Pijana nauka polskiego


W poniedziałek do szkoły podstawowej nr 18 w Legnicy na zajęcia przyszła pijana nauczycielka języka polskiego. główne biuro wezwała policję, która zabrała kobietę do izby wytrzeźwień.

skarb Państwa ma ocalać polską kolej. Zgodnie z uchwaloną właśnie przez Sejm ustawą, Skarb ma wykupić od PKP SA akcje spółki PKP Polskie Linie Kolejowe - a pieniądze mają być przeznaczone na obsługę zadłużenia kolei. Kolejowe długi są ogromne: ok. 5,5 mld zł. "Rzeczpospolita": Brudziński, Kłopotek, Sekuła, Wikiński - coraz więcej posłów chce walczyć o prezydentury miast. Co ich kusi w samorządach? Realna władza. Demokraci z Południowej Karoliny stali się sensacją na całe Stany Zjednoczone. Na swojego reprezentanta w wyborach do Senatu wybrali nikomu nieznanego bezrobotnego ex-żołnierza Alvina Greena. Nie wygłosił żadnego przemówienia, nie ma sztabu ani jakiejkolwiek akcji promocyjnej, a pokonał wieloletniego senatora demokratów.2 lub 3 kwietnia 2011 roku - tę możliwą datę beatyfikacji Jana Pawła II wymienili watykaniści Luigi Geninazzi i Andrea Tornielli. wyznaczenie na 17 października kanonizacji 6 błogosławionych wyklucza beatyfikację papieża Polaka tego dnia. Białoruskie władze zmuszają Polaków do podpisywania apelu do polskich władz - twierdzi dyrektorka nieuznawanego za pomocą Mińsk Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys. Apel został opublikowany w minionym tygodniu za pomocą oficjalną agencję BiełTA. W moskiewskim metrze w poniedziałek rano doszło do wybuchu. Zginęło co najmniej 25 osób, są też ranni. Według radia odgłos Moskwy, ładunek impulsywny zdetonował terrorysta-samobójca. Niedługo w przyszłości agencje podały informację o kolejnym wybuchu "w ognisko Moskwy". Według serwisu newsru.com do drugiej eksplozji doszło na stacji "Park Kultury".

Pierwszy w historii polskiej Ekstraklasy mecz na sztucznej nawierzchni zakończył się zwycięstwem Ruchu Chorzów, którzy na Narodowym Stadionie Rugby pokonał w Gdyni Arkę 3:0. spotkanie rozegrane zostało bez udziału publiczności.

doba w Berlinie jeszcze na dobre się nie zaczął, a Lach już otarł się o podium! W chodzie na 50 km jako czwarty linię mety minął Grzegorz Sudoł. niezrównany okazał się kacap Siergiej Kirdiapkin. W ciągu najbliższych 48 godzin prezydent Barack Obama sam zjawi się w rejonie Zatoki Meksykańskiej - poinformował w sobotę przedstawiciel Białego Domu. To tam, z zatopionej zanim kilkunastoma dniami platformy wiertniczej wydobywa się każdego dnia ok. pięć tysięcy baryłek ropy, zagrażając wszystkiemu co żyje.

Czy polskie dzieci potrafią oszczędzać? trudno powiedzieć, bo tej skomplikowanej umiejętności z pewnością nie uczą swoich pociech rodzice. choć tak wynika z najnowszego badania "Maluchy 2009", na które powołuje się"Dziennik". W nadchodzącym tygodniu Polska stanie się jednym z ważnych tematów na antenie CNN. To nie pierwszy raz gdy stacja bliżej przyjrzy się naszemu krajowi - CNN robiło to już dwa razy. Nie będzie negocjacje Donalda Tuska z Julią Tymoszenko - szef rządu Ukrainy skróciła swoją wizytę w Polsce. Nie podała powodów. Ukraińskie środki masowego przekazu spekulują, że powodem skrócenia wizyty jest wizytacja Tymoszenko w Libii.Dziesiątki tysięcy osób zgromadzonych na placu Piłsudskiego w Warszawie uczciły o godzinie 8.56 dwoma minutami ciszy pamięć ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. masa osób płakało, trzymając się za ręce w geście jedności i solidarności. Austriacka milicja poinformowała dziś o rozbiciu szajki polskich przestępców, mających na swym koncie kradzieże pojazdów i zimowego sprzętu sportowego. Trzech mężczyzn zatrzymano, milicja poszukuje kolejnych dwóch. Danuta Olewnik jutro stanie przedtem sejmową komisją, która wyjaśnia okoliczności porwania i zabicia Krzysztofa Olewnika - poinformował rozgłośnia RMF FM szef komisji Marek Biernacki.

pożar jak trąba powietrzna


coś koło tego 30 zastępów straży pożarnej, inaczej 60 strażaków walczy z ogniem w hurtowni zniczy w pobliżu ulicy Łowińskiego w Krakowie. Płomienie i tyka dymu widoczne są z odległości wieluset metrów. Nie ma doniesień o rannych.

iSzturm na sklepy


Długie kolejki jak za PRL, banknoty wędrują z rak do rąk, do czego ta kolejka? Zdecydowanie nie do ostatniej parówki, a do sklepu Apple. Wielkim szturmem zaczął się pierwszy doba sprzedaży najnowszego gadżetu z nadgryzionym jabłkiem - iPada.

