dzień dzisiejszy dane o produkcji przemysłowej z nasz


złoty osłabił się dzień dzisiejszy na otwarciu sesji europejskiej - bieg EUR/PLN zwyżkował w okolice poziomu 4,1300, wartość dolara wzrosła tymczasem powyżej liczba 2,7800 zł. Kraj nad Wisłą środek płatniczy osłabiła się po tym jak eurodolar apiać zszedł u dołu poziomu 1,4900.

CDP Investment może połączyć się z Optimusem jeszcze w 2010 r. emitowanie akcji o wartości kilkudziesięciu mln zł na finansowanie kolejnych projektów rozwojowych grupy możliwa jest w 2011 lub 2012 r. W bieżącym roku grupa CDP Investment planuje plus minus 90 mln zł przychodów, 8-10 mln zł EBITDA i pożytek netto - poinformowali przedstawiciele CDP Investment. Dmitrij Miedwiediew, prezydent Federacji Rosyjskiej, złożył w poniedziałek konkluzja o wyraźnie restauracji rosyjskiej w Singapurze. Ta mała wiec to część działań mających na celu przeszkolenie rosyjskiego rządu w zakresie wydajności i sprawności e-administracji. Działania te to element wysiłków modernizacyjnych ekipy Miedwiediewa. Od poniedziałku wzrosły opłaty za przejazd płatnymi odcinkami autostrady A2. w zamian 11 zł za przejazd przy użyciu bramkę poboru opłat, kierowcy motocykli a samochodów osobowych płacą 12 zł.Zdaniem agencji ratingowej Fitch rozbudowa strefy euro na kraje Europy Środkowej i Wschodniej znacząco się opóźni. wedle Fitch Ratings wywołał to światowy kryzys finansowy, jaki przyczynił się do zwiększenia deficytu budżetowego krajów UE. Analitycy DM IDM SA w raporcie z 9 sierpnia podwyższyli cenę docelową dla Kredyt Banku do 8,6 zł z 6,5 zł, podtrzymując rekomendację "sprzedaj". powyżej 200 lat temu język niemiecki bankowiec Mayer Amschel Rothschild wysłał swoich pięciu synów do różnych europejskich miast, ażeby zapewnić przeżycie rodzinnemu biznesowi bankowemu.

Nie można wykluczyć, że dojdzie do załamania się euro i projektu europejskiego - ocenił amerykański finansista George Soros w opublikowanym w środę wywiadzie dla niemieckiego tygodnika "Die Zeit". Uważa on, że niemiecka gra polityczna oszczędności zagraża Europie.

Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku podtrzymali swoją rekomendację "trzymaj" dla Grupy Kęty i wyznaczyli cenę docelową dla jednej akcji na 120,36 zł, wynika z raportu datowanego na 24 lutego i odtajnionego we wtorek. - Przedstawiciele rządowej agencji Qatar Investment Authority będą w Polsce coraz w tym tygodniu, aby rozmawiać z ministrem skarbu ws. zakupu stoczni w gdyni i Szczecinie - zdradził w TVN24 orędownik rządu Paweł Graś. przedtem minister skarbu Aleksander deszcz mówił, że QIA bada projekt przejęcia praw do zakupu majątku zakładów po dotychczasowym inwestorze.

wypadek Bernarda Madoffa pomaga w namierzaniu innych oszustów. Po obejrzeniu filmu dokumentalnego o Madoffie jeden z klientów nowozelandzkiego banku ASB nabrał podejrzeń co do programu inwestycyjnego, kto oferował mu jeden z pracowników firmy. interesant proszek nosa - podaż okazała się piramidą finansową. rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, główna dół NBP wynosi w przyszłości nie mniej niż 3,50 proc. - podała RPP w środę w komunikacie. Krakowski referat Kontroli Skarbowej wykrył fikcyjne faktury za rzędu 59 mln zł - informuje "Dziennik Polski".Wydarzenia, które w ostatnim czasie w największym stopniu elektryzowały uwagę inwestorów to myśl jasna problemy greckie, a konkretniej burzliwe dyskusje władz poszczególnych krajów Eurolandu nad wypracowaniem wspólnej koncepcji pomocy dla tego kraju. BRE Bank, którego depozyty detaliczne wzrosły w IV kwartale o 2 mld zł, w I kwartale nadal notuje ich włączony wzrost - poinformował dziennikarzy Mariusz Grendowicz, stary BRE Banku. Jeśli potwierdzą się prognozy i okaże się, że Kraj nad Wisłą ma znaczne zasoby możliwego do wykorzystania gazu łupkowego, to niewykluczona będzie odmiana umowy z Gazpromem na dodatkowe dostawy gazu do Polski, wynika z niedzielnych wypowiedzi premiera Donalda Tuska.

Fitch rozwiała nadzieję na rekord


Jeszcze rano, a co więcej po dwóch godzinach notowań wierzono, że na dzisiejszej sesji WIG20 zaatakuje szczyt hossy. jakkolwiek w ciągu kilku minut te nadzieje rozwiała filia ratingowa Fitch, która obniżyła rating Portugalii.

