Irak: kluczowa rozwiązanie zniszczona w zamachu


W Iraku zamachowiec-samobójca zdetonował wyładowaną materiałami wybuchowymi ciężarówkę, niszcząc główny most na autostradzie, której używają wycofujące się wojska amerykańskie. Most znajdował się poprzednio miejscowością Ramadi ok. 125 km na zachód od Bagdadu. W wyniku zamachu nikt nie został poszkodowany - poinformowała policja.

Zdaniem szefa szkolenia Sił Powietrznych gen. Anatola Czabana, cicerone samolotu, jaki rozbił się w Smoleńsku, mógł pragnąć sprawdzić, czy uzdolnienie na lotnisku są naprawdę tak złe, jak podawała kuratela lotów. Świńska grypa jest zwłaszcza niebezpieczna dla ciężarnych. We wczesnym okresie zagraża płodowi, w ostatnim trymestrze - matce. - bez mała umarłam - mówi Aubrey Obgyn, która zachorowała na A/H1N1. Jej mąż musiał wybierać między życiem żony a dziecka. oszukaństwo stoczniowa zatacza raz za razem szersze kręgi. Ze stenogramów, do których dotarł tygodnik "Wprost", wynika, że w pierwszym dniu przetargu na majątek Stoczni Gdynia S.A. procedurę chciał przerwać członek rządu skarbu Aleksander Grad. "Wprost" powołuje się na komunikat CBA, kto dostały najważniejsze osoby w państwie.W piątek skończyły się trwające dopiero co od 1 listopada odpoczynek Roberta Kubicy. polski prowadzący rozpoczyna dwudniowe turniej w Rajdzie Taormina-Messyna na Sycylii. jak wiadomo nie w aerodynamicznym bolidzie, a w Renault Clio R3. Jak wypadnie w wozie nowego pracodawcy? W Pekinie klęska, w Berlinie astronomiczny sukces. Ze stolicy Niemiec polscy lekkoatleci przywieźli osiem medali, w tym dwa złote tudzież wspaniały rekord świata. naumyślnie dla was przedstawiamy "Biało-czerwonych", którzy dostarczyli nam tyle radości. Wybierzcie z nich największą gwiazdę! sprzeciw 78 tys. osób przeciwko cenzurze w internecie przypadkiem pogrzebać rządową ustawę wprowadzającą przymusowe kłódka niektórych stron.

Grzegorz Schetyna mówił prawdę - zapewnił prezes rady ministrów Donald Tusk, pytany przez dziennikarzy o przyszłość szefa klubu PO w związku z doniesieniami, że Schetyna mógł mijać się z prawdą, mówiąc o spotkaniu z biznesmenem, który zabiegał u polityków PO o korzystne rozwiązania dla firm hazardowych.

- Panie premierze, proszę o głos - tymi słowami dyrektor MSZ, aspirant PO w prawyborach prezydenckich Radosław Sikorski zwrócił się do Donalda Tuska, witając się z nim dziś poprzednio rozpoczęciem obrad rządu. - No walcz - odparł premier. Oficjalne logo Euro 2012 już jest, podobnie jak hasło. Do kompletu brakuje maskotki, czy jak mówią Ukraińcy - talizmanu. Wśród kibiców pomysłów jednak nie brakuje.

Międzynarodowa integracja Samochodowa wprowadza korekty w kalendarzu na nieznany sezon Formuły 1. Ostatnia dotknęła ona m.in. wyścigu w Monako. Informacje niemieckiej policji. jeśli wybory prezydenckie odbyły się w listopadzie, na Donalda Tuska zagłosowałoby 24 proc. badanych, wynika z najnowszego sondażu GfK Polonia, zrealizowanego dla "Rzeczpospolitej".Nowym szefem gabinetu politycznego Andrzeja Czumy został Zygmunt Rygiel, ziom ministra sprawiedliwości z Chicago - informuje RMF FM. Jeden z najlepiej sprzedających się na całym świecie pisarzy Dan Brown, jest zarazem twórcą, którego książki zwykle oddawane są do sklepów charytatywnych, ustępując ale wręcz jednemu z autorów kryminałów - podało BBC, powołując się na organizację humanitarną Oxfam. Każdy, kto kiedykolwiek leciał samolotem, wie, że na przestrzeni lotu trzeba mieć wyłączone urządzenia elektroniczne i przede wszystkim - telefony komórkowe. Fale "komórek" mogą gdyż wadzić pracę urządzeń samolotu. Prokuratura już wie, że znaczna część telefonów komórkowych ofiar katastrofy pod Smoleńskiem była aktywna. Aktywny, poniekąd pod wystarczy lotu, był też aparat telefoniczny satelitarny. A chociażby on może zaszkodzić.

Europrodukcja wystrzeliła


Świetne dane z gospodarki eurolandu. żywość produkcji przemysłowej w 16 krajach korzystających ze wspólnej waluty wyniosła w styczniu +1,7 proc. mdm. To najlepszy rezultat w historii tego wskaźnika.

