ZUS ułatwi powodzianom rozliczanie składek


Przedsiębiorcy, których dotknęła powódź, nie muszą w pojedynkę odwiedzać Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, by rozliczyć się ze składek ubezpieczeniowych. Mogą to uczynić np. za pomocą pocztę lub internet. Mogą też napłynąć o ulgi w spłacie należności.

Są chętni na nabycie działek należących do będących w upadłości Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego ZNTK S.A. w Łapach (Podlaskie). Wycofali się wszelako z przetargu, gdy okazało się, że są jedynymi oferentami. Czekają na niższe ceny - mówi syndyk spółki. Pomimo pogorszenia nastrojów, na rynku obligacji nie pewno dużych wzrostów rentowności. W piątek dla rynków finansowych grunt będą dane z USA i zdaniem dilerów bardziej prawdopodobna jest dalsza spadek złotego. Wczorajsza sesja zakończyła się silnym spadkiem indeksów, a najmocniej ucierpiały akcje spółek o dużej kapitalizacji, co pewnie powinno się sumować z większą aktywnością inwestorów zagranicznych. WIG-20 w ujęciu dolarowym stracił dzień wczorajszy z grubsza 7% i taki działanie nie mógł przejść niezauważony z wykorzystaniem inwestorów zagranicznych.boss Polskiego Stowarzyszenia Energii Wiatrowej (PSEW) Jarosław Mroczek powiedział we wtorek w Szczecinie, że Kraj nad Wisłą nie ma szans na zwiększenie udziału energii wiatrowej w energetyce kraju z 1 proc. do planowanych 2,3 proc. w 2010 r. French power company Electricite de France SA and Russian oil and gas conglomerate OAO Gazprom have agreed to cooperate in the South Stream gas pipeline project, Russian Prime członek rządu Vladimir Putin said Friday. Dziś dzień uczciwy we wszystkich urzędach skarbowych. Urzędnicy będą czekać na podatników od 9.00 do 13.00.

Rosnące z roku na rok zadłużenie, złe gospodarowanie majątkiem i nieudolna restrukturyzacja - tak wygląda kazus w Grupie PKP, którą badała ostatnio Najwyższa pokój Kontroli.

Pierwszy dzień nowego tygodnia przynosi kontynuację osłabienia polskiej waluty. Złotemu później szkodzą niesłabnące problemy strefy euro i obniżenie apetytu na ryzyko z tym związany, pomimo lepszych nastrojów globalnych. Jeśli nie uda mu się w poniedziałek umocnić, to dalsza część tygodnia może przynieść pogłębienie spadków, uważają analitycy. najbardziej przygnębiającym amerykańskim miastem jest Cleveland w stanie Ohio - wynika z dorocznego rankingu magazynu "Forbes".

dynamiczność produkcji przemysłowej w sierpniu w ujęciu rocznym przypuszczalnie być dodatnia, kolejne miesiące mogą przynieść dalsze spadki, zaś trwały powrót do wzrostu produkcji ujdzie jest na przełomie 2009 i 2010 roku - poinformował w rozmowie z PAP Sławomir Dudek, wicedyrektor Departamentu Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki. ministerstwo finansów chce, by sprawą zmian w opodatkowaniu tzw. działów specjalnych produkcji rolnej, do których zalicza się np. szklarnie, zajął się działający blisko kancelarii premiera całość ds. reformy KRUS. Pracuje on m.in. nad zmianami podatkowymi w rolnictwie. Skonsolidowany zysk netto Cyfrowego Polsatu mógł wynieść od 53,5 do 74,7 mln zł w II kw. 2009 roku, pod ręką konsensusie na poziomie 64,9 mln zł wobec 79,8 mln zł zysku netto rok wcześniej, wynika z prognoz analityków sześciu domów maklerskich ankietowanych przy użyciu agencję ISB.Jak wynika z dokumentów sądowych ujawnionych w piątek Steve Jobs skontaktował się z blogiem technologicznym Gizmodo.com i zażądał zwrotu prototypu iPhone’a, który zdaniem firmy Apple został skradziony po tym, jak inżynier pracobiorca w firmie zostawił wzorzec w barze. - grono nadzorcza TVP istnieje od momentu jej powołania. Papiery do KRS jest dozwolone wyekspediować później - tak prowadzący KRRiT Witold Kołodziejski rozwiewa wątpliwości, czy rada, która najprawdopodobniej odwoła ze stanowiska Piotra Farfała, przypuszczalnie się zebrać na pierwszym posiedzeniu. Problem pojawił się, kiedy nasz akta sądowy zwrócił konkluzja o rejestrację rady, jak niekompletny. Chodziło o brak numerów PSESEL jej członków. Krakowska prokuratura będzie nadzorować śledztwo w sprawie ubezpieczania kontraktów wygranych przez zakład maszyn górniczych Glinik w Gorlicach. Wahania kursów walut sprawiły, że Glinik stracił 110 milionów złotych.

LOT będzie remontował samoloty NATO


Od przyszłego roku mechanicy LOT-u będą reperować Boeingi używane przy użyciu wojska NATO - poinformował polski przewoźnik. Będący w trudnej sytuacji LOT pozyska dodatkowe kasa tudzież nowe dyspozycja rozwoju w zakresie usług dla wojsk lotniczych.

