Iran: Test nowej rakiety. "Może chlasnąć w Europę"


Iran przeprowadził udaną próbę z unowocześnioną rakietą Sedżil 2 o zasięgu do 2 tysięcy kilometrów - poinformowała irańska telewizornia państwowa. Arabskojęzyczna TV Al-Alam podała, że był to test dwustopniowego pocisku o zaawansowanej technologii. nieobecność więcej szczegółów.

Wicepremier Waldemar Pawlak, aspirant PSL na prezydenta, wyraził dziś pragnienie udziałem w bezpośredniej debacie z innymi kandydatami. Jak przekonywał, debaty są niezbędne, by zasoby ludzkie mogli poznać programy walczących o biuro głowy państwa. Polskie Chicago znajduje się na Podlasiu, w gminie Kobylin-Borzymy. Tam na Jarosława Kaczyńskiego głosowało dziewięciu na dziesięciu mieszkańców gminy - wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej. - Jarosław Kaczyński wpisuje się w etyczność szlachty zagrodowej, toteż u nas wygrał - mówi nam rolnik Leszek Mężyński. - Nie zmieniam swojej strategii - zaznacza twardo Ewa wydobywający w odpowiedzi na ruch Rzecznika Praw Obywatelskich, jaki we wtorek wystąpił do prokuratury o wszczęcie postępowania ws. braku szczepionek przeciw nowej grypie. członek rządu zdrowia podkreśla, że pod żadnymi groźbami się nie ugnie i w przyszłości będzie twardo negocjować z koncernami farmaceutycznymi.Poniedziałkowe gazety w pewnym sensie w całości poświęcone są sobotniej katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Oto fragmenty niektórych publikacji. Gen. Wojciech Jaruzelski przypadkiem być sądzony przez dubel godziny dziennie i dwa lanie w tygodniu - uznali lekarze, którzy na nakaz sądu prowadzącego tok w sprawie stanu wojennego przebadali w listopadzie 86-letniego b. szefa PZPR, b. premiera PRL i b. szefa Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. naczelny SLD Grzegorz Napieralski będzie kandydatem partii w czerwcowych wyborach prezydenckich - zdecydował szefostwo Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

W Szwecji, podobnie jak w Polsce, nagle poszukują selekcjonera reprezentacji. działacze tamtejszej federacji w sprawie nowego trenera skonsultują się z... piłkarzami, a decydujące będzie powiedzenie gwiazdora Barcelony Zlatana Ibrahimovicia.

Krajowa rada Radiofonii i Telewizji wyjaśnia, czy TVP nie utrudniała pełniącemu obowiązki prezydenta Bronisławowi Komorowskiemu bezpośredniego wystąpienia na antenie publicznego nadawcy. TVP taki wyrzut wyraźnie odrzuca. Związek Wypędzonych (BdV) dąży do tego, aby decyzję w sprawie obsadzenia stanowisk w radzie fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie" podjął język niemiecki parlament, a nie rząd, jak przewiduje jej kodeks - powiadomił w sobotę dziennik "Hannoverische Allgemeine Zeitung", powołując się na źródła w kręgach bawarskiej chadecji CSU.

Jest ambasadorem UNICEFU, nie wytrzymał, gdy został nazwany "czarnym g...", a na boisku porusza się z gracją niespotykaną nawet w Brazylii. Thierry Henry był bez skazy. Do środy. W kluczowym momencie meczu z Irlandią, prusak zagrał ręką. Okrzyknięto go największym oszustem światowej piłki. On sam kiedyś powiedział o sobie: "Moją obsesją jest pociąg pozostawienia po sobie śladu". Zniszczone drogi, mosty, domy i pola uprawne. powódź spowodowała straty dla budżetu na poziomie 2-3 mld zł - szacuje Krajowa pokój Gospodarcza. Ale to dopiero arche liczenia strat - zaznacza MSWiA. Szacunki nie obejmują strat osób prywatnych. komitet Nadzoru Finansowego informuje: Polacy nie wyciągnęli wniosków z poprzednich powodzi. Wielu rolników nie zdecydowało się na ubezpieczenia. Ukraina powyżej wszystko! - oświadczył dotychczasowy boss państwa Wiktor Juszczenko, przekazując władzę nowemu prezydentowi, Wiktorowi Janukowyczowi.Zarzuty spowodowania katastrofy w ruchu lądowym i prowadzenia samochodu po pijanemu w warunkach recydywy usłyszał w niedzielę 36-letni Radosław K., który w piątek wieczór po pijaku wjechał w grupę pieszych. Mężczyzna niedawno wyszedł z więzienia. Był karany za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Wuj Sam Zjednoczone ogłoszą we wtorek swą nową strategię dotyczącą broni nuklearnej - poinformował w poniedziałek Biały Dom na tydzień przed międzynarodowym szczytem w sprawie bezpieczeństwa nuklearnego w Waszyngtonie. Prezydent Barack Obama zapowiadał uprzednio redukcję głowic. Na szczycie Unii Europejskiej 29-30 października w Brukseli będzie prezydent Lech Kaczyński, poinformował prezes prezydenckiej kancelarii Władysław Stasiak.

biskup Rzymu nakazuje kościołowi pomoc dla Haiti


- świątynia rzymskokatolicki przystąpi nuże do działania w poprzek swoje instytucje charytatywne, aby odejść naprzeciw najpilniejszym potrzebom ludności - obiecał Benedykt XVI, mówiąc o trzęsieniu ziemi na Haiti. Najgorszym kataklizmie w tym regionie świata od 200 lat.

