Koncertowe DVD Kings Of Leon z Londynu


9 listopada ukaże się koncertowe DVD zespołu Kings of Leon. Wydawnictwo ukaże się pod całość mówiącym tytułem "Live At The O2 London, England".

formowanie Depeche Mode ponownie zmuszona była odwołać występ. Raz jeszcze chodzi o stan zdrowia wokalisty, Dave'a Gahan. prestiżowy z popularnej w latach 90. grupy Kelly Family Angelo Kelly w połowie września apiać odwiedzi Polskę. 18 i 19 września zagra dwa akustyczne koncerty w Warszawie. Pierwszy, multimedialny pokaz Wrocławskiej Fontanny blisko Pergoli, z muzyką na żywo nosi nazwę Free Asymmetric Wrocław. 3 maja z towarzyszeniem świetlistych wodotrysków wystąpi francuszczyzna całokształt Ez3kiel, a solo amerykańska wiolonczelistka - Helen Money.Grzegorz Schetyna porównał Platformę Obywatelską do zespołu U2, co oburzyło fanów irlandzkiej grupy. Przewodniczącemu powinno się tymczasem oddać, że wytyczył dziewiczy szlak w politycznej retoryce. Podążmy tym szlakiem i przekonajmy się, które gwiazdy muzyki odpowiadają asom świata polityki. W trzecim odcinku programu pożegnaliśmy kolejną gwiazdę. Najmniejszą liczbę głosów widzów otrzymał Łukasz "Mrozu" Mróz. Za to na parkiecie królowała Katarzyna Glinka, która za jive'a otrzymała maksymalną liczbę 40 punktów. Ostatnie tygodnie życia i tragiczna śmierć Heleny Bembnistówny, której historia były tematem tegorocznych obchodów 60. rocznicy wybuchu wojny w regionie bydgoskim, udokumentuje klisza powstający w Bydgoszczy. Obraz, który wiosną pokaże TVP, opowie o pierwszych dniach września 1939 roku, o wydarzeniach, które rozgrywały się wtedy w Bydgoszczy i o losach młodej dziewczyny, niewinnie skazanej na śmierć.

Na bliski piątek - 2 kwietnia - zaplanowano telewizyjny pokaz filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy w państwowym rosyjskim kanale "Kultura" - poinformowała TV Rzeczpospolita Polska S.A.

Przedstawienia inspirowane twórczością Williama Szekspira zdominują V festiwal Teatrów Europy Środkowej "Sąsiedzi", który rozpocznie się w poniedziałek w Lublinie. Wystąpią zespoły z Polski, Białorusi, Czech, Słowacji i Ukrainy. Twórcy thrillera "From Paris With Love" przygotowali dodatkowy teaser filmu.

- Kultura flamenco żyje, wciąż się odnawia i wzbogaca o elementy innych kultur, stając się bardziej uniwersalna - przekonywał w niedzielę w Katowicach słynny hiszpański reżyser Carlos Saura, który zjawisku flamenco poświęcił swój nieznany spektakl. drużyna Korn ma niespodzianki dla w najwyższym stopniu oddanych sympatyków. Członkowie fanklubu ze statusem Premium otrzymają 4 darmowe, cyfrowe EP-ki. 15 stycznia to dzień pod znakiem muzycznych premier kinowych dla widzów w każdym wieku. Obok "Wszystko, co kocham" Jacka Borcucha o punku, miłości i stanie wojennym na ekrany trafiają "Będzie głośno" o mistrzach gitary i rozśpiewana animacja ze studia Disneya - "Księżniczka i żaba".Wydawcy biją się o prawa do publikacji autobiografii Dannii Minogue. Zakochana Katy Perry przymierza się do nagrania drugiej płyty. W studiu autorkę przeboju "I Kissed a Girl" wspomogą producenci Beyoncé i Rihanny. W wypadku skazania za godny pogardy incydent z Zielonej Góry, poznański raper deklaruje koniec przygody z hip hopem.

Poznaliśmy laureata nagrody im. Pruszyńskich


Historyk, eseista, filozof sztuki Wiesław Juszczak został laureatem nagrody im. Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich przyznawanej z wykorzystaniem własny PEN Club. Wręczenie nagrody odbędzie się w piątek 23 kwietnia w Warszawie. Laudację wygłosi Włodzimierz Lengauer.

Co pokażą Dziewczyny?


Debiutująca zespół Dziewczyny przygotowała wideoklip do swojej eurowizyjnej propozycji "Cash Box". Klip możecie już dojrzeć na naszych stronach.

Podarowała ćwierć miliona


Madonna poinformowała o przekazaniu pomocy pieniężnej na akcję ratunkową na Haiti, gdzie we wtorkowym trzęsieniu ziemi zginęły dziesiątki tysięcy osób.

Vanessa Redgrave, Rhys Ifans, David Thewlis i Edward Hogg o prawdziwym Szekspirze


Znamy obsadę filmu o prawdziwym autorze dzieł Williama Szekspira.

10 miesięcy muzyki na Wawer Music Festival


Od września 2009 do czerwca 2010 w Wawrze rozbrzmiewać będzie muzyka klasyczna z najwyższej półki. Ukazanie geniuszu kompozytorskiego wszystkich epok to cel organizatorów Wawer Music Festival.

nieznany klaser Ndidi w sprzedaży


Do sprzedaży trafił trzeci album filatelistyczny kanadyjskiej wokalistki i kompozytorki - Ndidi. Krążek zatytułowany "Move Together" wypełnia 12 utworów.

Deerhoof na dwóch koncertach w Polsce


W kwietniu na dwóch koncertach w Polsce zobaczymy amerykańską grupę Deerhoof.

Godzilla zaryczy po amerykańsku


Hollywood planuje kolejny błona fotograficzna o kultowym japońskim potworze Godzilli.

Russell Crowe w bollywoodzkiej produkcji


Russell Crow przyjął propozycję zagrania w bollywoodzkim filmie.

Diabolic przed premierą


Deathmetalowa drużyna Diabolic z Florydy ujawniła szczegóły długo oczekiwanej płyty "Excisions Of Exorcisms".

Clooney: Praca czy rodzina?


Żadnych skandali, rozstań, romansów. ale wręcz opowieści o tym, jak bardzo chce posiadać rodzinę. Co się stało z w największym stopniu zatwardziałym kawalerem w Hollywood, George'em Clooney'em?!

Skangur nie odpuszcza


Po bez mała trzyletnich przygotowaniach agregat Skangur zakończył prace nad wideo "Endorphine". U nas możecie już ujrzeć skondensowany trailer tego dokumentu.

Roger Waters w Łodzi - podaż VIP


Roger Waters, z okazji 30. rocznicy wydania albumu "The Wall", rusza w historyczną trasę koncertową po Europie. twórca wystąpi również w Polsce, 18 kwietnia 2011 roku w Łodzi. Na występ można już kupić bilety VIP.

Panom już dziękujemy


Grzeczne dziewczynki idą do nieba, a niegrzeczne tam, gdzie chcą, w takim razie może do kina? We wtorek, 6 kwietnia, o godz. 20:00, w krakowskim Multikinie odbędzie się przedpremierowy demonstracja filmu Woody'ego Allena "Co nas kręci, co nas podnieca" .

"Pompeje" dla Ridleya Scotta


Reżyser "Robin Hooda" opowie o starożytnej katastrofie.