Ammann najlepszy w skokach, ale "Schlieri" zarabia najwięcej


Szwajcarski konik Simon Ammann prowadzi nad Gregorem Schlierenzauerem w klasyfikacji Pucharu Świata 58 punktami. Ale to jego Austriacki przyjaciel zarobił w tym sezonie na skokach o 1,5 tys. franków szwajcarskich (ok. 4,2 tys. zł) więcej.

Wraca rzecz prawa do posiadania broni w Polsce. komisja "Przyjazne Państwo" przyjęła wzorzec ustawy, która ułatwia dostęp do pistoletów i karabinów. W ręce Polaków może trafić poniekąd sto tysięcy sztuk broni. Teraz ustawą zajmie się Sejm - informuje serwis Polityka.pl. epizod w toku uroczystości z udziałem duńskiej rodziny królewskiej i jej gości w Christiansborg w środek Kopenhagi. Jeden z pełniących wartę żołnierzy padł na ziemię. - Przeprosiny Radosława Sikorskiego nie były szczere, swoją prawdziwą twarz pokazał w Bydgoszczy - mówił w RMF FM Paweł Wypych z Kancelarii Prezydenta.- były prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Sylwester R., oskarżony o branie łapówek, nie wyjdzie na niezależność - zdecydował w poniedziałek Sąd Okręgowy w Szczecinie. O zakres aresztu dla R. o kolejne trzy miesiące wnioskowała szczecińska prokuratury, która obawia się matactwa utrudniającego egzegeza sprawy. Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, generał i dodatkowo były zwierzchnik FSB Nikołaj Patruszew nie wykluczył związku Gruzji z poniedziałkowym atakiem terrorystycznym w moskiewskim metrze. W sumie po dwóch eksplozjach zginęło co bynajmniej 39 osób, a 70 zostało rannych. Niezwykły błona fotograficzna wojskowy prosto z Afganistanu. Na zdjęciach nagranych za pomocą talibskich bojowników widać jak ich siły otaczają i ostrzeliwują amerykańskich żołnierzy.

- Donald Tusk wykorzystał sytuację, by pozbyć się nader silnego Grzegorza Schetyny – ocenia Adam Bielan z PiS, komentując ostatnie przetasowania w Platformie. drugi współzawodnik Tuska, Paweł Piskorski, wyrzucony trzy lata temu z PO, też twierdzi, że szef rządu postanowił zastąpić swoje zaplecze.

chociaż telewizornia Rzeczpospolita Polska ma bieda ze spadającymi dochodami z abonamentu, to nie absencja chętnych, by się z nimi zmierzyć: do konkursu o cztery miejsca w zarządzie TVP stanęło całkowicie 58 osób. zbiorowisko nadzorcza spólki otworzyła koperty ze zgłoszeniami, ale nazwisk nie podaje. Adam G., osądzony na 20 lat więzienia za rozbój i spowodowanie śmierci belgijskiego podlotek Joe, zostanie wydany Polsce, by tam odbył karę więzienia - uznał sąd apelacyjny w Brukseli.

Projekt ustawy wprowadzający okręgi jednomandatowe w wyborach do Senatu ma dzień dzisiejszy przedstawić architektura Obywatelska. - Naszym celem jest umożliwienie Polakom wyboru swych przedstawicieli w okręgach jednomandatowych. lecz wciąż w wyborach do Senatu można to zrobić bez zmiany konstytucji – mówi "Rzeczpospolitej" posłaniec Marek Wójcik. Zgodnie z przypuszczeniami obserwatorów w Afganistanie odbędzie się druga runda wyborów prezydenckich. 7 listopada Afgańczycy raz jeszcze pójdą do urn. komitet Wyższego Urzędu Górniczego stwierdziła, że w kopalni "Wujek-Śląsk" z rudy Śląskiej złamano procedury dotyczące przebywania ludzi w strefach szczególnego zagrożenia. 12 ofiar tragedii przebywało w miejscach, dokąd w ogóle nie powinno ich być. Jak ustalono także, forma techniczny stosowanych pod ziemią urządzeń elektrycznych był ogromnie zły. W katastrofie we wrześniu zginęło tam 20 górników.Amerykański motocyklista zginął w rezultacie zderzenia z niedźwiedziem - informuje serwis clickorlando.com. W sklepach coraz to drożej. ministerium Finansów szacuje, że inflacja w ubiegłym miesiącu wyniosła 3,3 proc. rok do roku. W październiku wynosiła ona 3,1 proc. rdr. - Nie zgadzam się z argumentami PO, że do sprawnego rządzenia potrzebna jest nieledwie władza absolutna. Przyznają tym, że nie umieją rządzić w warunkach normalnej demokracji - mówi na łamach "Rzeczpospolitej" boss NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek.

dziewiczy prezydent na jesieni


nieznany prezydent Kirgistanu zostanie wybrany 10 października. O tym, że wybory głowy państwa odbędą się przed chwilą tego dnia, poinformował w czwartek wicepremier w tymczasowym rządzie tego kraju Omurbek Tekebajew.

zwrot w SD: Nadzwyczajny kongres odwołał Piskorskiego


specjalny kongres Stronnictwa Demokratycznego zwołany dzięki członków partii sprzeciwiających się polityce prowadzonej przez szefa SD Pawła Piskorskiego odwołał go z zajmowanego stanowiska. Jednocześnie, obradująca tego samego dnia, rada Naczelna zdecydowała, że obowiązki przewodniczącego obejmie pryncypał Rady Krzysztof Góralczyk.

