Start Olejniczaka w wyborach na prezydenta stolicy


W sobotę odbędzie się obyczaj warszawska SLD, która przyjmie pewnie rekomendację dla europosła Wojciecha Olejniczaka jako kandydata Sojuszu na prezydenta stolicy w przyszłorocznych wyborach samorządowych. wedle szefa warszawskiego SLD Tomasza Sybilskiego, za startem Olejniczaka opowiada się gros stołecznych działaczy partii.

ministerium Finansów wymieniło dużą część walut zagranicznych na złote w NBP - informuje agencja Bloomberg, cytując wiceministra finansów Dominika Radziwiłła. nad 8 tysięcy zatrzymanych - więcej niż jest w stanie umieścić większość europejskich więzień. Aż tak duża liczba osób schwytano podczas pierwszej w historii Europy wspólnej operacji policji przeciwko zbrodni zorganizowanej - podała hiszpańska filia EFE, powołując się na źródła policyjne. dzisiaj rano w warunkach zaostrzonego bezpieczeństwa rozpoczęły się w Afganistanie wybory prezydenckie a do rad prowincji. Faworytem jest urzędujący prezydent Hamid Karzaj.inny dwadzieścia cztery godziny z mniej więcej tysiące pielgrzymów przybywają do Padwy na północy Włoch, dokąd w bazylice wystawiono pozostałości świętego Antoniego - patrona osób i rzeczy zaginionych. można je dojrzeć do soboty. W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. O trzeciej nad ranem należy cofnąć wskazówki zegarów o godzinę. Przedstawiciele kolei i lotnisk zapewniają, że odmiana czasu nie powinna utrudnić podróży pasażerom. Prezydent Lech Kaczyński, jego żona i 94 przedstawicieli polskich elit zginęli w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Obowiązki głowy państwa przejął marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

12 lat trwała budowa mostu pod Wołgogradem w Rosji. Kosztowała równowartośc aż pół miliarda dolarów. ubaw z otwarcia lecz nie ondulacja długo, bo most zaczął niebezpiecznie falować i wypada go było zamknąć.

W Meksyku trwają poszukiwania byłego kandydata na prezydenta i senatora Diego Fernandeza de Cevallosa, który zaginął w podejrzanych okolicznościach – podaje BBC. fortel krajowa numer siedem Gdańsk-Warszawa jest zablokowana w okolicach Elbląga k. miejscowości Jazowa i Kazimierzowo, dokąd wywróciła się cysterna przewożąca gaz - poinformowała Izabela Niedźwiedzka z biura prasowego warmińsko-mazurskiej policji.

Słynny bocian, jaki towarzyszył piłkarzom ręcznym podczas mistrzostw Europy w Austrii, dołożył cegiełkę do zakupu specjalistycznego sprzętu dla Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Pluszak osiągnął na aukcji kwotę ponad 14 tys. zł. Opary benzyny "mogą wzmagać niepokój i agresję". Jak stwierdzili naukowcy z Uniwersytetu w Kairze, szczury, poddane wdychaniu oparów benzyny zaczynają się gryźć i walczyć ze sobą. Wyniki badań opublikowano w naukowym magazynie "BMC Physiology" - donosi "Daily Telegraph". Gen. Gromosław Czempiński w tajemniczych okolicznościach mógł posiać chociażby dwa miliony dolarów - informuje "Rzeczpospolita". finanse miały zniknąć z jego szwajcarskiego konta.niepośledni z antyamerykańskiego nastawienia prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad ubiega się o amerykańską wizę. Jest mu ona potrzebna, by wziąć część w szczycie ONZ na kwestia nierozprzestrzeniania broni nuklearnej. amerykański kongres przegłosował w czwartek nowy paczka sankcji na Iran, celujących w irański branża energetyczny i bankowy. dowód czeka aktualnie na podpis prezydenta USA Baracka Obamy. Potwierdzono siedem kolejnych zachorowań na grypę wywołaną wirusem A/H1N1. Choruje m.in. troje dzieci - dowiedziała się PAP w Głównym Inspektoracie Sanitarnym.

Poznań: mężczyzna na lotnisku groził bronią


W porcie lotniczym Poznań Ławica w sobotę wieczorem obezwładniono mężczyznę, który wtargnął na płytę lotniska z przedmiotem przypominającym broń - poinformował Zbigniew Paszkiewicz z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Wystrzały i dzwony w całym kraju. Chrześcijanie świętują


Od świtu w całym kraju nieustanny rezurekcje. nim nami pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych. Dzień ten, nazwany także wielką niedzielą, jest zgodnie z żydowskim kalendarzem ostatnim dniem Triduum Paschalnego. Wielkanoc jest jednym z najważniejszych świąt w religii chrześcijańskiej. W tym roku jej termin zbiega się zarówno w obrządku wschodnim, jak i rzymskokatolickim.