Nowa wydanie ws. śmierci Olewnika - "dotrzemy do tajemnic"


- Kto jest tak mocny, by zorganizować taką sprawę? To przekracza możliwości jednego gra polityczna czy najlepiej zorganizowanej grupy wcześniejszej. Do tego jest potrzebna moc rządzenia, wydawania decyzji – ocenił Zbigniew Wassermann po zakończeniu posiedzenia sejmowej komisji śledczej ds. porwania Krzysztofa Olewnika. – Myślę, że należy sprawdzić wersję, według której chodziło o cały układ władzy – dodał.

Ksiądz grozi klątwą za niewłaściwe głosowanie


W wyborach prezydenckich ewentualnie zagłosujesz na Wiktora Janukowycza, albo będziesz przeklęty - takie ultimatum postawił swym parafianom ksiądz prawosławny w jednej ze wsi obwodu rówieńskiego w zachodniej części Ukrainy.

Pitera przegrała z Komorowskim


zarząd Platformy Obywatelskiej ma przekonać Julię Piterę, by wycofała się z forsowania swojego prawa antykorupcyjnego - dowiedziała się "Rzeczpospolita". członek rządu do spraw walki z korupcją usłyszy to na spotkaniu z władzami PO w czasie najbliższego posiedzenia Sejmu.

ogień bloku. 13 osób w szpitalu


13 osób, w tym dubel dzieci, trafiło do szpitala po zapaleniu się śmieci w szybie wentylacyjnym w jednym z dziesięciopiętrowych bloków w Przemyślu. 34 osoby musiały przepuścić mieszkania. - Ewakuowano 2-miesięczne potomek wraz z matką natomiast pana, który jest dializowany - napisał interneuta na Kontakt TVN24.

Arka Noego odnaleziona


Poszukiwania Arki Noego dobiegły końca, ogłosił kompleks naukowców z Chin i Turcji. Biblijną arkę ewangeliccy eksploratorzy znaleźli na górze Ararat we wschodniej Turcji.

Jest wyrok ws. wypadku śmigłowca z Millerem


Ppłk Marek Miłosz - pilot śmigłowca, który w 2003 r. awaryjnie lądował z premierem Leszkiem Millerem na pokładzie, został uniewinniony.

Optymistyczni jak polscy konsumenci


Co czwarty Polak pozytywnie ocenia postać naszej gospodarki, a 40 proc. spodziewa się dalszej poprawy sytuacji gospodarczej - takie wyniki przynoszą najnowsze badania Pentora. Kwietniowe nastroje konsumenckie Polaków są najlepsze od października 2008 r.

Fascynujące odkrycia w morzach i oceanach


Ośmiornica ze "słoniowatymi uszami", przezroczyste trepangi i żywiące się ropą naftową robaki - to niektóre z wielkiej liczby nieznanych nauce istot, odkrytych w oceanach i morzach świata w trakcie prowadzonych obecnie międzynarodowych badań naukowych.

Na miejscu katastrofy pociągu znaleziono elementy bomby


prezes Federalnej Służby Bezpieczeństwa Aleksandr Bortnikow poinformował prezydenta Dmitrija Miedwiediewa, że przyczyną katastrofy pociągu pasażerskiego "Newskij Ekspress" była wybuch bomby o mocy 7 kilogramów trotylu.

O pochówku w Panteonie będzie wyrażać wolę kapituła


- Decyzje o tym, kto będzie pochowany w Panteonie Narodowym powstającym w kryptach kościoła świętych Piotra i Pawła w Krakowie, będzie podejmować kapituła Panteonu - poinformował dziennikarzy prof. Franciszek Ziejka.

Stopy procentowe bez zmian


Stopy procentowe pozostaną na niezmienionym poziomie - zdecydowała w środę zgromadzenie Polityki Pieniężnej. Główna spód NBP dalej wynosi nie mniej niż 3,50 proc.

Zlatan kartą przetargową


Zanosi się na spore zmiany na Camp Nou. O czas przyszły arkadyjski nie przypadkiem być Zlatan Ibrahimović, który podług doniesień katalońskiego "El Mundo Deportivo", zostanie prezentowany na sprzedaż. jeżeli Szweda nie uda się wytransferować, to będzie kartą przetargową przy sprowadzaniu Cesca Fabregasa z Arsenalu Londyn.

Śnieg padał w 49 z 50 stanów USA; paraliż


Śnieg sypał w piątek w 49 z 50 stanów USA i jedyną częścią kraju, dokąd biały puch nie dotknął ziemi, były Hawaje.

Merkel w przeciwieństwie ustaleniu daty wycofania z Afganistanu


- cesja już teraz konkretnej daty wycofania sił międzynarodowych z Afganistanu byłoby błędem - oceniła kanclerz szkop Angela Merkel.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.