Tusk plus minus sukcesu? Prezydent go popiera


prezes rady ministrów Donald Tusk ocenił w czwartek późnym w porze wieczoru w Brukseli, że kraje UE są bliżej porozumienia w sprawach klimatycznych.

- Do prokuratury zgłosiło się już kilku pełnomocników rodzin ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, a kolejne zapowiadają przydzielenie swoich prawników - poinformował płk Zbigniew Rzepa, reprezentant Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jak pisze "Nasz Dziennik", rodziny obawiają się jednak, że prokuratura prawdopodobnie odmówić im dostępu do akt. Australijczycy udowadniają, że sporty motorowe to nie na odwrót spaliny i ryk potężnych silników. W krainie kangurów trwa kolejny dzień rajdu samochodów z napędem hybrydowym i elektrycznym. Dziś zapisek mają się pochwycić uchwałą w sprawie powołania nowej komisji śledczej do zbadania afery hazardowej. Z sondażu instytutu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej" wynika, że aż 43 proc. Polaków uważa, iż na jej czele powinien nadepnąć wysłannik opozycji.Istnieje nigdy nieopublikowany kronika Gustawa Herlinga-Grudzińskiego z lat 50. - poinformowała o tym córka pisarza Marta Herling w ciągu dedykowanego pisarzowi wieczoru w Rzymie. Google został wymuszony za pośrednictwem nowojorski sąd do ujawnienia danych blogera, który obrażał w swoich wpisach amerykańską modelkę. Wystarczyło podanie przez korporację adresu mailowego, a poszkodowana od razu rozpoznała, że akuratnie zna swojego prześladowcę. Mariusz Kamiński zapewnia: premier nie zwrócił się do CBA o kontrolowanie przetargu na stocznie. niemniej jednak Fakty dotarły do kolejnych dokumentów, które podważają tę wersję.

W wieku 92 lat zmarł w czwartek w klinice kardiologicznej w Belfaście dawny prymas obu Irlandii (1990-96) kardynał Cahal Daly, konsekwentny recenzent Irlandzkiej Armii Republikańskiej, zwolennik ekumenicznego dialogu z protestantami i wybitny teolog.

Zatrzymano obydwóch młodocianych bandziorów, którzy w biel dwadzieścia cztery godziny zamordowali na warszawskim przystanku tramwajowym człowieka za to, że zwrócił im uwagę, by nie wybijali koszem na odpadki studnia w tramwaju. Obaj, jak doniosły media, nie ukończyli jeszcze osiemnastu lat. Gdybyśmy żyli w państwie z prawdziwego zdarzenia, zadbano by, aby nie ukończyli ich już nigdy. - Francuzi nas biją? Turcy nas biją? – tak minister Bogdan Klich reagował na wyniki 43. Wojskowych Mistrzostw Świata w Żeglarstwie rozgrywanych w Węgorzewie. minister podpłynął i wszedł na pokład statku obserwacyjnego, który pływał na jeziorze Święciajty, dokąd trwały zawody.

szef rządu Rosji Władimir Putin oświadczył, że ukraiński prezydent Wiktor Juszczenko, przyznając tytuł Bohatera Ukrainy przywódcy OUN Stepanowi Banderze, "napluł w buzia swoim politycznym sponsorom". Izrael przygotowuje się do ataku na jedno z muzułmańskich państw i przewozi amunicja do Arabii Saudyjskiej - podała irańska agencja prasowa FARS. Władze w Teheranie sugerują, że celem ataku ma być Iran. pryncypał klubu PO Zbigniew Chlebowski zaprzecza, że PO rozmawia z Lewicą o nowym podziale władzy w telewizji publicznej. Według polityka Platformy, na najbliższym posiedzeniu Sejmu, niezależnie od decyzji Lewicy, będzie głosowane sprzeciw do ustawy medialnej.W Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego wystawiono trumny z ciałami Marii i Lecha Kaczyńskich. już - z udziałem najbliższej rodziny - odbyła się msza święta za dusze pary prezydenckiej. O "zagadce" włosów premiera Silvio Berlusconiego piszą włoskie gazety publikując jego trzy zdjęcia z pięciu ostatnich dni. widać na nich wyraźnie, jak różnie prezentuje się szef rządu, gdy ma ufarbowane i uzupełnione nad hej kołtuny i kiedy nie stosuje żadnej charakteryzacji. W brytyjskim domu aukcyjnym Mullocks zaplanowano aukcję 12 prac, których domniemanym autorem jest Adolf Hitler. Organizatorzy szacują, iż za każde z nich potencjalni nabywcy zapłacą co bynajmniej 6000 funtów.

coraz więcej nękanych Polaków


Zaczyna się niewinnie: poznajemy kogoś z wykorzystaniem internet, rozmawiamy, bywa, że się spotykamy. w dalszym ciągu jesteśmy nękani setkami telefonów, a "adorator" czeka godzinami zanim naszym domem. coraz to więcej Polaków przyznaje, że złom ofiarą tzw. stalkingu, alarmują organizacje zajmujące się ofiarom przemocy. niemniej jednak polskie ustawa jest bezsilne w takich przypadkach.

