Smoleńska opar i Rosjanin elektromagnes


Ze smoleńskiej mgły bez ustanku nie wyłoniła się przekonująca i jednoznaczna odpowiedź na ewaluowanie o przyczyny katastrofy. Skazani na mękę oczekiwań dziennikarze i eksperci rzucają się toteż na ktoś kawałek informacji, która przybliżyłaby nas do wyjaśnienia zdarzeń z 10 kwietnia. Rozpaczliwa pogoń za newsem prowadzi często i gęsto na manowce. I to manowce podlane sosem polityki.

Były premier pepik Mirek Topolanek, sławny z kontrowersyjnych zachowań, był o włos od utraty stanowiska lidera ODS. ostro skrytykowano go po tym, jak w toku wywiadu dla gejowskiego czasopisma "LUI" mówił obraźliwie o kościele katolickim i gejach. Wypomniał też żydowskie pochodzenie urzędującemu premierowi Janowi Fischerowi. Rosyjski samolot wojskowy Tu-142-M3 przeznaczony do zwalczania okrętów podwodnych rozbił się Cieśninie Tatarskiej, na Dalekim Wschodzie Rosji - poinformowała agencja ITAR-Tass. - W tym tygodniu zapadnie orzeczenie w sprawie dalszych losów Aleksandra Grada na stanowisku ministra skarbu - zapowiedział w pierwszy dzień tygodnia wieczorem Donald Tusk. szef rządu już w lipcu zapowiadał, że jeśli do 31 sierpnia bezproblemowo nie rozwiąże się wypadek polskich stoczni, wysyp straci stanowisko. Jako sojusznik szefa resortu zadeklarował się wicepremier Grzegorz Schetyna.Meksyk zmaga się z wielką wodą. W wyniku ulewnych opadów, północne obrzeża miasta w ciągu kilku godzin znalazły się pod wodą. Trwa akcja ratunkowa, w której udział bierze poniekąd wojsko. - Krzyżowanie polskich szkół, krzyżowanie polski to jakaś obsesja prześladowcza – mówiła w programie "24 godziny" Joanna Senyszyn z SLD. – krucyfiks w szkole, urzędzie czy Sejmie przypomina, jakie są źródła naszej cywilizacji – ripostował publicysta Tomasz Terlikowski wyliczając, że bez chrześcijaństwa nie byłoby m.in. Polski, italianiec czy flagi Szwecji. Australijscy naukowcy zwrócili się do swoich obywateli, aby pomogli im w rozwikłaniu nietypowej zagadki. Chodzi o to, czy globus przekazana do badań należy do Neda Kelly'go, bandyty, który w XIX wieku przemierzał Australię, dokonując napadów rabunkowych i ograbiając banki - informuje telegraph.co.uk.

Polak Jan Truszczyński został wyznaczony dyrektorem generalnym ds. edukacji i kultury - poinformowała komitet Europejska.

Nie ma matury, ale ma trzy tytuły doktora honoris causa. na co dzień wstaje o piątej-szóstej wcześnie rano i wypija pół litra mleka pionowo od krowy. Nie chodzi w garniturach od Armaniego, ale od polskiego producenta. w życiu nie zgoliłby się na łyso, a jego opalenizna jest naturalna. Kto to? Andrzej Lepper. Australijski pilot Dominic James wodował na oceanie w nocy, w czasie złej pogody, ratując życie sześciu osobom. Australia ma nowego bohatera.

Angelina Jolie, znana nie lecz wciąż z sukcesów filmowych, ale dodatkowo działalności charytatywnej przyjechała na Dominikanę. Spotkała się z przebywającymi tam ofiarami trzęsienia ziemi na sąsiednim Haiti. Manchester United tonie w długach. Długi amerykańskiej rodziny Glazerów, właścicieli pakietu kontrolnego akcji angielskiego klubu piłkarskiego Manchester United, przekroczyły jeden miliard funtów - poinformowało BBC. To wolumen wyższa o ponad 400 mln, niż oficjalne dane. Policjanci ze Stalowej Woli (woj. podkarpackie) zatrzymali obywatela Niemiec, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA) za pomocą sąd w Norymberdze. 48-letni mężczyzna ciemny jest o seksualne wykorzystywanie swych córek.premier Francji Francois Filion spotkał się w poniedziałek z nowym prezydentem Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), rodakiem Jeanem Todtem. Głównym tematem ustalenia była wybór jak najszybszego powrotu do kalendarza mistrzostw świata Formuły 1 wyścigu o Grand Prix Francji. Parlament w Rydze - mimo licznym protestom samych Łotyszy - przegłosował ustawę, która zakłada cięcia w wydatkach na 500 milionów łatów (711 mln euro) tudzież podwyżki podatków. pełnia po to, by wypełnić wymogi zagranicznych pożyczkodawców, od których pomocy Łotwa jest zależna. Polscy sportowcy występujący za Oceanem zgodnie oddają pa ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem. Marcin Gortat w niedzielnym meczu zagrał w butach, na których widniał dowcip feralnego lotu, a Tomasz Adamek uczci pamięć zmarłych podczas swej kwietniowej walki. Bokser wspomina, że został zaproszony dzięki prezydenta na wspólne śniadanie. - w tej chwili nie da się tego dokonać - pisze w przesłanym dla tvn24.pl oświadczeniu.

