poziomu 4,1200. Dzisiejsze ruchy kursów EUR/PLN i USD/PLN charakteryzował brak zmienności i stabilizacja.

Bezrobocie najwyższe w Grudziądzu


dół bezrobocia rejestrowanego w Grudziądzu przekroczyła 21 proc. - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, opublikowanych pod dosyć tego 2009 roku. To wynik górujący o 10 punktów procentowych od średniej krajowej.

Opel porozumiał się ze związkami


Koncern motoryzacyjny Opel ogłosił, że osiągnął umowa z europejskimi związkami zawodowymi w sprawie planu restrukturyzacyjnego, przewidującego zaoszczędzenie 265 mln euro rocznie na kosztach robocizny.

Bez gwarancji - jak w banku


Banki nie weryfikują przelewów do pewnej kwoty, bo to dla nich nieopłacalne - alarmuje "Nasz Dziennik". To wysoko ułatwia funkcja oszustom.

Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną Techmeksu


Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej podjął decyzję o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej Techmeksu - poinformowała PAP Anna Pawlus z sekretariatu Sądu Rejonowego w Belsku Białej.

rząd sprawdzi i powie, kto wylosuje milionerów


Być przypadkiem to matactwo hazardowa sprawiła, że rząd nie chce żadnych niedomówień, jeżeli chodzi o gry losowe. ministerstwo skarbu ogłosił właśnie, że obejmie przetarg na nowego operatora gier liczbowych dla Totalizatora Sportowego "specjalnym nadzorem", a umowa nie będzie objęta klauzulą poufności.

Eksperci: nie powinno się się obawiać ataku na polską walutę


Nawet jeżeli ze względu na zmianę na stanowisku prezesa NBP doszłoby do ataku spekulacyjnego na polską walutę, to zachwianie kursu nie powinno być duże, ani długotrwałe - uważają eksperci, z którymi rozmawiała w sobotę PAP.

Na Wall Street najprzód w górę, potem adaptacja zysków


Poniedziałkowa sesja na Wall Street w pierwszej części dnia przyniosła wzrosty, a rejestr Dow Jones przekroczył stan 9.900 pkt. W końcówce notowań zaczęła przeważać chęć realizacji zysków, a w skali całego dnia sesja zakończyła się niewielkimi zwyżkami głównych indeksów.

Techs Jump On nowość From Dell, Marvell, Intel


Technology stocks jumped early Friday on upbeat nowość from three major players, led by Dell Inc. shares of which rose sharply after posting better-than-expected results. Dell (DELL) was up more than 6% in early trading a day after the computing giant's quarterly results.

Państwo ?rodka przewidują 8-procentowy postęp


postęp oszczędny Chin w tym roku wyniesie ok. 8 proc. - według oświadczenia, które wygłosi w piątek szef rządu Wen Jiabao - poinformowały chińskie oficjalne media.

Rosną ceny miedzi w Londynie


- Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną w reakcji na rozluźnienie się dolara pod innych walut. W gospodarce USA pewnie poprawę i wzrost popytu na surowce - podają maklerzy.

Bat Rostowskiego


Wśród 107 osób powołanych z wykorzystaniem ministra finansów Jacka Rostowskiego na stanowiska naczelników urzędów skarbowych znalazły się takie, które pełniły tę funkcję za rządów Leszka Millera. Nominacji nie otrzymało jedenastu kandydatów, w tym zajmujący te stanowiska za rządów PiS. Mimo, że zostali pozytywnie zweryfikowani z wykorzystaniem ministerium - pisze "Nasz Dziennik".