Miedwiediew jak "Terminator". Zyskał 20 cm


Prezydenta Rosji, Dmitrija Miedwiediewa, słynącego z niskiego wzrostu, "podciągnięto" o 20 cm celowo na spotkanie z "Terminatorem" Arnoldem Schwarzeneggerem, pełniącym funkcję gubernatora Kalifornii – podaje serwis svpressa.ru.

Amerykanie trzymają się posad


jankeski giełda pracy może być w lepszej kondycji niż sądzono. Jak wylicza biznes ADP, z gospodarki USA ubyło w styczniu przeciwnie 22 tys. miejsc pracy, podczas, gdy analitycy spodziewali się spadku o 30 tys. Styczniowy wynik był optymalny od lutego 2008 roku.

PiS: Niech się prezes rady ministrów wytłumaczy


- Polska polityka wobec Białorusi poniosła klęskę - ocenił ostro Paweł kowal z PiS, odnosząc się do zatrzymania dzięki milicję w poniedziałek 40 członków Związku Polaków na Białorusi. posłaniec zapowiedział, że PiS wezwie premiera do Sejmu, by wyjaśnił, co zamierza kategoria czynić potem w sprawie Białorusi i dodał: - dziś jest mgnienie oka na pańskie działanie, panie premierze.

Nasze biuro podróży od wielu lat organizuje dla szkół tanie wycieczki szkolne. Dzięki znajomości rynku wycieczek oraz dużemu doświadczeniu, nasze

tanie wycieczki szkolne

od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród szkół. Oferujemy wycieczki szkolne Warszawa w wariantach jednodniowych. Dzięki temu wycieczki przez nas organizowane to naprawdę tanie wycieczki szkolne, a Warszawa od lat należy do liderów, jeśli chodzi o cel wycieczek szkolnych.

Po szkoleniu w KGB chroni nasze rezerwy gazu


pryncypał ochrony PGNiG Wojciech J. był na szkoleniu KGB. Utrzymywał też bliskie kontakty z podejrzanymi o postępowanie w mafii - ujawnia "Rzeczpospolita".

skarb państwa "zwycięzcą" w wielkiej loterii


W dzisiejszym losowaniu włoskiej gry liczbowej Superenalotto znów nikt nie trafił "szóstki", za którą można było zdobyć główną wygraną - 135,9 mln euro - podała filia Ansa.

PO szykuje krótki klisza o Komorowskim


platforma ma już myśl kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego. Będzie film o marszałku, spoty w TV i internecie. Partia chce zakablować na wybory cały limit, czyli 15,5 mln zł - pisze "Gazeta Wyborcza".

IMiGW: Wisłą przemieszcza się fala wezbraniowa


Wisłą przemieszcza się fala wezbraniowa. stan wody powyżej stanów alarmowych będzie się podnosił w Modlinie, Wyszogrodzie i Kępie Polskiej. grzech stanu alarmowego będzie się utrzymywać w Gusinie i Warszawie - informuje IMiGW.

drobiazgowy jak Polak


polski powsinoga okazuje się niebywale badawczy atrakcji obcych krajów, co skłania biura turystyczne do stworzenia dla nas nowej atrakcji. W nadchodzącym sezonie czeka nas masa wycieczek objazdowych - zapowiada "Dziennik gazeta Prawna".

Polskie środki masowego przekazu mogą mieć kłopoty - szykuje się bieg z Katarczykiem


Adwokaci Abdula Rahmana El Assira, o którym stało się głośno w związku ze sprawą prywatyzacji stoczni, zapowiadają, że będą występować na drogę sądową w ochronie jego dobrego imienia. Są już dwa pierwsze danie pozwy w tej sprawie - poinformowali PAP we wtorek mecenasi Ryszard Siciński i Czesław Jaworski.

Zabił kolegę, kto za głośno chrapał


24-letni kitajec Guo Liwei zabił swojego współlokatora lecz wciąż dlatego, że ten za głośno chrapał. Za mokra robota został skazany na śmierć.

Awaryjne wyładunek na Okęciu


Tuż po południu na Okęciu doszło do awaryjnego lądowania maszyny Polskich Linii Lotniczych (EuroLot) z Krakowa do Warszawy. Pilot poprosił o awaryjne lądowanie, gdy pojawiła się niezgodność we wskazaniach przyrządów. Jak powiedział tvn24.pl ambasador LOT-u Jacek Balcer stalowy ptak wylądował bez problemów. Na pokładzie było 23 pasażerów.

"Fakt": idol komisji uratowała życie posła


"Fakt": Poseł Bartosz Arłukowicz uratował posła Lewicy Grzegorza Pisalskiego, który zadławił się ością w sejmowej restauracji.

Złotomat


alternacja gotówki na tak twardą walutę - to najnowsza posługa w w najwyższym stopniu luksusowym hotelu na świecie. Emirates Palace w Abu Zabi udostępnił dla klientów przypominający bankomat automat, kto wymienia waluty na sztabki złota.

Francja: czarny polityk pomówiony o przestępstwo


Czarnoskóry kandydat socjalistów w wyborach regionalnych we Francji, Ali Soumare, został źle delikwent przez rządzącą Unię na temat Ruchu Ludowego (UMP) o ciężkie przestępstwo - podają w czwartek media. afera osłabia reputację rządzącej centroprawicy.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.