Argentyna bez straty punktu


Pierwsza połowa bez bramek, a później dwa decydujące ciosy - Argentyna w rezerwowym składzie pokonała Grecję 2:0 i awansowała do 1/8 finału. Tam zmierzy się z Meksykiem. Z awansu cieszy się też Korea Południowa, która zremisowała z Nigerią 2:2.

W 2009 roku zginęło 110 dziennikarzy


Wiedeński internacjonalny Instytut Prasowy (IPI) poinformował w czwartek, w dorocznym raporcie na rzecz wolności prasy na świecie, że w roku 2009 zginęło 110 dziennikarzy - najwięcej od dziesięciu lat.

Tusk odwraca rurę


cztery najbliższe dni premier Donald Tusk spędzi na Kaukazie Południowym. W Azerbejdżanie, Gruzji i Armenii będzie rozmawiał przede wszystkim o Partnerstwie Wschodnim, sytuacji politycznej na Kaukazie tudzież polityce energetycznej.

Potężny bałagan i chaos na europejskim lotnisku


Pogłębia się awantura na rzymskim lotnisku Fiumicino, dokąd od kilku tygodni pasażerowie czekają na swoje bagaże poniekąd kilka godzin. Włoskie media poinformowały, że w najbliższym czasie ma zostać odebrana licencja dwóm firmom - Alitalii i Flightcare - w których gestii znajduje się obsługa bagażowa.

piękny krater w Afryce; odsłoniła go dekada wylesiania


Intensywna wyręb (wylesianie) w centralnej Afryce odsłoniła ogromny krater uderzeniowy o średnicy około 36-46 km. Według naukowców to największa taka struktura odkryta w ciągu ostatniej dekady - informuje BBC News.

Z wiatrówką na straży psiej cnoty


Trzy dni zajęło wejherowskim policjantom znalezienie "wiatrówkowego" snajpera, który strzelał z takiej broni do psów. Jak tłumaczy, strzelał do psów z wiatrówki, by odgonić je od własnej suczki. teraz za znęcanie się nad zwierzętami grozi mu mandat do roku pozbawienia wolności. Ale przedtem sądem stanie też posiadacz postrzelonego czworonoga.

Polskie TGV za dwa lata


ze względu nowemu systemowi sterowania pociągami, za dwa lata z Warszawy do Katowic i Krakowa pomkniemy z prędkością 200 km/h - obiecują kolejarze. - Dołączymy do światowej czołówki - zapewnia Krzysztof Łańcucki, rzecznik PKP PLK. ze względu podobnym systemom prędkość do góry 300 km/h rozwija m.in. francuskie TGV.

Pakistan: zamachnięcie się w Peszawarze


Co najmniej 41 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych w samobójczym zamachu bombowym dokonanym w piątek w dzielnicy handlowej Peszawaru, miasta na północnym zachodzie Pakistanu - podały lokalne władze.

Chcą się pozbyć Terminatora


Odważyli się nakręcić "Terminatora" bez Arnolda Schwarzeneggera, teraz firma producencka Halicon sprzedaje franczyzę do serii sci-fi, tak aby spłacić długi, które powstały w pobliżu tej produkcji. przetarg coraz w tym miesiącu.

Pacjenci pod okiem kamery. każdorazowo i wszędzie


Władze Szpitala Wolskiego w Warszawie w ramach bezpieczeństwa zamontowały nowoczesny monitoring w części placówki. Tyle, że kamery filmują wsio co się dzieje na sali, od śpiących pacjentów, po badania. również te intymne. A nagrania prawdopodobnie zobaczyć nieomalże każdy.

Porwana za pomocą męża odnaleziona


Policjantom z Sieradza udało się wynaleźć 32-letnią Ewelinę Obałę. We wtorkową noc kobietę uprowadził jej mąż. Dlaczego? Nie wiadomo.

Thiago Cionek nowym Rogerem w kadrze Leo?


listwa w polskiej reprezentacji to rojenie nie wprost przeciwnie naszych młodzików. co chwila częściej myślą o tym także piłkarze, którzy nie przyszli na rzeczywistość nad Wisłą. Mamy już Ludovica Obraniaka, wcześniej pojawił się Roger Guerreiro. Zanosi się na to, że wkrótce dołączy do nich kolejny Brazylijczyk.

ustawa dezubekizacyjna niezgodna z konstytucją?


O poklask całej ustawy dezubekizacyjnej za niezgodną z konstytucją i prawem europejskim wniósł dzisiaj zanim Trybunałem Konstytucyjnym delegat Jan Widacki, współautor skargi Lewicy na tę ustawę.

Jaruzelski leci do Moskwy. "Drzewa umierają stojąc"


Gen. Wojciech Jaruzelski spędził dwie doby w szpitalu, jakkolwiek czuje się już na tak duża liczba dobrze, ażeby pojechać do Moskwy na obchody 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. - Drzewa umierają stojąc, a ja jestem starym żołnierzem, zahartowanym w bojach, chcę pójść na ostatnią defiladę - wyjaśnił generał.

Wolą podwędzić przez internet, niż podrabiać karty


Phishing wypiera fałszerstwa kart płatniczych i kredytowych. Włamania do kont przy użyciu net są częściej spotykaną formą tego typu kradzieży - wynika z danych brytyjskiego UK Cards Association, cytowanych przez BBC.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.