Członkowie WRON pozbawieni specjalnych emerytur


Członkom Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) - na mocy tzw. ustawy dezubekizacyjnej - obniżono uprzywilejowane emerytury - dowiedziała się w MON.

Tematy na maturze; "chciało się krzyknąć z radości"


sylwetka głównego bohatera "Świętoszka" Moliera i przemyślenia na materia godnej śmierci na podstawie "Zdążyć przedtem Panem Bogiem" Hanny Krall - takie tematy do wyboru mieli tegoroczni maturzyści na egzaminie z polskiego na poziomie podstawowym.

własny żołnierz zabity w Afganistanie


25-letni kapral Miłosz Górka, lokalny mundurowy chłopiec na posyłki w Afganistanie nie żyje. obok Rosomak, którym jechał eksplodował towar wybuchowy. Jak podało w komunikacie ministerstwo obrony narodowej, końcówka załogi została lekko ranna. Rodzina poległego kpr. Górki została powiadomiona o zdarzeniu. minister defensywny Narodowej Bogdan Klich złożył współczucie ojcu zmarłego podoficera.

nadajnik Maryja stawia na Lecha Kaczyńskiego


basta konfliktu toruńskiej rozgłośni o.Rydzyka z prezydentem, obwieszcza "Gazeta Wyborcza". W obliczu kampanii wyborczej waśnie idą w kąt.

Bolt rozdaje autografy. Na wszystkim


sygnować się można na wszystkim - ubraniach, koszulkach, biletach, słomkowych kapeluszach, flagach, programach. Przekonał się o tym luminarz i mistrz świata w sprincie Usain Bolt. O jego autograf w Berlinie starały się dziesiątki osób.

Chatem i youtubem - pierwszy weekend kampanii


Bronisław Komorowski w Rosji, Jarosław Kaczyński na YouTube, a Waldemar Pawlak ze strażakami - wszyscy walczą o głosy wyborców. jednak konflikt zbrojny bez ustanku jeszcze wystarczająco niemrawa.

rekord świata - 10 mln Włochów na podsłuchu?


- Ta wielkość nie ma sobie równych na świecie - powiedział prezes rady ministrów Włoch Silvio Berlusconi. O co chodzi? O liczbę osób podsłuchiwanych, która - zdaniem Berlusconiego - we Włoszech może sięgać aż 10 milionów.

Ratowali psa z lodu. Dwa lanie


psina pływający na krze? Kraj nad Wisłą chciwiec taką historią kilka tygodni temu. w tej chwili swojego bohatera ma miasteczko Westfield w Stanach Zjednoczonych. Zwierzaka uratowano z kry w czasie dramatycznej akcji ratunkowej.

Olechowski dojrzały wycofać się z kandydowania na prezydenta


- Gdybym widział, że oferta prezydentury, którą ja formułuję, nie jest w stanie skupić zainteresowania ludzi, to przecież nie chcę być w tych wyborach lecz dla robienia szumu; ja jestem dla sprawy i ja się oczywiście w owym czasie wycofam - powiedział Andrzej Olechowski.

Zabójcza Xynthia - ma na koncie 16 ofiar


Co najmniej 16 osób zabiła gwałtowna nawałnica Xynthia, która od soboty przetacza się przy użyciu Francję. Wiatr wiejący z prędkością 150 km/h pozbawił prądu coś koło tego miliona osób.

pożoga w Warszawie - wybuchła butla z gazem


W jednym z mieszkań obok stacji metra Wilanowska w Warszawie wybuchła butla z gazem - donosi RMF FM

Liderem był przeciwnie chwilę. Sonik dostał karę


Polacy niezwykle przyzwoicie zaczęli Rajd Dakar. Krzysztof Hołowczyc i Jakub Przygoński po pierwszym etapie byli w czołówce swoich kategorii, a Rafał Sonik został liderem na quadach. Długo choć nim nie pobył. Sędziowie zweryfikowali efekt Polaka, dlatego że ten... jechał za szybko.

Ekstradycja pilota "lotów śmierci"


aresztowany w Walencji były argentyński lotnik wojskowy Julio Alberto Poch, pilot samolotów, z których za czasów dyktatury wyrzucano nad oceanem więźniów politycznych, zostanie wydany władzom swego kraju - postanowił w piątek rząd hiszpański.

Ostatni cykl gimnazjalistów


W czwartek o godzinie 9 w całej Polsce 450 tyś. gimnazjalistów przystąpiło do trzeciego i ostatniego etapu egzaminów gimnazjalnych. Tym co do jednego badanie z języka obcego. Wyniki poznamy w połowie czerwca, ale nie będą one miały wpływu na feta ucznia do wybranej z wykorzystaniem niego szkoły ponadgimnazjalnej.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.