konferencja Ministerstwa Finansów w sprawie prywatyzacji Tauronu


Na godz. 9.30 członek rządu Finansów Aleksander deszcz zwołał konferencję prasową w sprawie prywatyzacji Tauronu. wola spółką było ogromne, większe niż się spodziewano. według informatorów gazety Wyborczej wielkość zapisów ze okolica drobnych inwestorów przekroczyła 230 tys. wedle nieoficjalnych informacji z wtorkowego poranku koszt akcji miała być do licha i trochę niższa niż prognozowali analitycy - 57 groszy.

7 listopada 2009 r. zostało opublikowane Corrigendum zawiadomienia KE o wszczęciu przeglądu wygaśnięcia ceł antydumpingowych nałożonych na przywóz do UE lin z włókien syntetycznych (synthetic fibre ropes) pochodzących z Indii. Polskie Linie Lotnicze LOT wybrały doradcę prywatyzacyjnego. Został nim mający swoją siedzibę w Londynie pula inwestycyjny Morgan Stanley & Co. Limited - poinformował w czwartek przewoźnik. Do 2016 r. koncerny samochodowe w UE muszą o 10 proc. zniżyć zużycie paliwa za pośrednictwem nowe samochody dostawcze, bo inaczej zapłacą słone kary - żąda komisja Europejska.Wdowa po Andrzeju Przewoźniku od RMF FM dowiedziała się o zatrzymaniu czterech rosyjskich żołnierzy w związku z kradzieżą kart bankomatowych jej męża. W ciągu kilku ostatnich lat obserwowaliśmy jak ogólnoświatowy giełda sztuki rozrasta się i nabiera rozmachu. Co z rynkiem sztuki w obliczu globalnej recesji? Czy czasy, kiedy dzieła sztuki wcześniejszy rozchwytywane na przestrzeni emocjonujących licytacji, bezpowrotnie minęły? Czy możemy się spodziewać poważnego krachu na rynku sztuki?

VIII Mieczy Nie wręcz przeciwnie nie koniec teraz na ten wyśniony zakup, ale chociażby może przydarzyć się jakiś niespodziewany płatniczy dołek. A to dlatego, że osiągniesz w pewnym sensie maestria w wydawaniu gotówki, na dodatek, na do imentu niepotrzebne rzeczy. Nie pożyczaj też pieniędzy, nawet jeśli to ktoś, kogo znasz od dawna. Nie zobaczysz ich prędko. horoskop.wp.plkwartet podmioty zabiegają o nabycie Gemiusa, lidera na polskim rynku badań internetu - dowiedziała się Gazeta.

Sony przypomina, że usługa sieciowa dla konsol tej firmy, PlayStation Network, obchodzi właśnie swoje trzecie urodziny. Jak podwyższyć sprzedaż nawet o 10 procent? lokalny Lek – wytwórca i hurtownik suplementów – w celu poprawienia wyników sprzedażowych, wdrożyła Emigo – mobilny platforma klasy ...

Z notatnika aspiranta Trzech mężczyzn: 43-letni Jacek R., 51-letni Piotr K. i 48-letni Robert N. postanowili "pobawić się", w tak modnym świeżo zawodzie „przedstawiciela finansowego/doradcy”. Wykorzystali do ... Trwa sprzeciw greckich rolników Już trzecia część tydzień trwają blokady głównych dróg Grecji przez rolników. Protestujący greccy rolnicy domagają się podniesienia subsydiów. Żądają plus wycofania skarg bułgarskich ... Wszystkie kluby parlamentarne zgodziły się w środę, by od 1 stycznia 2010 r. banalny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń był negocjowany między pracodawcami a związkami zawodowymi w przedsiębiorstwach. Do tej pory był on przyjmowany za pośrednictwem Komisję Trójstronną lub rząd.kopalnia rozstrzyga pierwsze przetargi po swoim debiucie giełdowym i... zaciera ręce z zadowolenia. Na jednym zaoszczędziła 1 mln zł, a w kolejnym ceny są o chociażby 50 mln niższe, niż zakładano. formowanie analizy ekonomicznej ewentualnej rozbudowy w części zamkniętego w tej chwili węzła autostradowego w obrębie Jaworzna zapowiedział zarządca autostrady A4. pieniądze miałyby dawać początek ze środków samorządu. Turcja jest niechętna wysłaniu do Afganistanu oddziałów bojowych - powiedział w czwartek turecki minister obrony Mehmet Vecdi Gonul odnosząc się do apelu USA do sojuszników w NATO.

Lewandowski na komisarza ds. budżetu?


Po wakacjach powróciły w Brukseli dyskusje na sprawa składu nowej Komisji Europejskiej. Dwa niezależne źródła w KE powiedziały PAP, że chyba że Polska zgłosi - jak zapowiadano - kandydaturę europosła Janusza Lewandowskiego, może zliczać na stanowisko komisarza ds. budżetu.

