W formie, w ogrodzie, na zdjęciu


Kubański głowa w sportowej koszuli z krótkimi rękawami wita się w ogrodzie z przewodniczącym chińskiego parlamentu Wu Bangguo - oficjalna prasa kubańska opublikowała w piątek nowe abolicja byłego prezydenta Fidela Castro.

Korea Płn. zarzuciła Korei Płd. prowadzenie "psychologicznej wojny", polegającej na organizowaniu wycieczek do dzielącej oba kraje strefy zdemilitaryzowanej. Phenian ostrzegł, że jest gotów podjąć kroki odwetowe o "śmiertelnych konsekwencjach". - Musicie pozwolić mi spać- powiedział Benedykt XVI do młodzieży zgromadzonej we wtorek wieczorem zanim nuncjaturą apostolską w Lizbonie, dokąd zatrzymał się w trakcie swej pielgrzymki do Portugalii. Młodzi ludzie śpiewali i wiwatowali na jego cześć. W telegramie do premiera makaroniarz Silvio Berlusconiego, przebywającego w szpitalu po niedzielnej napaści w Mediolanie, Benedykt XVI nazwał to, co się stało, "godną potępienia agresją".- Mamy recesja demokracji - twierdzi Lech Kaczyński. Do takiej oceny skłania go - jak mówi - "wysyp afer", jaki budzi jego "olbrzymie zatroskanie". Prezydent jednoznacznie ocenia też unieważnienie Mariusza Kamińskiego: - Ono jest nienormalne. prawda jest wielce prosta: Kamiński wykrył dwa afery i za to został usunięty - ocenia. "Żartem" Lech Kaczyński nazywa też wniosek autorstwa PO o powołanie "komisji hazardowej". fortel przyspieszonej prywatyzacji nie przypuszczalnie być drogą do uzupełnienia dziury budżetowej. Nie oddaje się pereł w koronie, bo tych pereł nic nie zastąpi - mówił prezydent w toku uroczystości z okazji 29. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. Jego zdaniem, nie zważając na kontrolą państwa nie powinny utrzymywać się przemysł górniczy i energetyka. - Na życzenie marszałka Bronisława Komorowskiego w Pałacu Prezydenckim nie odbywają się żadne uroczystości. Ja niemniej nie ingeruję w to, co się historia na drugim piętrze pałacu, w prywatnych apartamentach pary prezydenckiej - zapewnia w wywiadzie dla "Metra" Jacek Michałowski, pełniący obowiązki szefa Kancelarii Prezydenta RP.

- Dajecie się Panowie nabrać na fikcyjne zarzuty i drańską metodę prokuratury - mówił do dziennikarzy obecnie MY Paweł Piskorski.

Mam nadzieję, że razem wyjdziemy z tego dramatu - mówił premier Donald Tusk na przestrzeni spotkania z mieszkańcami dotkniętego powodzią Bierunia (woj. ślaskie). ósemka par prezentowało swoje umiejętności w ostatnim odcinku "Tańca z gwiazdami". w żadnym wypadku widzom spodobał się Maciej Friedek, aktor niepośledni z "Detektywów". Najlepsza okazała się Julia Kamińska.

Czterej amerykańscy oficerowie zostali oskarżeni o okrucieństwo i maltretowanie w Iraku czterech podległych im żołnierzy. Niewykluczone, że w wyniku takiego traktowania, jeden z żołnierzy popełnił samobójstwo; w sprawie wszczęto już śledztwo – informuje komplet naczyń stołowych CNN. Pięciokrotna medalistka igrzysk w Vancouver, Marit Bjoergen, doceniona. I to finansowo. Norweski sojusz Narciarski (NSF) wyznaczył biegaczce nową pensję - w przeliczeniu - 20 tys. złotych miesięcznie. Za medale nie dostała poniekąd korony. model wzmocnienia kontroli nad wykorzystaniem podsłuchów spotkał się z gigantycznym oporem policji i służb specjalnych - ustaliła "Rzeczpospolita".język rosyjski aeroplan militarny Tu-142-M3 przeznaczony do zwalczania okrętów podwodnych rozbił się w piątek w porze wieczoru w Cieśninie Tatarskiej, na Dalekim Wschodzie Rosji - poinformowała przedstawicielstwo ITAR-Tass. premier Donald Tusk w trakcie konferencji prasowej dotyczącej działań państwa po katastrofie prezydenckiego samolotu mówił, iż premier Rosji Władimir Putin wyszedł z propozycją, by zwłoki Lecha Kaczyńskiego przewieźć do Moskwy. póki prokurator i obrona wygłoszą mowy końcowe na procesie Piotra Ryby i Andrzeja K. oskarżonych o płatną protekcję w sprawie "afery gruntowej", strony zapoznają się z dodatkowymi tajnymi materiałami. Sędzia Dorota Radlińska ogłosiła, że niejawna część rozprawy potrwa mniej więcej do godz. 12. Nie wiadomo, czy w poniedziałek sąd ogłosi wyrok.

córa Pavarottiego debiutuje jako pisarka libretta opery


córa zmarłego przed dwoma laty światowej sławy włoskiego tenora Luciano Pavarottiego, Cristina, debiutuje w charakterze pisarka libretta opery. Napisała ona słowa do opery pod tytułem "Uprowadzenie", skomponowanej za pośrednictwem Hiszpana Alberto Garcię Demestresa.

