Dzieci bez opieki, a rodzice za granicą


najpierw wyjechała matka, w przyszłości ojciec. A porzucone dzieci w wieku od 5 do 15 lat musiały udzielać rady sobie same. podniecony tą sytuacją sąsiad zawiadomił policję.

- W maju w Warszawie mieliśmy wodę, która zdarza się raz na sto lat - mówił w TVN24 prof. Kazimierz Banasik z zakładu inżynierii wodnej SGGW. znawca dodał jednak: - Nie można powiedzieć, że jeżeli w zeszłym miesiącu mieliśmy wodę stuletnią, to już za trzy miesiące ona się nie pojawi. Antyfaszyści, organizatorzy sobotniej manifestacji przeciwko nacjonalizmowi i rasizmowi zarzucają bezprawne działania białostockiej policji. Ostatecznie do manifestacji nie doszło, a milicja zatrzymała ponad sto osób, zarówno antyfaszystów, jak i skinheadów. Firmy produkujące szczepionkę wbrew A/H1N1 postawiły barierę: na to samo kupowanie rządowe - mówiła w TVN24 członek rządu zdrowia Ewa Kopacz. Poinformowała, że stopień walczy o wolną sprzedaż tego preparatu. - Szczepionka już jest na rynku, ale badania trwają. Do końca tygodnia będzie wskazana - zapewniła minister.Jarosław Kaczyński, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta, w specjalnym przesłaniu do Rosjan podziękował im za pomoc i dobra wola okazaną Polakom po katastrofie pod Smoleńskiem. Po ostatniej usterce, rządowy Tupolew nie przypuszczalnie ciągnąć najważniejszych osób w państwie. w związku z tym też - ustalił reporter RMF FM - prezydent Lech Kaczyński na oszczędnościowy szczyt w Davos poleci Jakiem. Będzie dłużej, mniej wygodnie i mało reprezentacyjnie. niższa izba parlamentu przyjął w czwartek paczka sześciu rządowych ustaw reformujących polską naukę. Ustawy zakładają m.in. związanie nauki z sektorem gospodarczym, powołanie Narodowego środek Nauki i likwidację najgorzej ocenianych instytutów badawczych.

prezes rady ministrów Donald Tusk zapowiedział, że 1 września w Gdańsku w ciągu uroczystości z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej tak jak prezydent Lech Kaczyński, jak i on sam przedstawi nasz artykuł widzenia jeśli chodzi o tamtych wydarzeń.

To jest okoliczność bez precedensu w historii Polski. Mieliśmy wybitnie tragiczne chwile w dziejach, gdy wyniszczano nasze przywództwo, ale to się odbywało w dłuższym okresie czasu – powiedział portalowi Onet.pl prof. Antoni Dudek, koementując katastrofę prezydenckiego samolotu w pobliżu Smoleńska, w której zginęło 97 osób. Sejmowa komisja sprawiedliwości jest za odrzuceniem poprawek PiS do projektu PO, który zmienia zasady wyboru władz IPN i poszerza dostęp do jego akt. poparcie uzyskały ale wręcz poprawki PO. Głosowanie Izby nad projektem - chyba w piątek rano.

Z ponadgodzinnym opóźnieniem rozpoczął się przedtem sądem w Monachium przebieg 89-letniego Johna Demjaniuka, domniemanego byłego strażnika w hitlerowskim obozie zagłady w Sobiborze. Jest on oskarżony o pomagier w zamordowaniu 27.900 Żydów w Sobiborze w 1943 r. szef rządu Donald Tusk powiedział w TVP2, że "realny wybór", jeśli chodzi o kandydata PO na prezydenta, dotyczy Bronisława Komorowskiego i Radosława Sikorskiego. Ponad połowa Polaków uważa, że sytuacja polsko-niemieckie są dobre, jedna czwarta ocenia je źle lub bardzo źle - wynika z badań przedstawionych przez Instytut Spraw Publicznych (ISP) w poniedziałek, na dzień przed 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej.Zbyt mnóstwo kursantów w samochodzie, nieobecność kompletu wymaganych dokumentów, mniejsza o to badania techniczne czy brak oświetlenia tablic z literą "L" na dachu pojazdu - takie nieprawidłowości odnotowali białostoccy policjanci w większości skontrolowanych samochodów nauki jazdy. Nie możemy milczeć, gdy karze się redaktora katolickiego pisma za nazwanie morderstwem zabójstwa niewinnego bezbronnego dziecka - mówił abp Józef Michalik w toku uroczystości dziękczynnych związanych z kanonizacją Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką spotkali się dzisiaj z dziećmi - małymi bohaterami, które w niebezpiecznych sytuacjach wykazały się odwagą i uratowały istnienie m.in. swoim bliskim.

Warszawa: Trwa bój z wodą w Porcie Praskim


Aktualna wypadek powodziowa w stolicy:

"Kampania to nie czas na rozmowę o Afganistanie"


Jak już zostanę prezydentem, obiecuję, że pierwsze posłuchanie Rady będzie dotyczyło Afganistanu. w tej chwili nie jest należyty mgnienie oka - oświadczył Jarosław Kaczyński zanim posiedzeniem Rady Bezpieczeństwa Narodowego, które dotyczy tylko tej kwestii.