WZA Śnieżki zdecydowało o wypłacie 1,6 zł dywidendy na akcję


Walne zgromadzenie akcjonariuszy FFiL Śnieżka zdecydowało o wypłacie 1,6 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie. Łącznie na dywidendę zostanie przeznaczone do 21,7 mln zł.

LC Corp miało 6,23 mln zł zysku netto w I poł. 2009 r., deprecjacja o 80,5% r/r


Spółka deweloperska LC Corp miała 6,23 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2009 roku poniżej 31,88 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Irlandzki zielony sen wymaga pracy, ale może się spełnić


zapędy Irlandii, by z kraju, który w 90 procentach jest zależny od importowanych paliw kopalnych, stać się ważnym użytkownikiem źródeł odnawialnych, jest możliwa do spełnienia, bo pilna potrzeba tworzenia miejsc pracy pomaga politykom w skupieniu się na pokonaniu przeszkód związanych z planowaniem.

Specjalnością naszej firmy jest szeroko pojęta fotowoltaika pomorskie. Jeśli chodzi o instalacje fotowoltaiczne pomorskie to od wielu lat dostarczamy naszym klientom ekonomiczne rozwiązania z zakresu OZE. Jeśli chciałbyś zainstalować

panele fotowoltaiczne pomorskie

w swoim domu czy gospodarstwie to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Ale nie tylko fotowoltaika Gdańsk jest dostępna w naszej ofercie. Znajdziesz w niej również pompy ciepła pomorskie. Jeśli chcesz bezpłatnie zaprezentujemy ci propozycje obejmujące pompy ciepła pomorskie lub panele fotowoltaiczne pomorskie.

agregacja środowej sesji na GPW


WIG20 na zamknięciu sesji we środę spadł o 2,92 proc. i wyniósł 2249,51 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł przebieg akcji 93 spółek, 236 spadł, 21 nie zmienił się. Akcjami 3 firm nie handlowano.

UOKiK o prawach klientów kupujących w sieci


Coraz więcej Polaków kupuje towary przez internet i sprowadza je zarówno z kraju, jak i zza granicy. aczkolwiek brakuje wspólnych przepisów regulujących ten jarmark dla całej Unii Europejskiej - powiedziała we wtorek wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Małgorzata koźlak podczas debaty poświęconej unijnej dyrektywie w sprawie praw konsumentów.

Janecki odchodzi z "Wprost"


Katarzyna Kozłowska została p.o. redaktor naczelną tygodnika "Wprost" (wydawanego przez AWR "Wprost"). Zastąpiła ona Stanisława Janeckiego, który rozstaje się z wydawnictwem - pisze Press.pl.

IRG SGH: naprawa błędu ocen koniunktury w rolnictwie w I kwartale 2010 r.


W styczniu poprawiły się oceny koniunktury w rolnictwie a wzrósł ilość optymizmu rolników w ocenie perspektyw ekonomicznych swych gospodarstw - wynika z kwartalnego raportu Instytutu Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej.

załoga powinni wykorzystać należny urlop do końca marca


Pracownicy, którzy mają zaległy wczasy z 2009 r., powinni skorzystać go do końca marca. chyba że chlebodawca tego nie dopilnuje, prawdopodobnie zanieść finansowe konsekwencje.

złoty pod wpływem informacji z Węgier


pierwsza zasada dzisiejszej sesji na rynku złotego upływa pod znakiem nieznacznego odreagowania w notowaniach polskiej waluty. rzędu godziny 10.00 kursy EUR/PLN i USD/PLN znajdowały się na poziomach odpowiednio: 4,1710 i 3,4970, inaczej plus minus 3 grosze w dole piątkowych szczytów.

przepis telekomunikacyjne sprzeczne z konstytucją


Niemiecka przepis o prewencyjnym gromadzeniu danych na sprawa łączności telefonicznej i internetowej jest sprzeczna z konstytucją - orzekł federalny trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe.

giełda akcji wciąz pod wpływem sygnałów sprzedaży


W dziewiczy miesiąc giełdowy wkraczamy wiedząc, że rynko akcji odrabianie strat po przecenie z przełomu stycznia i lutego przychodzi z oporem. Trzeba to traktować jak oznaka słabości rynków.

207 mln zł z UE dla główny punkt Nauki Kopernik w Warszawie


207 mln zł dofinansowania ze środków europejskich otrzyma powstające w Warszawie główny punkt Nauki Kopernik. Umowę w tej sprawie podpisali w czwartek prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewcz-Waltz zaś członek rządu kultury Bogdan Zdrojewski.

DI BRE podtrzymuje ocenę Asseco Poland


Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 19 listopada, podtrzymali rekomendację "kupuj" Asseco Poland. Obniżyli cenę docelową akcji spółki do 71,9 zł z 72,6 zł poprzednio.

FED będzie wspierać niskie stopy


Początek wczorajszej sesji należał do bardzo nerwowych. Wszystko za sprawą gorszej od oczekiwanej rewizji wzrostu PKB za III kw.'09. inauguracyjny odczyt sprzed dwóch tygodni zakładał zannualizowany 3,5% kw./kw. postęp gospodarczy.