"Isia" obraża się na siostrę "Już z nią nie zagram"


Po porażkach singlowych okres na deblową. Siostry Agnieszka i Ula Radwańska mogą już ładować walizki i rozglądać się szczęścia na kolejnym turnieju. Polskie tenisistki odpadły w I rundzie debla wielkoszlemowego turnieju US Open. Pokonały je Turczynka i Kazaszka. Emocji na korcie nie było wiele. Dużo działko się na trybunach. ojczulek Radwańskich kipiał i drwił.

Tydzień po katastrofalnym pożarze dyskoteki w główny punkt rosyjskiego Permu umierają kolejni poparzeni. wielkość ofiar sięgnęła już 139. Rosyjska prasa sporo miejsca poświęca 65. rocznicy wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau. "Niezawisimaja Gazieta" w artykule na ten rzecz ocenia nieobecność Miedwiediewa w Oświęcimiu jako błąd. Nie spierając się z wymową tekstu Rafała Ziemkiewicza na sprawa nieuchylenia immunitetu senatorowi Piesiewiczowi, chciałbym dorzucić do tej sprawy swoje trzy grosze. Najkrócej mówiąc, Ziemkiewiczowi chodzi o to, że senatorowie powinni byli zagłosować za zniesieniem immunitetu Piesiewicza, mnie zaś chodzi o to, że zniesiony powinien być immunitet w charakterze taki.Nie ma do nikogo pretensji, nie ma problemów z tym, że nie jest już wicepremierem, a na boisku piłkarskim jest w tej samej drużynie, co Donald Tusk. aktualny dyrektor klubu PO Grzegorz Schetyna zapewniał w TVN24, że stoi murem za premierem, a jeżeli ten poprosiłby go o asystent w zostaniu prezydentem, to powie "tak" bez wahania. translator mowy zwierząt, kluski rosnący na drzewach, dziejowy dzwon nazwany tak jak fastfood czy... paroksyzm gazu stworzonego za pomocą zażarte dyskusje polityków. owszem w jeden dwadzieścia cztery godziny można dowiedzieć się o tak niewiarygodnych historiach. Tym dniem jest 1. kwietnia. Żadne prawo stanowione nie może być prawem, które gwałci i znosi ustawa boże - powiedział w sobotę w Gnieźnie abp Henryk Muszyński. Z kolei na Wawelu liturgii Wigilii Paschalnej przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz.

Tajemnicze strzały na amerykańskim niszczycielu USS "Ramage", który cumuje w gdyńskim porcie - podało radiostacja RMF FM.

W Rosji trwa śledztwo ws. awarii samolotu Tu-204-100, do której doszło w ubiegły poniedziałek obok moskiewskiego lotniska Domodiedowo. Zdaniem ekspertów stalowy ptak musiał awaryjnie lądować w lesie, bo załoga nie była w stanie posłużyć się urządzeniami nawigacyjnymi i postanowiła sterować maszyną z pomocą nawigatora GPS - informuje komplet naczyń stołowych kommersant.ru. MSZ chce pójść za ciosem. Korzystając z ocieplenia relacji z Moskwą, zamierza raz coraz zawalczyć o zwrot chociaż niektórych polskich dzieł sztuki zagrabionych po wojnie z wykorzystaniem związek Radziecki - pisze "Dziennik".

naczelny MSZ Radosław Sikorski - wymieniany jak jeden z potencjalnych kandydatów PO na prezydenta - zapewnił, że nie boi się żadnych "haków" na siebie. Sąd Rejonowy w Gdańsku z powodów formalnych oddalił zażalenie "Solidarności" Stoczni Gdańsk S.A. na decyzję prokuratury o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie wypowiedzi Donalda Tuska. Chodzi o wypowiedź premiera na idea wysokości pomocy publicznej dla Stoczni Gdańsk. Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że przyjęty z wykorzystaniem stopień wzorzec nowej ustawy o rezerwach strategicznych pozwoli skorzystać te zasoby państwa nie owszem przy zagrożeniach bezpieczeństwa, ale też klęskach żywiołowych, jak powódź.Zadaniem księży nie jest bełtać się w propagandę wyborczą - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" abp Józef Kowalczyk, kto od 26 czerwca rozpocznie pełnienie funkcji prymasa. Świetne dane z gospodarki eurolandu. Dynamika produkcji przemysłowej w 16 krajach korzystających ze wspólnej waluty wyniosła w styczniu +1,7 proc. mdm. To maksymalny efekt w historii tego wskaźnika. Październik nie był szczęśliwym miesiącem dla polityków koalicji. CBA ujawniło "romanse" prominentnych polityków z biznesmenami z branży hazardowej. "Nawet najsroższe kary, publiczna chłosta, piętnowanie i najgłębsze arkosolium nie odstraszały kolejnych partnerów od niebezpiecznych związków" - dziennikarze obywatelscy nie łudzą się, że ten ciąg powiązań uda się kiedyś przerwać.

Lodołamacz ugrzązł na Antarktyce


język rosyjski lodołamacz o konwencjonalnym napędzie "Kapitan Chlebnikow" z nad 100 turystami na pokładzie ugrzązł na wodach Antarktyki w strefie dryfujących lodów. Żadnemu z pasażerów ani członków załogi nic nie grozi - poinformowali w pierwszy dzień tygodnia przedstawiciele Dalekowschodniego Morskiego Przedsiębiorstwa Okrętowego.

