Druzgocący sondaż dla prezydenta


W listopadzie pozytywnie o pracy prezydenta wypowiada się jedna czwarta ankietowanych (24 proc.), acz zdecydowana większość (62 proc.) wyraża krytycyzm - wynika z sondażu CBOS.

Co najmniej 25 osób zginęło w wybuchu bomby w Rawalpindi w Pakistanie. Ofiary to klienci banku, przed którym nastąpiła eksplozja. Donald Tusk nie hamletyzuje, Donald Tusk bywa kapryśny - ocenia wczorajszą decyzję premiera była wicepremier Zyta Gilowska, w rozmowie z "Rzeczpospolitą". 10 dokumentów, a wśród nich porozumienie dotyczące rakiet balistycznych, popiszą Federacja Rosyjska i Chiny podczas wizyty premiera Władimira Putina w Pekinie - poinformował ruszczyzna rząd.coraz nie w bolidzie, ale na stoku narciarskiego kurortu w słynnym Madonna di Campiglio zaprezentował się kibicom Ferrari nowy nabytek teamu, Fernando Alonso. Hiszpanowi towarzyszyli pozostali kierowcy zespołu: Felipe Massa i Giancarlo Fisichella. wzdłuż dramatycznej sytuacji finansowej telewizja zachowuje wysokie standardy, tworzy pluralistyczny przekaz, a na antenach nie ma cenzury - głosi oficjalna wypowiedź Telewizji Polskiej opublikowana przez zarząd TVP. To reakcja na kontrowersje wokół emisji filmu "Towarzysz Generał". Spalone samochody, ranni w szpitalach i aresztowani na posterunkach policji - w takiej atmosferze obudzili się rankiem obywatele włoskiego miasteczka Rosarno w Kalabrii na południu kraju. Zniszczenia to skutki nocnego gwałtownego buntu setek imigrantów z krajów Trzeciego Świata, w większości nielegalnych, przeciw warunkom pracy i życia.

Kapitan reprezentacji Togo Emmanuel Adebayor nazwał decyzję o wykluczeniu jego drużyny narodowej z następnych dwóch edycji Pucharu Narodów Afryki "skandaliczną".

dwójka organizacje ekologiczne poinformowały w środę, iż zaskarżyły w wyższym sądzie administracyjnym w Greifswaldzie (Meklemburgia-Pomorze Przednie) decyzję władz Szwab zezwalającą na budowę Gazociągu Północnego z wykorzystaniem niemiecką strefę ekonomiczną Bałtyku. Sejmowa komisja badająca kontekst porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika chce przesłuchać Ryszarda Kalisza - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Przesłuchania polityków, których nazwiska pojawiają się w tej sprawie, mają się zacząć jeszcze we wrześniu.

Polska załoga Robert Kubica - Michał Kuśnierz ukończyła Rajd Var na 29. miejscu w klasyfikacji generalnej i na 11. w klasie R3. W zawodach zwyciężył Sebastian Loeb, którego pilotem była jego towarzyszka życia Severine. 69-letni mężczyzna z umiarkowanymi obrażeniami głowy, pleców natomiast klatki piersiowej trafił do szpitala po tym, jak bis został potrącony samochodem z wykorzystaniem żonę - powiadomiły nowozelandzkie media. coraz w tym roku podróżujących koleją czekają niemałe zmiany. Do wejścia na krajowy jarmark przymierza się niemiecki zalotnik PKP - Deutsche Bahn. Na początek Rajch rozważają uruchomienie czterech tras pociągów: z Warszawy do Gdyni, Katowic, Krakowa i Poznania. To oznacza wojnę o polskiego pasażera - ocenia "Dziennik periodyk Prawna".Co w żadnym razie do 30 wzrosła ilość ofiar śmiertelnych sobotnich wybuchów metanu w kopalni Raspadskaja w obwodzie kemerowskim na Syberii. Pod ziemią wciąż znajduje się około 60 górników. 2 miliardy dolarów - tak wiele wydało już BP na walkę z wyciekiem ropy naftowej w Zatoce Meksykańskiej. kwota stanowi równowartość niby połowy zysku spółki za pierwszy kwartał. Koncern paliwowy podał też, że społeczność wybrzeża Zatoki dostali na razie 104 miliony dolarów odszkodowań. Mirosław Drzewiecki zabrał głos po swoim słynnym wywiadzie, którego udzielił polonijnym dziennikarzom na Florydzie. W oświadczeniu napisał: "Przyznaję, że sprawdzanie dziennikarza o aktualne sprawy związane z polityką wzbudziło we mnie emocje. Mam ogromne poczucie porażki, przerwano moją pracę będącą moją pasją, uniemożliwiono realizację kolejnych moich pomysłów, projektów 'Orlików błękitnych' (basenów), 'Orlików białych' (lodowisk). Najnowsze informacje na przedmiot przygotowań do EURO 2012 napawają rosnącymi obawami. A wszystkim tym projektom poświęciłem dwa lata". Mirosław Drzewiecki twierdzi, że wyemitowany spotkanie "wypaczył esencja jego wypowiedzi", która w dużej mierze dotyczyła golfa. Publikujemy zespół otrzymanego z wykorzystaniem TVN24 wywiadu.

Sikorski: Należą się wolne weekendy


Radosław Sikorski zaniedbuje swoje obowiązki jak szef MSZ - grzmi PiS i domaga się zwołania nadzwyczajnego posiedzenia komisji spraw zagranicznych. Ale jej szef z PO nie podziela tej opinii i żądaniom opozycji mówi "nie". A boss polskiej dyplomacji kwituje sprawę krótko: PiS angażuje się w kampanię przeciw kandydatowi, którego się bardziej boi.

