Nie przybywa zatrudnienia, ale pracy tak


Wzrost płac był ileś niższy niż inflacja a realny fundusz płac w dalszym ciągu spada. Trochę lepsza prężność płac w sąsiedztwie utrzymywaniu się spadków zatrudnienia może oznaczać, że odżywa potrzeba na pracę, ale korzystają z tego na razie tylko zatrudnieni .

Poniedziałkowe przełamanie krótkoterminowej zapory podażowej na WIG-u 20: 2267 - 2273 pkt (zbudowanej na bazie dwóch zniesień Fibonacciego: 78.6% i 88.6%, a także median line) okazało się wiarygodnym sygnałem technicznym, bowiem w rzeczy samej doprowadziło wczoraj do ważnej konfrontacji w rejonie: 2303 - 2308 pkt (jak wiadomo koncentrowały się tutaj projekcje potencjalnej formacji ABCD, spełniającej zależność: AB = CD). unia Banków Polskich szacuje, że w 2010 roku akcja kredytowa banków wzrośnie i atut dopiero co udzielonych kredytów mieszkaniowych w 2010 r. wyniesie 45-50 mld zł - wynika z raportu Amronu. dziewiczy doba notowań akcji HMSG odbędzie się 8 kwietnia.premier Donald Tusk uważa, że Polska może stać się synonimem innowacji w Europie. Według niego, taką wizję przyszłości można zbudować dzięki wzrostowi nakładów na naukę zaś dzięki odbiurokratyzowaniu gospodarki. ministerstwo Finansów spłaciło we wrześniu, w ramach obsługi długu zagranicznego Skarbu Państwa, kapitał w wysokości 74,5 mln euro. Spłaty część wyniosły 61,7 mln euro, poinformował resort w komunikacie w czwartek. Były szef Rezerwy Federalnej (Fed) Alan Greenspan ostrzegł, że wypada zmniejszyć niedostatek i dług publiczny, gdyż zagraża on pozycji USA jak supermocarstwa.

warsztat Opla w Gliwcach żyje w oderwaniu od problemów właściciela. I jakkolwiek odgórne cięcia zatrudnienia dotykają jej także, to sama warsztat zwiększa zatrudnienie. teraz szuka 700 pracowników w związku z ponownym uruchomieniem trzeciej zmiany.

Kolejna spółka, która przedtem wojną była gigantem polskiej gospodarki, chce wrócić do życia - pisze "Puls Biznesu". Chodzi o warszawskie asysta Przemysłowe Zakładów Mechanicznych Lilpop, Rau i Loewenstein - międzywojennego producenta maszyn. W poniedziałek i kolejne dni tygodnia obrót na wszystkich rynkach warszawskiej giełdy będzie się odbywał zgodnie z regularnym harmonogramem - poinformował w sobotę naczelny GPW Ludwik Sobolewski.

nie zważając na nadziejom ekonomistów, że ustępowanie w Wielkiej Brytanii skończy się już w III kwartale, okazuje się, że tamtejsza system gospodarczy później tkwi w niej głęboko. W III kwartale skurczyła się o 0,4 proc. w relacji kwartalnej i o 5,2 proc. w relacji rocznej, po tym jak w II kwartale spadek dynamiki PKB sięgnął poprawnie 0,6 proc. i 5,5 proc. Do 2013 r. każdy Europejczyk winien mieć dostęp do szerokopasmowego internetu i umieć z niego korzystać, a obsługiwanie numerów telefonicznych powinno być możliwe nie nic bardziej błędnego między sieciami, ale i krajami - to niektóre z postulatów nowej strategii cyfrowej UE. Rosja i Polska uzgodniły napis protokołu z poprawkami do międzyrządowego porozumienia o tranzycie gazu przez Polskę i dostawach surowca do tego kraju, donosi dziennik "Kommiersant".Kanclerz Szwab Angela Merkel oceniła, że Iran nie odpowiedział jak dotąd w zadowalający sposób na ofertę współpracy z Zachodem w sprawie wstrzymania irańskiego programu nuklearnego. W jakich sytuacjach lek spoza listy refundacyjnej może być wydany pacjentowi i lecz objęty refundacją? MF opowiada się za utrzymaniem elastycznej linii kredytowej (FCL) - powiedział dziennikarzom w piątek wieczór minister finansów Jacek Rostowski.

Polacy hojni w kryzysie


Jest kryzys, a my jesteśmy w wyższym stopniu skłonni do filantropii. W tym roku pieniądze organizacjom pozarządowym przekazała nad połowa Polaków - zauważa "Gazeta Wyborcza".

Popędzić teatrowi Królika


stolica Polski chce odzyskać od Teatru Wielkiego budynek, w którym znajduje się m.in. słynna dzięki hazardowej komisji śledczej kafejka Pędzący Królik. Sprawa toczy się w sądzie - pisze "Życie Warszawy".