CBA zatrzymało b. trzecioligowego trenera piłkarskiego


Były trzecioligowy trener piłkarski Sławomir M. został we wtorek rankiem zatrzymany dzięki funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zatrzymanie ma związek ze śledztwem w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej.

agent Tomek nie przesadził


szpieg Tomasz i inni funkcjonariusze CBA nie sprowokowali bezprawnie Beaty Sawickiej do przestępstwa. Tak orzekli prokuratorzy z Lublina, którzy z powodu "braku znamion czynu zabronionego" umorzyli właśnie śledztwo w sprawie legalności działań Biura przy byłej posłanki PO w 2007 roku. Śledczy uznali także, że prawa nie złamał b. naczelny CBA Mariusz Kamiński, podczas gdy ujawniał materiały ze śledztwa w sprawie Sawickiej.

Przesłuchanie Hoegstroema najwcześniej w poniedziałek


Szwed Anders Hoegstroem, zakazany o podżeganie do kradzieży tablicy z historycznym napisem "Arbeit macht frei", zostanie przesłuchany dzięki krakowską prokuraturę okręgową nie wcześniej niż w poniedziałek - poinformowała jej eksponent Bogusława Marcinkowska.

tatuś i syn znalezieni pod domem. "Liczne rany rąbane"


przypadkowy przechodzień znalazł w Koninie leżących poprzednio domem dwóch zakrwawionych mężczyzn - ojca i syna. Starszy z nich zmarł w szpitalu. Nie wiadomo, kto i dlaczego zaatakował rodzinę. Wiadomo, że świętej pamięci gorsza połowa prowadził w pobliżu niewielki bar.

Kaczmarek-Engelking: rozbieżności pozostały


Były dyrektor MSWiA Janusz Kaczmarek i były zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking podczas konfrontacji zanim komisją śledczą ds. nacisków podtrzymali wszystkie swoje wcześniejsze zeznania. Kaczmarek powiedział, że multimedialna rada z sierpnia 2007 roku była "manipulacją" ze strony Engelkinga. Ten zaprzeczał i podkreślił, że prokuratura działała zgodnie z prawem.

Powodzianie pozywają szczebel Tuska


Pozew łączny przeciw rządowi o odszkodowania za powódź zamierza przyrządzać drużyna poszkodowanych przedsiębiorców i mieszkańców Sandomierza i okolic. stopień nie pozostawił powodzian samych sobie - zapewnia wojewoda. pomocnik nie ustaje - przypomina MSWiA.

Kaczyński się odwołał. orzeczenie sądu w piątek o godz. 15


komitet wyborczy Jarosława Kaczyńskiego odwołał się w czwartek od decyzji Sądu Okręgowego, zanim którym Kaczyński przegrał wyborczy tok z Bronisławem Komorowskim. następstwo apelacji poznamy w piątek o godzinie 15.

Potężne wsparcie dla Jarosława Kaczyńskiego


komitet Krajowa NSZZ "Solidarność" poparła kandydaturę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta. pozycja to poparło 50 członków Komisji, 6 wstrzymało się od głosu.

Pożar cementowni w Lublinie


Około miliona złotych wynoszą szacunkowe straty powstałe w wyniku pożaru, do którego doszło w poniedziałek w Cementowni Chełm (Lubelskie). W pożarze ludziom nic się nie stało - poinformowała straż pożarna.

Ziętek poprosił rybaków o wyborczy wotum


kandydat na prezydenta RP Bogusław Ziętek poprosił w niedzielę rybaków o głos w wyborach 20 czerwca.

Zabił policjanta, bo ten zwrócił mu uwagę


Wychodził z tramwaju, kiedy stojący na przystanku nieletni postanowił się posiedzieć i bachnąć koszem w wagon. żandarm w cywilu zwrócił mu uwagę, na co chłopak wyciągnął nóż i dźgnął nim mężczyznę. 42-letni policjant komendy stołecznej zmarł w szpitalu kilkadziesiąt minut później. Prezydent pośmiertnie przyznał mu odznaczenie.

Idzie nominacja, komentarz zmienili kryteria


postscriptum zdecydowali, że wojskowi będą mogli pełnić niektóre stanowiska w armii do 63. roku życia. Wprowadzone zmiany są związane z powołaniem gen. Mieczysława Cieniucha na Szefa Sztabu Generalnego. jeśliby nie wprowadzono poprawki, generał musiałby zakończyć sprawowanie funkcji, póki nie inaczej zacząłby ją pełnić.

komitet śledcza wezwie prezydenta?


system Obywatelska rozważa alternatywa wezwania prezydenta Lecha Kaczyńskiego nim komisję śledcza, która zbada aferę hazardową - dowiedział się "Dziennik periodyk Prawna". Komisja ma zostać powołana w Sejmie jeszcze w tym tygodniu.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.