Lewicowa klan wraca do mediów publicznych


wierchuszka Polskiego Radia odwołał ze stanowiska szefa Programu I Wincentego Pipkę - podała "Rzeczpospolita" na swoich stronach interenetowych. Na jego położenie powołał Ryszarda Hińczę, którego lepsza połowa od kilku miesięcy jest wiceprezesem TVP.

Halicki zaniepokojony zatrzymaniami Polaków


pryncypał sejmowej komisji spraw zagranicznych Andrzej Halicki (PO) w piśmie do ambasadora Białorusi w Polsce wyraził zaniepokojenie w związku z zatrzymaniami przy użyciu władze w Mińsku działaczy Związku Polaków na Białorusi (ZPB).

Menedżer Schumachera zdradził tajemnicę


Pisała już o tym brazylijska prasa, ale teraz sprawa nabiera coraz wyraźniejszych barw. Willy Webber, pokupny menadżer Michaela Schumachera, zdradził, że kierowcą Williamsa od przyszłego sezonu będzie Rubens Barrichello. szkop zna się z "Rubinho" jeszcze z czasów Ferrari.

Otwarto tysiące miejsc z bezpłatnym internetem


ponad 2600 publicznych bibliotek gminnych ma od stycznia dostęp do szerokopasmowego internetu. Bezpłatny internet ma być podłączony bezpłatnie na trzy lata we wszystkich publicznych bibliotekach, głównie w tych w najmniejszych i najbiedniejszych.

Piesiewicz bierze urlop


Uchylenie immunitetu Krzysztofowi Piesiewiczowi staje pod znakiem zapytania. Jak dowiedział się "Wprost", gracz polityczny złożył do Kancelarii Senatu wniosek o dwumiesięczny urlop. być może to przeszkodzić senackiej komisji podjęcie decyzji o uchyleniu mu immunitetu.

na bani kierowca potrącił dzieciSiedział za analogiczny wypadek


Rozpędzonym bmw w piątek wieczorową porą wjechał w siedem osób. 36-letni pan z Siennicy Nadolnej (lubelskie) był pijany. Jak dowiaduje się sprawozdawca TVN24, pan był już karany za kierowanie pod wpływem alkoholu. Zdaniem rodzin ofiar, spowodował wtedy kostucha swojego pasażera.

Logo-rewolucja odmieni Scrabble


Nadchodzą poważne zmiany dla fanów Scrabble. właściciel praw autorskich do gry, interes Mattel porywa się na sacrum i chce przekuć jej reguły. Na łatwiejsze.

Manchester gromi, Kuszczak na trąba


W dwóch ostatnich meczach 20. kolejki angielskiej premier League pewne zwycięstwa odniosły drużyny Arsenalu i Manchesteru United. Podopieczni Arsene'a Wengera wygrali 4:1 ze słabiutkim Portsmouth, zaś "Czerwone Diabły" ograły 5:0 Wigan Athletic. Całe wywiad w bramce ekipy z Manchesteru rozegrał Tomasz Kuszczak.

"My was nie postawimy tam, dokąd stało ZOMO"


- Mówimy - chodźcie z nami - w zamian szwendać się gdzieś po krzakach i po rowach, uznajemy to, że po obu stronach tej głównej kosztowny są ścieżki, jedni po lewej, drudzy po prawej, ale my środkiem, z pełną dumą, z odwagą, z przekonaniem, że mamy rację. I nie bójcie się, my was nie postawimy tam, gdzie stało ZOMO, my z całego serca mówimy: zmieniajcie poglądy i zmieniajcie Polskę na lepsze - mówił dzień dzisiejszy w Sopocie Komorowski.

Palikot wykluczył się z kampanii wyborczej


Do końca kampanii prezydenckiej Janusz Palikot nie będzie uczestniczył w życiu publicznym. Nie zwoła posiedzeń komisji "Przyjazne kraina - pisze "Polska". Jedyne czego sobie nie odmówił, to komentarze na swoim blogu.

"Pokażę, że jestem najlepsza do tej pracy"


Nowa szefowa dyplomacji Unii Europejskiej Catherine Ashton obiecała w piątek, że z upływem czasu pokaże, iż jest najlepszą osobą na stanowisku, na które została wybrana na czwartkowym szczycie przywódców państw UE.

Chavez grozi rozpoczęciem wojny


Prezydent Hugo Chavez nakazał siłom zbrojnym Wenezueli, by były przygotowane na konflikt uzbrojony z Kolumbią; powiedział w niedzielę, że żołnierze powinni być gotowi, jeśli USA zdecyduje się sprowokować wojnę między sąsiadującymi krajami Ameryki Łacińskiej - podaje agencja AP.

"Kommiersant" o polityce Rosji pod Ukrainy


Kreml podjął decyzję, że nie wyśle do Kijowa nowego rosyjskiego ambasadora Michaiła Zurabowa dopóty, dopóki nie zmieni się tam jurysdykcja - informuje diariusz "Kommiersant", powołując się na źródła w rosyjskim MSZ i administracji prezydenta Rosji.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.