Wysoka chwiejność w notowaniach EUR/USD


W czasie dzisiejszej sesji w notowaniach eurodolara panowała podwyższona zmienność. bieg EUR/USD wzrósł o brzasku w okolice 1,4970, jednak po publikacji wyników kwartalnych banku Goldman Sachs zaczął nieoczekiwanie zniżkować.

targ aut odbił się od dna, Ace wybiera się na zakupy


Sytuacja na rynku części samochodowych ustabilizowała się, a zainteresowanie ze okolica producentów aut powoli się odbudowuje - powiedział "Parkietowi" Jose Manuel Corrales, naczelny Automotive Components Europe, zarejestrowanej w Luksemburgu spółki mającej fabryki w Polsce, Hiszpanii i Czechach.

Cyrrus obniżył rekomendację dla Pegas Nonwovens do "trzymaj"


Analitycy biura maklerskiego Cyrrus, w raporcie z 27 sierpnia, obniżyli rekomendację dla czeskiej spółki Cyrrus Nonwovens do "trzymaj" z "kupuj".

Pieniądze się należą, więc nie utrudniajcie


"Jadę sobie bez nerwów dziurą, a tu ni stąd ni zowąd asfalt". "Dynamiczny rozwój łódzkiej sieci dróg? codziennie nowa dziura"- to żarty z forum odkorkujmymiasto.pl, gdzie łódzcy kierowcy mogą narzekać na dziurawe jezdnie. O tym, jak niezmiernie narzekają, niech świadczy fakt, że wyrw nie nazywa się już poniekąd kraterami, wręcz przeciwnie bramami do drogowego piekła.  chociażby łódzcy policjanci przyznają, że tak źle coraz nie było.

BDM podniósł cenę docelową dla Budimeksu do 82,6 zł, podtrzymuje "redukuj"


Analitycy Beskidzkiego Domu Maklerskiego, w raporcie z 11 czerwca, podnieśli cenę docelową dla Budimeksu do 82,6 zł z 64,5 zł, podtrzymując rekomendację "redukuj".

francuszczyzna meldunek wskazuje na amplifikacja się luki pomiędzy bogatymi i biednymi


W okresie trzech lat zakończonym w 2007 roku, środki utrzymania najlepiej zarabiających Francuzów rosły dużo szybciej od średniej krajowej, wynika z danych statystycznych opublikowanych w piątek. Posłużą one widać jako amunicja debacie nad ulgami podatkowymi dla bogatych.

Przypominamy: banki blokują karty


W poniedziałek w mediach pojawiły się informacje, że niektóre banki blokują karty kredytowe. O tym, że właściciele kart kredytowych i płatniczych m.in. Multibanku, Pekao SA i PKO BP powinni sprawdzić swoje ostatnie operacje ostrzegaliśmy już 13 października. Powód? część kart mogła utrzymywać się zeskanowana za granicą, a złodzieje mogli wypłacać z nich znaczne sumy pieniędzy. Przypominamy materiał TVN CNBC Biznes.

Grupa G20 straszy banki surowszymi przepisami


Urzędnicy 20 największych gospodarek świata zbulwersowani wysokimi odprawami i premiami bankierów zamierzają wynieść wymogi kapitałowe, by zwiększyć bezpieczeństwo w sektorze. W o tyle o ile rok po upadku Lehman Brothers w tej branży zmieniło się mniej niż jest dozwolone by sądzić.

Zaskakujące zyski TVN głównie na papierze?


Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od delikatnego spadku indeksu największych spółek, jaki o godzinie 12:36 traci 0,66%. Indeks mWIG40 zaczął dzień dzisiejszy do góry wczorajszych notowań, chociaż sWIG80 rozpoczął poniżej kursu odniesienia, chociaż w tej chwili oba indeksy wahają się na poziomie wczorajszego zamknięcia.

kongres "Nuclear Power Summit 2009"


25-26 listopada 2009 r., Hotel Marriott, syreni gród

Warto postawić na bazary


Kandydat SLD na prezydenta Grzegorz Napieralski przekonywał do swojej kandydatury kupców z pl. Szembeka w Warszawie. Jak powiedział pożądane byłoby asystować "tradycyjne bazary, które my, Polacy nadzwyczaj lubimy".

IDMSA uprzedził Getin


Dzisiejsza posiedzenie w Warszawie przynosi zwyżki głównych indeksów. O godzinie 11.45 indeks WIG20 zyskuje 0,8% i wynosi 2421pkt. porządnie radzą sobie spółki małe i średnie. Indeksy mWIG40 tudzież sWIG80 zyskują godnie 0,2% zaś 0,6%.

Orły bieliki gniazdują przy Zakładach Azotowych Puławy


dom orłów bielików, rzadkich ptaków znajdujących się pod ścisłą ochroną, dostrzegli ornitolodzy przy kanale ściekowym odprowadzającym do Wisły zużytą wodę z Zakładów Azotowych Puławy. Jest tam dwa dorosłych i trzy młode ptaki.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.