Czy to koniec węgla w Krakowie?


inicjatywa wprowadzenia na terenie Krakowa zakazu stosowania węgla do ogrzewania to najbardziej kontrowersyjny artykuł "Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego", opracowanego na rozkaz Urzędu Marszałkowskiego, pisze "Dziennik Polski".

Fiskus kontroluje skuteczniej


W 2009 r. inspektorzy skarbowi wykryli przekręty za 2,4 mld zł. To wyniki o nad 40 proc. górujący niż rok wcześniej. średnia wartość nieprawidłowości wykrytych dzięki jedną kontrolę w minionym roku wyniosła 239 tys. zł - pisze dzisiejsza prasa.

Plastry zamiast worków z piaskiem


miast sypać worki z piaskiem dla ochrony wałów można wprowadzić komórkowy system ograniczający, czyli asekuracja poprzez struktury przestrzenne z taśm z polietylenu, które swoją konstrukcją po rozłożeniu przypominają "plastry miodu" - przekonuje w "Dzienniku Polskim" Adam Kessler, stary krakowskiej firmy Wodeko.

Senat: ARiMR będzie mogła obniżać wypłacane rolnikom dopłaty


filia Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie mogła potrącać rolnikom część dopłat, gdy zadeklarowany przy użyciu nich obszar, za kto mogą otrzymać pieniądze, przekroczy ten potwierdzony przy użyciu Agencję - zdecydował w piątek Senat.

Kto stworzy miejsca pracy?


Ekonomiści prognozują fortel światowej gospodarki z recesji w 2010 r. Mniejszymi optymistymistami są drobni przedsiębiorcy, od których oczekuje się tworzenia miejsc pracy. Któraś grupa jest w błędzie.

Polskie biustonosze rządzą


Zagraniczni eksperci doceniają naszą bieliznę. Polska korporacja Corin w charakterze jedyna marka z Europy Środkowej i Wschodniej znalazła się na listowie światowych ekspertów w produkcji bielizny dla kobiet z dużym biustem przygotowanej przy użyciu branżowe periodyk "CrĂŠations Lingerie".

Nacisk na Rajch ws. instrumentu pomocy dla Grecji


mimo sprzeciwu Niemiec boss Komisji Europejskiej Jose Barroso ponowił w poniedziałek apel o pilną zgodę w sprawie instrumentu skoordynowanej pomocy dla pogrążonej w tarapatach finansowych Grecji. Na kanclerz Angelę Merkel naciskają też inne kraje UE.

Cleveland w największym stopniu przygnębiające w USA


w największym stopniu przygnębiającym amerykańskim miastem jest Cleveland w stanie Ohio - wynika z dorocznego rankingu magazynu "Forbes".

Dubaj otworzył Stwórca budynek na świecie


Pan Stworzenia budowla świata otwarty. Znajduje się w Dubaju. Ma 169 pięter i jak ogłoszono na przestrzeni jego uroczystego otwarcia ma 828 metrów, a nie 818, jak podawano wcześniej. nieoceniony jest 1,5 miliarda dolarów. Ekonomiści spekulują, że najwyższa budynek globu przypadkiem wyrazić się dodatkowo ogromną biznesową porażką.

Bielecki: niech państwo wypłaca emerytury


- chyba że chodzi o system wypłacania świadczeń emerytalnych, to powinien być państwowy - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 Jan Krzysztof Bielecki, szef Rady Gospodarczej w sąsiedztwie premierze. I takie droga zamierza najprawdopodobniej wysuwać rządowi.

Kotecki z MF: Zmiany dot. OFE nie zmniejszą deficytu finansów publicznych


Proponowane za pomocą resorty finansów i pracy przesunięcie 60% ze składki przekazywanej otwartym funduszom emerytalnym (OFE) na konta obligacyjne w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) nie doprowadzi do zmniejszenia deficytu sektora instytucji rządowych i samorządowych, może tylko pomóc zmniejszyć emisję obligacji skarbowych, wynika z wypowiedzi wiceministra finansów Ludwika Koteckiego.

Enion: nie opóźniamy odpowiedzi na wnioski klientów ws. bonifikat


Enion nie opóźnia odpowiedzi na wnioski klientów ws. bonifikat za przerwy w dostawach prądu - zapewnił w środę koncern energetyczny. URE bada sprawę i zapowiada surowe egzekwowanie prawa w stosunku do firm, które tego typu wnioski rozpatrują dłużej niż 30 dni.

W piątek na GPW powinny być kontynuowane czwartkowe wzrosty


Zdaniem analityków, na skutek poprawy nastrojów w związku z dobrymi danymi o PKB w USA, piątkowe notowania na warszawskiej giełdzie rozpoczną się od wzrostów. W ciągu dnia zapoczątkowane w czwartek wzrosty powinny być kontynuowane.

poniżej linii 2200 pkt.


Po wczorajszej słabej końcówce sesji w Warszawie WIG20 stracił 1,55% i w tej chwili notuje atut 2198,36 pkt. Blue chipy znajdują się z tej przyczyny niżej linii 2200 pkt., która w pewnym stopniu zatrzymała mocniejszą wyprzedaż akcji. Jeśli wykres oddali się bardziej na środek dnia od tego poziomu, następnych wsparć trzeba zmierzać na pułapach 2170 pkt. - 2180 pkt. Opory dla wzrostów wyznaczają obecnie linie 2220 pkt. i 2240 pkt.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.