Otwarte idylla nad Rzeszowem Reszta Polski nie lata


Z powodu obecności chmury pyłu wulkanicznego została zamknięta przestrzeń powietrzna nad Krakowem - zdecydowała Polska filia Żeglugi Powietrznej. Oznacza to, że aż do odwołania w Polsce czynne jest wprost przeciwnie jedno lotnisko: w Rzeszowie. podobnie jest niemal w całej Europie - w piątek odwołanych zostanie ok. 60 proc. wszystkich lotów.

O włos od kolejnego paraliżu na kolei


cokolwiek brakowało, a międzynarodowa trasa kolejowa na odcinku Warszawa-Białystok zostałaby sparaliżowana. Policjanci rozbili grupę przestępczą zajmująca się kradzieżami trakcji kolejowych.

17 milionów Olechowskiego. Z czym do Pałacu idą inni


Andrzej Olechowski ujawnił własny majątek - najbogatszy aspirant deklaruje, że zgromadził 17 milionów złotych. pod ręką okazji zajrzeliśmy do portfela innym pretendentom do prezydentury. Drugie lokalizacja pod względem deklarowanego majątku zajmuje Janusz Korwin-Mikke, a trzecie - Bronisław Komorowski. Majątki niektórych kandydatów pozostaną tajemnicą.

Zrobią poniekąd 2,5 tys. testów antydopingowych


w toku igrzysk olimpijskich w Vancouver oraz paraolimpiady organizatorzy przeprowadzą na wskroś 2425 testów antydopingowych. To dwa cięgi więcej, niż w czasie poprzednich igrzysk we włoskim Turynie.

"Gruzja potrzebuje silnej Polski"


- My, Gruzini, potrzebujemy Polski, która jest liderem w regionie i nadal będzie. Potrzebujemy lokalny jako łącznika z UE i pomostu pomiędzy Wschodem i Zachodem. Potrzebujemy własny jako popierającej wszystkie narody, które nie znalazły sobie miejsca w europejskich instytucjach. Pamiętajcie o tym, że jeżeli Kraj nad Wisłą będzie silna i stabilna, to także Gruzja taka będzie - powiedział Dawit Bakadze, stary parlamentu Gruzji, gość kongresu PiS w Poznaniu.

Nie znaleźli szyfranta, Klich daje im podwyżki


Oficerowie Służby Wywiadu Wojskowego dostaną podwyżki. Szefowi MON Bogdan Klich nie przeszkadza, że nie potrafią odkryć swojego szyfranta Stefana Zielonki i przeoczyli ponad stuosobowy dział Talibów, kto nieco dni temu zaatakował naszych żołnierzy

Komu niestraszna gżegżółka?


"W Strzebrzeszynie żuk brzmi w trzcinie" czy prawdopodobnie "w Stszebżeszynie hżąszcz bżmi w tszcinie"? Uczestnicy Ogólnopolskiego Dyktanda 2009 z pewnością nie mają problemu z wyborem odpowiednio napisanego zdania. W niedzielę w Katowicach staną w szranki o tytuł Mistrza Polskiej Ortografii.

Pokemon Go wyprzedzi Facebooka i Twittera? Bukmacherzy tworzą specjalne zakłady


Pokemon Go podbija świat. Jej twórcy zarobili na niej już miliardy dolarów, a obecnie sława gry próbują wykorzystać bukmacherzy.

szef rządu nie idzie do prezydenta


Premier odrzucił zaproszenie głowy państwa na spotkanie, na przestrzeni którego prezydent miałby obnażyć swoje zastrzeżenia dotyczące Radosława Sikorskiego. Donald Tusk przyznał, że jest rozczarowany treścią listu Lecha Kaczyńskiego w tej sprawie. Upublicznione pismo PO określa "pustą retoryką". PiS broni prezydenta i zapowiada podkreślenie błędów Sikorskiego "grubą kredką".

Ciskał gromy za doping, bankrutował za medale


- Straciliśmy dobrego brata - tak o śmierci szefa PKOl Piotra Nurowskiego mówi sportowe środowisko. Był takim "bratem", bo do sprawy każdego z zawodników podchodził indywidualnie, rozmawiając w przyjaznej atmosferze. Potrafił też tupnąć nogą, jak w przypadku Kornelii Marek, u której stwierdzono doping. Przypominamy szefa polskiego ruchu olimpijskiego Piotra Nurowskiego, jaki zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.

Mówią "tak" wizji polski prezesa PiS


Jesteśmy przekonani, że wybór Jarosława Kaczyńskiego gwarantuje urzeczywistnienie wizji Polski, z której wszyscy będziemy dumni - głosi oświadczenie społecznego komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego, jaki powstał w Białymstoku. Są w nim: samorządowcy, działacze społeczni - pracownicy naukowi białostockich uczelni - w sumie 70 osób. Jednocześnie powstał też podhalański komitet poparcia kandydata PiS.

wyraziciel praw dziecka: Pedofilia bez przedawnienia


ambasador praw dziecka Marek Michalak apeluje, aby pedofilia nie ulegała przedawnieniu - informuje "Metro".

"Jestem krzepki jak goryl, ale nie jestem małpą"


podczas wtorkowego meczu Pucharu Ligi Angielskiej kibice West Hamu i Millwall dali o sobie być obeznanym nie na odwrót po meczu (w wyniku zamieszek zmarł jeden z nich). na przestrzeni samego meczu fani Milwall udawali małpy, gdy w sąsiedztwie piłce był Carlton Cole. Piłkarz wiedział jednak, co im odpowiedzieć.

Włochy: Polityczne zabójstwo transseksualisty


W Rzymie znaleziono ścierwo transseksualisty-prostytutki o imieniu Brenda, zamieszanego w mezalians seksualny z udziałem zmuszonego niedawno do dymisji byłego gubernatora Lacjum Piero Marrazzo.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.