Przed wizytą Putina: Do Kaczyńskiego by nie przyjechał


- Z pewnością [Putin - red.]nie przyjechałby, o ile Jarosław Kaczyński później był premierem krajowy - mówi "Dziennikowi" bliźni Kremlowi język rosyjski politolog Fiodor Łukianow.

Sensacyjne ustalenia "UWAGI". stan patologiczny była od lat ignorowana


Dyrektorzy departamentów odpowiadających za hazard w Ministerstwie Finansów od lat wiedzieli o patologii w branży. Prace mające uregulować targowisko były przeciągane a sygnały o nieprawidłowościach ignorowane – wynika z dziennikarskiego śledztwa dziennikarzy programu TVN UWAGA!

"Nie pozwolę, by pacjent stał się zakładnikiem"


- Do piekła trafi ten, kto powie, że za pośrednictwem ostatnie dwa lata pielęgniarki nie dostały żadnych podwyżek - mówi minister Ewa wydobywający a pielęgniarki straszą ogólnopolskim protestem. Dają rządowi dwa dni na rozwiązanie problemów płacowych ich koleżanek z Podbeskidzia. minister zdrowia ultimatum się nie boi i dodaje, że tarapaty pielęgniarek to sprawa między nimi a dyrekcją.

Somalijczyk puder chemikalia jak zamachowiec z Detroit


Chemikalia podobne do tych, jakich chciał stosować zamachowiec lecący w Boże Narodzenie z Amsterdamu do Detroit, miał w pobliżu sobie mężczyzna, który w ubiegłym miesiącu próbował wtłoczyć się do samolotu w stolicy Somalii, Mogadiszu - poinformowały somalijskie władze.

"Doktor Kasia" od powodzi


społem z wielką wodą przyszły wielkie problemy. Ludzie, przeważnie starsi, zostają bez leków czy opieki specjalistów. W Chełmie Śląskim pomaga im lokalna weterynarz, która nie zważając na swoją specjalizację chodzi od domu do domu i robi co może, by pomóc potrzebującym.

Wybuch na torach. "Akt terrorystyczny"


wybuch nieznanego ładunku wybuchowego wykoleiła drezynę w pobliżu petersburskiego Dworca Bałtyckiego. Przyczyna wybuchu nie jest na wskroś znana, ale władze mówią, że w grę wchodzi "akt terrorystyczny".

"Nie cannabis w golfa, z Sobiesiakiem wprost przeciwnie o piłce"


Znam Ryszarda Sobiesiaka. Tyle, że jedyne spotkanie, jakie z nim odbyłem w ciągu ostatnich dwóch lat, nie dotyczyło ustawy hazardowej, jakkolwiek piłki nożnej - oświadczył przed komisją hazardową zwierzchnik klubu PO Grzegorz Schetyna. Zapewnił, że nie zna innego z biznesmenów od hazardu - Jana Koska. Przyznał też, że Mirosław Drzewiecki "negatywnie mówił o dopłatach od gier", o których usunięcie zabiegała sektor hazardowa.

Kraków żegna Zbigniewa Wassermanna


posłaniec PiS Zbigniew Wassermann został dzień dzisiejszy po południu pochowany na cmentarzu parafialnym na krakowskich Bielanach.

Piekielna temperatura i nieobecność wody. Spłonęła hala


alarmujący pożar w fabryce płyt pilśniowych w Koniecpolu (woj. śląskie). Nikt nie został ranny, ale entuzjazm objął halę magazynową o powierzchni dwóch i pół tysiąca metrów kwadratowych. Na miejsce wysłano około 100 strażaków. Udało im się przejąć ogień, ale akcja gaśnicza być może potrwać nawet do wieczora.

PO ogłosiła oficjalne wyniki prawyborów. "Kocham Cię Radku"


Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski wygrał prawybory i został kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Komorowski uzyskał 68,5 proc. głosów, a jego współzawodniczący w prawyborach boss MSZ Radosław Sikorski 31,5 proc.

Kraj nad Wisłą "zarośnie" palmami


Palmy w dłoń. 28 marca przypada w tym roku Niedziela Palmowa - pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia - okresu upamiętniającego w Kościele katolickim ukrzyżowanie i kostucha Chrystusa na Krzyżu.

Jańcio Wodnik dla "Wszystko, co kocham"


Film "Wszystko, co kocham" Jacka Borcucha zdobył Jańcia Wodnika - główną nagrodę publiczności - dla najlepszego filmu fabularnego na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia", zakończonym w nocy z soboty na niedzielę we Wrześni. błona fotograficzna otrzymał plus wyróżnienie za muzykę, której twórcą jest Danielow Bloomowi. Największym odkryciem festiwalu publiczność wybrała Mateusza Kościukiewicza, odtwórcę roli Janka w tym filmie.

Kierowcy robią "uff"! Radarowa przepadła


Nie będzie nowej sieci radarów, wyższych mandatów, czy zabierania samochodu za ich niepłacenie. - Proponowana dzięki MSWiA uregulowanie radarowa przepadła w Trybunale Konstytucyjnym - poinformował prezydencki minister Andrzej Duda. Lech Kaczyński skierował tam dokument pod koniec kwietnia.

burmistrz z PiS popiera muzeum Kwaśniewskiego


SLD chce w Białogardzie ułowić wzrokiem byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, otwierając tam wystawę jego orderów i odznaczeń. przedsięwzięcie popiera prezydent miasta z PiS. Dawni opozycjoniści są oburzeni i piszą do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.