Top 100: Jerzy Dudek "wygryzł" Lecha Wałęsę


Pierwsza czwórka na Napisali.pl okopała się na swoich pozycjach. W peletonie tuż za znanymi politykami doszło jednak do spektakularnej wymiany: Jerzy Dudek "wygryzł" Lecha Wałęsę.

Dorota "Doda" Rabczewska twardo broni swojego zdania na temat autora Biblii, czyli - jak stwierdziła piosenkarka - "kolesia naprutego winem i palącego jakieś zioła". - Jestem osobą wierzącą, ale nie zgadzam się z całą otoczką, z religią i kościołem. Jest tam tak wiele kontrowersji, że ja z Madonną niedaleko nich to pikuś - tłumaczy w rozmowie z dziennikarzami TVN24. "Dziennik Polski": Dyrektorzy szkół drżą ze strachu, bo do końca miesiąca muszą urządzić szkolne kąciki zabaw. To wizja własna najważniejszego programu resortu edukacji czyli "Radosnej szkoły", o czym informuje gazeta. 50-letni kierowca wywrotki zginął porażony prądem z napowietrznej linii średniego napięcia. Do wypadku doszło w kopalni kruszyw na Opolszczyźnie - poinformowała policja.Kongres PiS zaapelował w niedzielę do Lecha Kaczyńskiego o początek w wyborach prezydenckich. Grażyna Gęsicka i prezes PAN Michał Kleiber mówili na myśl polityki rozwojowej, Krzysztof Jurgiel o propozycjach dla wsi. głosowanie zabrali i zagraniczni goście. - Są instytucje lub osoby w Polsce, które zajmują się zakładaniem podsłuchów ani w ząb nie tam dokąd trzeba i nie temu, komu należy - przyznaje Donald Tusk i zapowiada rychłe "przejrzenie" przy użyciu rząd przepisów i praktyk ws. posługiwania się podsłuchami. Zastrzega jednak, że "mały rachunek sumienia" powinien zrobić każdy. Z decyzją o dalszym losie wiceszefa ABW jeszcze poczeka. Sejmowa komisja sprawiedliwości zakończyła prace nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o odbywaniu kary w systemie dozoru elektronicznego. O SDE mogliby się ubiegać także skazani na karę do roku więzienia, a nie - jak dotychczas - do pół roku.

poprzednio łódzkim sądem okręgowym ma ruszyć w poniedziałek powtórny bieg dwóch domniemanych szefów i ośmiu członków tzw. łódzkiej ośmiornicy. Są oni oskarżeni m.in. o udział w związku przestępczym, zabójstwo i porwania biznesmenów dla okupu.

Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński są kandydatami, którzy mają program i wyraźne cele swojej prezydentury. Wynika tak z sondażu SMG/KRC przeprowadzonego dla TVN24. cokolwiek gorzej respondenci oceniają Grzegorza Napieralskiego i Waldemara Pawlaka. Trwające do ostatniej chwili negocjacje w sąsiedztwie takiej umowie, jak podpisana w piątek między Polską i USA o statucie wojsk, nie są na kształt nadzwyczajnym; ważne, że pozwala ona realizować wspólne przedsięwzięcia - uważa prof. Roman Kuźniar.

Aleksander Kwaśniewski zdecydowanie zaprzeczył w Radiu ZET jakoby był TW "Alek". Takie oskarżenia pod adresem byłego prezydenta wystosował wczoraj naczelny IPN Janusz Kurtyka. szef klubu PO Grzegorz Schetyna jest wrogi powrotowi podobnie jak Zbigniewa Wassermanna jak i Beaty Kempy (oboje z PiS) do hazardowej komisji śledczej. Schetyna zastrzegł jednocześnie, że ostateczną decyzję w tej sprawie klub PO podejmie po konsultacjach z przedstawicielami Platformy w tej komisji. W Londynie w wieku 99 lat zmarła w sobotę harcmistrzyni Władysława z Hermaszewskich Seweryn Spławska. Była naczelniczką Związku Harcerstwa Polskiego działającego poza granicami kraju, działaczką harcerską w przedwojennej Polsce, autorką wielu książek o historii harcerstwa."Rzeczpospolita": Jak dowiedziała się gazeta, we wtorek kancelaria Sejmu przesłała posłom nowy nakaz określający sposoby korzystania przy użyciu nich z Domu Poselskiego. W niedzielę nad ranem ewakuowano 129 pracujących pod ziemią górników kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju. Doszło do tego po tym, jak zatrzymały się wentylatory. Nikomu nic się nie stało, kopalnię już przewietrzono. W piątek platforma Obywatelska złoży w Sejmie nauka umoralniająca o powołanie komisji śledczej, która miałaby zająć się nieprawidłowościami w pracach nad zmianami w tzw. ustawie hazardowej - ogłosił Grzegorz Schetyna.

40 trumień gotowych do transportu. Mogą powrócić we wtorek


- Do tej pory udało się rozpoznać 40 ofiar tragedii. Trumny z ich ciałami są gotowe do transportu. jeśli nie będzie żadnych przeszkód, jutro zostaną wyekspediowane do nasz - poinformował w "Kropce nad i" prokurator plenarny Andrzej Seremet.