"Polska, Rajch i Francja mają ważną rolę"


modus gospodarcza dla UE, partnerstwo Wschodnie, działalność polityczna energetyczna i klimatyczna były głównymi tematami poniedziałkowego spotkania w Warszawie ministrów ds. europejskich państw Trójkąta Weimarskiego: Wernera Hoyera, Pierre Lellouche'a oraz Mikołaja Dowgielewicza.

drama w Bangkoku. "Nie wiem, jak przeżyjemy..."


Co w żadnym razie siedem osób zginęło, a 101 zostało rannych na przestrzeni gwałtownych starć tajlandzkiego wojska z antyrządowymi demonstrantami w piątek w Bangkoku. między rannych jest trójka dziennikarzy, w tym kanadyjski, który odniósł poważne obrażenia.

Zima od nowa zasypała drogocenny


Po ostatnich silnych opadach, wszystkie drogi krajowe są już przejezdne, ale najgorsze uzdolnienie w dalszym ciągu panują we wschodniej części kraju. Tam na drogach znajduje się moczar pośniegowe i warstwa zajeżdżonego śniegu - przyznaje Generalna centrala Dróg Krajowych i Autostrad.

Głosowali co więcej nieletni, a lokale poprzedni zamknięte


wotum w imieniu kobiet, dorzucanie kart do urn, nękanie komisji wyborczej i nieprawidłowe godziny otwarcia lokali wyborczych - to przykłady fałszerstw, jakich w afgańskich wyborach dopatrzyła się Fundacja Wolnych i Uczciwych Wyborów w Afganistanie. Głosowaniu przyglądało się niby 7 tysięcy obserwatorów.

Urban nie przeprosi Króla za "Rycerza"


Redaktor szef tygodnika "Nie" Jerzy Urban nie musi przepraszać Marka Króla, byłego naczelnego "Wprost", natomiast umieszczać w prasie sprostowania twierdzeń, by był on agentem SB - zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie. Tygodnik Urbana napisał, że koronowany władca był agentem SB o kryptonimie "Rycerz".

koniec poszukiwań na Haiti


Polscy ratownicy opuszczają Haiti. Jak relacjonuje z miejsca wydarzeń dodatkowy poseł TVN Marcin Wrona, "wyjeżdżają z poczuciem akuratnie spełnionego obowiązku". - Przyjęli 75 osób, przeszukali nieco sektorów Port-au-Prince - podsumowuje funkcjonowanie polskich ratowników.

Chcemy małe, deweloperzy mają duże


Od dawna wiadomo, że małe jest piękne. Ale zapomnieli o tym deweloperzy, którzy oddają na giełda mieszkania o powyżej 19 mkw. większe, niż chcemy nabywać - wynika z analizy Home Broker.

nastolatka odstraszyła rekina deską


Niebywałe szczęście miała 14-letnia dziewczyna, którą tuż niedaleko nowozelandzkim brzegu zaatakował rekin. Ze starcia z drapieżnikiem wyszła obronną... deską.

"Avatar" podbija Chiny


Kupienie biletów na "Avatar" Jamesa Camerona graniczy w Chinach z cudem. błona fotograficzna ustanowił najlepszy wynik w noc otwarcia - zarabiając 5 milionów dolarów, a w kolejnych dniach wyprzedano miejsca na bez mała wszystkie seanse.

G20: Pompa z pieniędzmi musi wykonywać później


- Antyrecesyjne działania, stymulujące globalną gospodarkę, powinny być utrzymane do czasu, aż ożywienie się utrwali, a płace i premie w bankowości powinny zostawać "utemperowane" - to główne wnioski po londyńskim spotkaniu ministrów finansów grupy G20. Miało ono służyć głównie przygotowaniu szczytu grupy w Pittsburghu w Pensylwanii, które odbędzie się jeszcze we wrześniu.

Wyrzuciła niemowlaka z wózka - wkrótce rozstrzygnięcie


17 listopada Sąd Okręgowy w Kielcach ogłosi wyrok w procesie 22-letniej Eweliny Cz. oskarżonej o usiłowanie zabójstwa półtoramiesięcznego niemowlaka. białogłowa wyrzuciła go z wózka na jednej z kieleckich ulic. Dziś prokurator i obrońca wygłosili mowy końcowe w tej sprawie.

Greń podpadł i odpadł


Kazimierz Greń już nie jest delegatem ds. bezpieczeństwa. szefostwo Polskiego Związku Piłki Nożnej odwołał Grenia z funkcji z powodu jego "niestosownego zachowania" podczas lutowej debaty w Rembertowie. Greń zarzuty odpiera w sztampowy dla siebie sposób: - Pan lato (prezes PZPN - PAP) próbuje identyczny Chronos trzeć mnie po kostkach - skomentował decyzję Greń.

Prezydent: Nie będzie tak, że w klasie nie być może zawisnąć krzyż


- 11 listopada to symbol odzyskania niepodległości. Niech będzie lecz także symbolem nowej Polski, która powinna pochwycić należne jej, wynikające z tysiącletniej historii, pozycja w Europie - powiedział prezydent na głównej uroczystości rocznicowej na Placu Piłsudskiego. Prezydent zaznaczył, że tej "nowej Polsce" pokup "nowego patriotyzmu".

W rodzinach zastępczych też są patologie


kraj nie będzie pochopnie odczuć dzieci nieporadnym życiowo rodzinom. poziom chce im pomagać, bo jak pokazuje najnowszy raport NIK, w części rodzin zastępczych też występują patologie i bieda - pisze "Metro".

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.