"Polska": TGV na polskich torach?


Za dwa lata na polskie droga żelazna wyruszą nadwiślańskie TGV - pisze diariusz "Polska". Polskie Linie Kolejowe podpisały właśnie umowę, która pozwoli na wprowadzenie specjalnego systemu sterowania pociągami, kto umożliwi osiąganie wysokich prędkości. aukcja na ten system wygrało austriacko-polskie kartel Thales Rail Signalling Solutions.

Almunia: Nie ma planu B dla Grecji


Były podsekretarz gospodarki Adam Szejnfeld nazwał przed komisją śledczą ds. tzw. afery hazardowej \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"nieuprawnioną insynuacją\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" stwierdzenie, że ministerium Gospodarki \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"przejawiało szczególną aktywność\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" w sprawie wprowadzenia dopłat do gier nieobjętych monopolem państwowym, np. gier na automatach.

Nie strzelać! ... do motorniczego


Z notatnika aspiranta Wyjął oręż i strzelił z niej kilka manto w stronę kabiny motorniczego tramwaju. Na szczęście, ani kierującemu, ani pasażerom nic się nie stało. Napastnik ...

Zaczyna się wydobycie z pola Szczerców


Jutro, 17 sierpnia br. PGE KWB Bełchatów oficjalnie rozpocznie eksploatację pola Szczerców – podaje „Rzeczpospolita”.

Nintendo po raz dziewiczy od 6 lat zanotuje straty


W wywiadzie dla rosyjskiej gazety „Izwiestia” dotychczasowy prezydent krytycznie ocenił model tarczy. Podkreślił, że gwarantem bezpieczeństwa jest NATO. Zwrócił też uwagę na potrzebę poprawy stosunków…

Ile czeka się na prawo płatności w Europie?


Z analizy opóźnień w płatnościach w poszczególnych krajach Europy wynika, że najgorzej jest we Włoszech i na Ukrainie. mało co połowa firm na tamtych rynkach czeka na swoje należności 365 dni i dłużej - podaje meldunek wywiadowni gospodarczej Creditreform Polska, opracowany na podstawie danych Federation of European National Collection Associations (FENCA). Źle wygląda też sytuacja w Rosji i Hiszpanii, nad 1/3 tamtejszych firm czeka na norma prawna faktur rok i dłużej.

zwieńczenie G-20: Kryzys się kończy, ale jak uniknąć następnego?


Ministrowie finansów szefowie banków centralnych z krajów grupy G20 próbowali w sobotę w Londynie stworzyć ramy nowego porządku gospodarczego na świecie. Na razie udało im się przeciwnie częściowo

PKN Orlen w I kw. 2010 r. poprawił wyniki finansowe


PKN Orlen podał w czwartek, iż w I kwartale 2010 r. znacząco poprawił wyniki finansowe, zmniejszył zadłużenie i zwiększył wielkość sprzedaży detalicznej.

Debiut giełdowy Taurona. napięty harmonogram


Na ciasny harmonogram przygotowań do debiutu giełdowego Taurona zwraca uwagę „Rzeczpospolita”.

ministerstwo skarbu sprzedał na giełdzie 17.320 akcji Orbisu


nierzeczywisty przedstawiciel ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie poprzednio sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

złoty pozostawał niezachwiany w środę


Leasing operacyjny to podejście pozyskania środka transportu na potrzeby firmy. Gdy Chronos na jaki zawarta została umowa dobiega końca, przedsiębiorcy często podejmują decyzję o wykupieniu leasingowanego samochodu. Cel na kto zostanie on przeznaczony, przewidywany trwanie jego użytkowania natomiast wartość wykupu - wszystkie te czynniki mają wpływ na podatkowe konsekwencje dokonania takiej transakcji.

Comp proszek 13,87 mln zł zysku netto w IV kw. 2009 r., spadek o 8,1% r/r


Podobnie jak w latach ubiegłych, w 2009 roku syreni gród była liderem płacowym wśród polskich miast. wartość środkowa wynagrodzeń w stolicy wyniosła 5200 PLN i była o 44 proc. wyższa niż w Krakowie (3600 PLN) i aż o 86 proc. większa niż w Lublinie (2800 PLN).

PBG partnerem przymierze Alstom Power pod ręką ofercie na budowę bloku w Kozienicach


PBG zawarło wstępną umowę przymierze z ALSTOM Power, której celem jest współpraca w pobliżu złożeniu wspólnej oferty w przetargu na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Kozienice - podał PBG w komunikacie.

45 zł miesięcznie za ROR z lekarzem w pakiecie


Bank BGŻ zaoferuje posiadaczom swoich kont osobistych możliwość dokupienia polisy umożliwiającej prywatne leczenie. Czy to przeciwnie kolejna nowinka, czy też autentyczny hit, który wstrząśnie rynkiem bankowym?

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.