Prezydent złożył kondolencje Miedwiediewowi


Prezydent Lech Kaczyński przesłał prezydentowi Federacji Rosyjskiej Dmitrijowi Miedwiediewowi depeszę kondolencyjną w związku z katastrofą elektrowni wodnej na Syberii.

kolej od kuchni na blogu maszynisty


dysfunkcja pociągu. Opóźnienia w ruchu. Tłumy zdenerwowanych pasażerów. Wszyscy porządnie znamy takie sytuacje. Na pewno? A zastanawialiście się kiedyś jak wyglądają one z kokpitu lokomotywy? O tym można się nakłonić odwiedzając prowadzony ze swadą pamiętnik internetowy "Zapiski Maszynisty", który prowadzi Marek z Legionowa.

Karpiniuk ogłasza rezygnację. "Dzięki Bogu"


polecony przez klub PO na członka komisji ds. afery hazardowej Sebastian Karpiniuk poinformował w programie 24 godziny, że rezygnuje z zasiadania w tym gremium. – Pan dziś zadeklarował, że aby ta komisja mogła wykonywać pracę sprawnie, pośpiesznie i rzetelnie, pan postanowił do niej nie przenikać – skomentował poseł SLD Bartosz Arłukowicz.

Groźne wypadek czterech aut w stolicy


Do groźnego wypadku doszło późnym wieczorową porą na ulicach Warszawy. Na jednym ze skrzyżowań zderzyły się czwórka samochody. nieco osób zostało rannych.

Prokuratura bada próbę skorumpowania Sekuły


Postępowanie sprawdzające dotyczące informacji o próbie skorumpowania w 2000 r. Mirosława Sekuły - ówczesnego posła AWS i szefa komisji finansów publicznych, która zajmowała się nowelizacją ustawy hazardowej - od 6 stycznia prowadzi prokuratura gliwicka. Wówczas Sekuła nie zawiadomił organów ścigania.

Prezydent: Jest pewien kłopot z marszałkiem Sejmu


Można kandydować w wyborach prezydenckich, pełniąc różne funkcje - uważa prezydent Lech Kaczyński. Jego zdaniem, jest atoli pewien ambaras z marszałkiem Sejmu, bo to on wyznacza termin wyborów prezydenckich.

~Mirek ubiera się u Prady


5 tys. 300 zł - tak duża liczba internauta ~Mirek_luk zgodził się zapłacić za buty Moniki Olejnik, które dziennikarka przekazała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zakończyła się ona w środę po południu. Ale dużo aukcji trwa. stale można wbić cenę za przejażdżkę Harleyem z Kamilem Durczokiem i telefon "na podsłuchu" Bogdana Rymanowskiego.

"Błyskawicznie" odwołano szefową "Trójki".


Dziennikarze radiowej Trójki, jej byli pracownicy, a także warszawski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich protestują przeciwko zmianie dyrektora Programu Trzeciego Polskiego Radia. 29 grudnia Magdalenę Jethon zastąpił b. szef radiowej Jedynki i Radia Bis Jacek Sobala. Zarząd Polskiego Radia nie uzasadnił tej decyzji.

Pawlak: Żelichowski może być przewyższający niż ja


Wicepremier, zwierzchnik PSL Waldemar Pawlak zapewnił, że nie uchyla się od kandydowania, ale jako możliwych kandydatów ludowców w wyborach prezydenckich wymienił też Stanisława Żelichowskiego i Ewę Kierzkowską.

Sąd wszczął postępowanie lustracyjne wobec Martyniuka


Gliwicki sąd okręgowy zdecydował o wszczęciu postępowania w sprawie zgodności z prawdą oświadczenia lustracyjnego posła Lewicy Wacława Martyniuka. Chciał tego katowicki IPN, zarzucając Martyniukowi kłamstwo lustracyjne. Poseł zaprzecza, by współpracował z SB i cieszy się, że sprawę wyjaśni sąd.

Protokoły z przesłuchań Agcy są, pieniędzy na tłumacza nie ma


Prokuratorzy katowickiego oddziału IPN otrzymali protokoły z przesłuchań Alego Agcy. Liczące sobie ponad 2,5 tysiąca stron dokumenty mogą rzucić więcej światła na sprawę nieudanego zamachu na istnienie Jana Pawła II z 1981 r. pierw protokoły należy lecz przetłumaczyć, a na to Instytutowi brakuje pieniędzy.

RMF: Głośne śledztwa stoją, bo nie ma szefa


Od kilku tygodni prokuratorzy w kilku ważnych sprawach nie podejmują decyzji - ustalili reporterzy RMF FM. Jest co najmniej parę takich zawieszonych śledztw, w których pojawiają się znane osoby z życia politycznego. wywiadowca czekają na alternatywa swojego nowego szefa. Prokuratora generalnego powoła w ciągu kilku dni Lech Kaczyński.

Kaczyński: Putin stał się bohaterem, Tusk popełnił pomyłka


Nic nie uzasadnia zaproszenia Władimira Putina. język rosyjski prezes rady ministrów stał się on głównym bohaterem obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Nie było przeprosin, a on snuł opowieści charakterystyczne dla nacjonalizmu rosyjskiego - powiedział stary PiS Jarosław Kaczyński. A ponieważ jego zdaniem nie załatwiono najważniejszych spraw gospodarczych, poziom Donalda Tuska poniósł porażkę.

Przeszukanie u kolegi Olewnika


Trwa przeszukanie mieszkania kolegi zamordowanego Krzysztofa Olewnika i pracownika firmy Olewnik: Zbigniewa K. – dowiedziała się TVN24. Jutro ma on być przesłuchany jak świadek w gdańskiej prokuraturze.