"Prezydent wolałby konkurenta z mniejszym ego"


MSZ prowadzi politykę ustępstw, która nie przynosi efektów - mówi chłopisko Przesłuchania w RMF FM Paweł Wypych. Prezydencki minister dodaje, że Lech Kaczyński przedstawi na dniach polski wzór ustaw zdrowotnych. Pytany o wybory, twierdzi, że dla Kaczyńskiego nie jest ważne, kto będzie kandydował. Ma tymczasem swego faworyta. Woli za przeciwnika kogoś, kogo ego nie jest większe od jego.

architektura Obywatelska zaatakuje miasta


"Nasz Dziennik": W przyszłorocznych wyborach samorządowych architektura Obywatelska rzuci rękawicę m.in. prezydentowi Poznania Ryszardowi Grobelnemu i włodarzowi Wrocławia Rafałowi Dutkiewiczowi. Chciałaby przejąć władzę we wszystkich największych miastach - zapowiada gazeta.

Pociągi Intercity znikają z polskich torów


Od kilku tygodni trwa spór o tańsze od pociągów Intercity składy Interregio, uruchamiane przez Przewozy Regionalne. Rywalizacja pomiędzy spółkami wychodzi pasażerom na dobre, ale na nieszczęście owszem na głównych szlakach. Te lokalne raz za razem częściej zarastają trawą.

200 lat, profesorze!


Władysław Bartoszewski obchodzi w piątek swoje 88 urodziny. chociaż syn pierworodny krajowy polityk, człowiek-ikona, były więzień Auschwitz, a zarazem wyraziciel polsko-niemieckiego pojednani na swoje rocznica urodzin wydał kolejną książkę ze swoimi wspomnieniami. "Środowisko naturalne. Korzenie" to przypowieść o ludziach, których Bartoszewski spotkał na drodze swojego życia.

Elastyczne zaprzysiężenie


Od zakończenia drugiej tury wyborów możemy poczekać na objęcie urzędu przy użyciu prezydenta chociażby ponad miesiąc - informuje "Nasz Dziennik".

"Żegnamy Cię druhu-prezydencie"


Trumna z ciałem prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego została wniesiona do Świątyni Opatrzności Bożej. Ciało ostatniego prezydenta II RP spocznie w krypcie grobowej świątyni. - Niech przykład tego wielkiego życia będzie dla nas zachętą, byśmy umieli żyć tymi prawdami i ideami, za które można i warto ponosić wielkie ofiary - mówił podczas wcześniejszego nabożeństwa żałobnego w intencji Ryszarda Kaczorowskiego w Archikatedrze św. Jana prymas matuzal Józef Glemp.

Już powyżej 160 ofiar w Bagdadzie


Do 160 wzrosła kwota ofiar dwóch niedzielnych zamachów w irackiej stolicy. Rannych jest powyżej 540 osób. definitywny bilans może być natomiast jeszcze tragiczniejszy. To najkrwawszy atak w Bagdadzie od dwóch miesięcy. "Skandaliczny" machnięcie potępił już prezydent USA Barack Obama.

"FT": Wyskoki prezydenta są deprymujące


Jeszcze do niedawna wielu komentatorów miało nadzieję, że w polityce wobec "bliskiej zagranicy" Dmitrij Miedwiediew zerwie z agresywną taktyką swojego poprzednika. Jak chociaż pisze "Financial Times", prezydent Rosji pokazał ostatnio, że nie różni się do licha i trochę od Władimira Putina.

"To było jak przesłuchanie Krystyny Jandy w pewnym filmie"


- Czułem się zawstydzony i wyszedłem się przejść po Sali Kolumnowej. jak się odwróciłem, widok był przerażający. Trzech posłów PO w sprawie swojej afery przesłuchiwało posłankę PiS. To było jak w pewnym filmie z Krystyną Jandą - komentował w Radiu ZET przesłuchanie Beaty Kempy przed komisją hazardową Bartosz Arłukowicz.

kwartet cięgi napadał na banki, zabił się w celi


zatrzymany za wielokrotne napady na banki w Wielkopolsce popełnił samobójstwo w celi poznańskiego aresztu - dowiedziała się TVN24.

Zatrzymał cię pył? Idź na mecz


Miła niespodzianka dla wszystkich pasażerów koczujących na lotnisku w niemieckiej Kolonii. Wystarczy pokazać bilet i wolno na żwawo obejrzeć spotkanie miejscowego 1. FC Koeln z VfL Bochum.

Boruc wraca. Ale bez Palestyny


Artur Boruc jest zdrowy i znalazł się w składzie w meczu Ligi Europejskiej przeciw Happoelowi Tel Awiw, ale rozpoczął wywiad na ławce rezerwowych. Czy zobaczy na trybunach... flagi autonomii palestyńskiej? O taki proklamacja zaapelował do kibiców "The Bhoys" szkocki Kongres Związków Zawodowych. Klub na to się nie zgodził. widowisko sportowe rozpoczął się o 21.05.

Premier: nie planujemy wprowadzenia na razie opłat za szkoła główna


- Nie mamy na razie takich planów - odpowiada Donald Tusk na pytanie, czy szkoła wyższa będą po części płatne. Propozycję wprowadzenia opłat od 2015 roku zaproponowali rządowi rektorzy wyższych uczelni.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.