Wyspy rozprawiają się z imigracją


Wielka Brytania przestanie być rajem dla imigrantów? prezes rady ministrów Gordon Brown zapowiedział zaostrzenie imigracyjnych przepisów. Krótsza będzie spis zawodów, do których brytyjscy pracodawcy będą mogli rejestrować pracowników zza Unii Europejskiej na podstawie systemu punktowego.

Białoruś: Andżelika Borys nie zdąży odwzajemnić się grzywny


dyrektorka nieuznawanego przez władze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys powiedziała TV Biełsat, że nie zdoła zgromadzić pieniędzy potrzebnych do zapłacenia kar nałożonych na nią przy użyciu władze białoruskie.

"Jest ale wręcz jeden ZPB - Siemaszki"


Na Białorusi istnieje na odwrót jeden alians Polaków na Białorusi, kierowany przy użyciu Stanisława Siemaszkę - oświadczył w środę rządowy agent ds. religii i narodowości Leanid Hulaka, którego cytuje oficjalna agencja BiełTA. Władze w Mińsku od czasu rozłamu w 2005 roku nie uznają ZPB kierowanego przez Andżelikę Borys.

Włochy: telewizja dwakroć wyemituje "Katyń"


dwakroć włoska telewizornia publiczna RAI wyemituje w sobotę "Katyń" Andrzeja Wajdy. Film nada najpierw przystanek informacyjna RAI News 24, a następnie trzeci ogólnokrajowy kanał. godzina drugiej emisji, pierwsza zasada tuż przedtem północą, wywołała protesty.

Czechy: lotnisko zamknięte - pożar wieży


Międzynarodowe lotnisko w Pradze zamknięto do odwołania. Powodem jest pożar w wieży kontrolnej, który wybuchł wczesnym rankiem.

Jabłuszko rozkwitło zimą


Kryzys? Jak u kogo... Dla firmy Apple IV kwartał 2009 roku pod względem sprzedaży okazał się perfekcyjny od czterech lat. Koncern zarobił 3,38 miliarda dolarów, czyli o 50 proc. więcej niż rok już

Świąteczne morderstwo: zabił kwartet osoby


To nie było wesołe bankiet z okazji Święta Dziękczynienia. W nadmorskim miasteczku Jowisz atakujący zabił w czasie imprezy cztery osoby, w tym śpiące w łóżku małe dziecko.

"Katastrofa pozwoliła poznać Rosji, czym był Katyń"


tragedia polskiego samolotu pod Smoleńsku wyzwoliła w Rosjanach wzruszające wyrazy współczucia i dało napęd do zrozumienia, czym był Katyń - ocenił spec do spraw Europy Wschodniej prof. Jerzy Pomianowski. Taka atmosfera, jego zdaniem, powinna towarzyszyć nam zawsze.

"Świat zdruzgotany stratami i cierpieniem"


świat jest zdruzgotany stratami i cierpieniami w Haiti - te słowa skierował Barack Obama do prezydenta Haiti Rene Prevala. Wuj Sam Zjednoczone i inne kraje identyczny Chronos deklarują swoją barki dla poszkodowanych. Haitańczycy na tę barki czekają z narastającym gniewem. podług Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia w trzęsieniu ziemi zginęło od 50 do 100 tys. osób.

Syn oskarżył Michaela Jacksona. tatuś strzelił sobie w głowę


Ojciec Jordana Chandlera, chłopca, który oskarżył Michaela Jacksona o molestowanie seksualne, popełnił samobójstwo - pisze "Daily Telegraph".

z jakiego powodu tylu chorych? "Bo zasoby siły roboczej od razu idą do lekarza"


powyżej 107 tysięcy Polaków zachorowało od września na grypę - dlaczego tak dużo? Według Grzegorza Schetyny przede wszystkim z powodu "nienormalnej sytuacji", inaczej zanadto głośnego bicia na alarm. - wprzódy Polacy kurowali się w domach, a aktualnie od razu idą do przychodni - mówił pryncypał klubu PO w "Kropce nad i". I uspokajał: - Na razie nic strasznego się nie dzieje.

Migalski: Jarosław Kaczyński jest ciężki


niezmiernie chciałbym, żeby Jarosław Kaczyński wystartował i myślę, że blok również. Co najważniejsze, potencjalni wyborcy i wyborcy PiS-u pewno też tego sobie życzą - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Marek Migalski z PiS.

rozstrzygnięcie za nieprawidłowości przy budowie oczyszczalni


Na kary roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata i zapłatę po 50 tys. zł na sprawa gminy Białystok skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Białymstoku dwóch b. wiceprezydentów miasta w procesie dotyczącym nieprawidłowości pod ręką budowie oczyszczalni odcieków na wysypisku śmieci w Hryniewiczach kołowrót Białegostoku.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.