Gwiazdy Ligi piłkarek ręcznych pokonały kadrę własny


przed wyjazdem do Czarnogóry na rozgrywka eliminacji ME reprezentacja nasz piłkarek ręcznych rozegrała w Tarnowie towarzyski mecz z Gwiazdami Polskiej Ligi, wytypowanymi przez 12 trenerów ligowych zespołów. Lepsza okazała się drużyna Gwiazd 31:26 (9:13).

zanim międzynarodowym trybunałem ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii rozpoczął się proces byłego generała Serbów bośniackich Zdravko Tolimira. Ten asystent gen. Ratko Mladicia jest delikwent m.in. o udział w masakrze w Srebrenicy w 1995 r. Somalijscy piraci uwolnili po otrzymaniu okupu masowiec bandery panamskiej, porwany pod wystarczy grudnia ubiegłego roku na wysokości Seszeli - poinformowały władze morskie w Nairobi. dubel lesbijki wzięły dziś ślub w Lizbonie. To pierwsza tego typu ceremonia, od gdy w większości katolicka Portugalia przyjęła rozporządzenie umożliwiające małżeństwa par homoseksualnych.Zdaniem olimpijki z Lillehammer (1994 r.) Michaliny Maciuszek,Justyna Kowalczyk nie lubi zjazdów, za to nader poprawnie czuje się na podbiegach. - Justyna każdorazowo w podbiegach "odsadzała" rywalki, a w zjazdach wypadała słabiej. szlak moim zdaniem - pomimo temu co się mówi - nie była łatwa, po największej części z powodu dużej liczby zjazdów i wcale ostrych zakrętów - powiedziała Michalina Maciuszek. W związku z zamieszkami etnicznymi niezobowiązujący kategoria Kirgistanu ogłosił w niedzielę mobilizację rezerwistów w wieku 18-50 lat, aby stawiać krawędź krwawej przemocy na południu kraju - poinformowało w niedzielę ministerstwo obrony. Ministrowie spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej zdecydowali o rozpoczęciu wiosną tego roku unijnej misji szkolenia 2 tys. żołnierzy somalijskich w Ugandzie.

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler poinformował o zawarciu z największym rosyjskim producentem samochodów ciężarowych Kamaz dwóch porozumień o utworzeniu joint-ventures, w które zainwestuje około 10 mln euro.

- Chwycił mnie za bluzę, wyciągnął z łóżka i nieco bicie uderzył zaciśniętą pięścią w ramię - tak behawior biskupa Augsburga Waltera Mixy sprzed lat opisuje Hildegard Sedlmair, była wychowanka domu dziecka Schrobenhausen w Bawarii. Jej historię publikuje w środę niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Była modelka Kartika Sari Dewi będzie pierwszą kobietą w Malezji, która zostanie poddana karze chłosty. pełnia z powodu picia piwa w jednym z hotelowych barów.

Brytyjski szef rządu Gordon Brown oświadczył, że nieco państw NATO zaoferuje wysłanie dodatkowo do Afganistanu łącznie 5 tys. żołnierzy, reagując w ten sposób na monity Londynu i Waszyngtonu poniżej sojuszników, by zwiększyli swój udział w ponoszeniu ciężarów wojny. Trzęsienie ziemi o sile 5,9 stopni w skali Richtera wystąpiło w niedzielę w południowej części Peru. Nie ma doniesień o ofiarach lub szkodach materialnych. Hellada jako 23. kraj Unii Europejskiej najpewniej dołączy jeszcze na początku 2010 roku do amerykańskiego programu ruchu bezwizowego - podała unijna agencja informacyjna Europolitics.Belg Tom Boonen z grupy Quick-Step po finiszu z peletonu wygrał trzeci sekwencja wyścigu kolarskiego około krajów Beneluksu (Eneco Tour) szkoleniowiec z Niel do Hasselt długości 158 km. Drugie miejsce zajął Amerykanin Tyler Farrar (Garmin) i umocnił się na pozycji lidera. stopień jankeski ogłosił nowe zasady kontroli obcokrajowców lecących do USA, które zastąpią kodeks o kontroli wprowadzone po nieudanym zamachu na samolot nad Detroit w grudniu 2009 roku. Dotychczasowe przepisy krytykowano, w charakterze dyskryminacyjne. nad 1700 brytyjskich naukowców podpisało oświadczenie, w którym potwierdza, że ocieplenie klimatu jest powodowane za pomocą działanie człowieka. Opublikowane w dzienniku "The Times" deklaracja to inspirowana przez brytyjskie Biuro Meteorologiczne reakcja na "klimatgate" - informuje brytyjska gazeta.

Havel i dalajlama chcą pokojowego Nobla dla chińskiego dysydenta


Były czeski prezydent Vaclav Havel, wspólnie z tybetańskim przywódcą duchowym dalajlamą i kilku innymi osobistościami polityki i kultury, apeluje o przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla chińskiemu dysydentowi Liu Xiaobo.

Wołowski o reprezentacji: Ani kroku do przodu


co więcej słabi Czesi okazali się o klasę lub para silniejsi od Polaków. próbny trener Stefan Majewski wystawił w Pradze drużynę tymczasową. Obie drużyny zasłużenie nie pojadą do RPA.

Tym co do jednego 6,7 w skali Richtera


Seria nieszczęść w Chile jeszcze się nie skończyła. kilka tygodni od kataklizmu, który spustoszył część kraju, glob w tamtym regionie jeszcze raz się zatrzęsła. W nocy odnotowano popchnięcie wtórny o sile 6,7 i to niecałe 70 km od chilijskiego miasta Concepcion, które najbardziej ucierpiało na przestrzeni ostatniego trzęsienia ziemi.

Wstrząsający celuloid armii USA z Iraku


Portal WikiLeaks opublikował pochodzące z 2007 roku nagranie z pokładu helikoptera Apache ukazujące afekt amerykańskich żołnierzy na nieuzbrojonych cywilów we wschodnim Bagdadzie.

Rajch nie zagrodzą Turcji drogocenny do UE


szwaby nie będą przeszkadzać Turcji we wstąpieniu do Unii Europejskiej na zasadach pełnoprawnego członkostwa, jeśli obręb ten przeprowadzi gruntowne reformy, przewidziane dzięki proces integracji europejskiej – oświadczył na konferencji prasowej w Ankarze minister spraw zagranicznych Guido Westerwelle.

41 zabitych, ponad stu rannych


41 osób zginęło, a co najmniej 106 zostało rannych w zamachu w irackiej stolicy. Samobójczej akcji dokonała kobieta.

Ataki na islamskich bojowników, zginęli cywile


Co najmniej czterech cywilów zginęło, a dwóch zostało rannych w czasie ataku sił federalnych na bazę islamskich rebeliantów w rejonie rzeki Sunża na kraina Inguszetii.

Ścisła ochrona tirów wjeżdżających do W. Brytanii


Komisja Transportu Izby populacja opowiedziała się za ściślejszą kontrolą techniczną zagranicznych tirów w brytyjskich portach i prewencyjnym niedopuszczaniem ich do ruchu, jeśli nie spełniają standardów.

napad na pałac. 20 osób nie żyje


Trwają krwawe walki pomiędzy radykalnymi muzułmanami z Al-Szabab a siłami rządowymi w Soalii. na przestrzeni szturmu rebeliantów na pałac prezydencki w Mogadiszu zginęło bodaj 20 osób - informują służby medyczne i organizacje broniące praw człowieka.

Wielka porażka armii USA; radar nie zadziałał


Podjęta w niedzielę przez Stany Zjednoczone pierwsza próba przechwycenia symulowanego irańskiego ataku rakietowego zakończyła się niepowodzeniem z przyczyny niesprawności radaru wykrywającego - poinformowało ministerstwo obrony USA.

USA, Australia zaproszą Państwo ?rodka na manewry


USA i Australia zaproszą Chiny do udziału we wspólnych ćwiczeniach wojskowych, by naprawić napięte okoliczności pomiędzy Pekinem a Canberrą - poinformował wysokiej rangi pełnomocnik sił zbrojnych USA.

Górnikowi grożą walkowery, werdykt 17 listopada


dział Gier Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowił odroczyć o siedem dni wydanie werdyktu w sprawie Górnika Zabrze, któremu grożą walkowery w czterech meczach Unibet 1. ligi piłkarskiej za listwa Ensara Arifovicia. wyrok zapadnie 17 listopada.

Kubica o nadziejach na 2010 i transferze do Renault


- Mam nadzieję, że nowy formuła będzie prosty w prowadzeniu - mówi lokalny kierowca teamu Renault, Robert Kubica. Krakowianin z okazji prezentacji bolidu Renault R30 opowiedział o nadziejach na pora roku 2010 i pierwszych wrażeniach po transferze z BMW-Sauber.

Polonia 2011 stolica Polski walczy do końca


Koszykarze Polonii 2011 Warszawa pokonali w derbach stolicy po raz pozostały w sezonie Polonię Azbud, tym jak jeden mąż 93:86 i przedłużyli swoje szanse na koszty utrzymania się w ekstraklasie. wygrana Polpharmy nad Stalową Wolą 80:76 zapewnia jej trzecie położenie w tabeli.

Załoga Arctic Sea w Moskwie


za pomocą nad dwa tygodnie świat zastanawiał się, co się z nimi dzieje. Teraz piętnastu rosyjskich marynarzy z frachtowca Arctic Sea jest już u siebie. załoga wylądowała kilka chwil temu w Moskwie.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.