Jemen: Ambasady wznowiły pracę


Ambasady Francji i Wielkiej Brytanii w stolicy Jemenu Sanie, zamknięte odpowiednio w poniedziałek i w niedzielę z powodu zagrożenia terrorystycznego, zostały w środę ponownie otwarte.

Siły saudyjskie zabiły setki szyickich rebeliantów z Jemenu, którzy odmówili opuszczenia posterunku po saudyjskiej stronie granicy z Jemenem - poinformował makler saudyjskiego ministerstwa obrony. W walkach zginęło dodatkowo czterech saudyjskich żołnierzy. Amerykańskie Patrioty w Polsce na nowo skupiają uwagę Rosji. A na wskroś ambasadora tego kraju pod ręką NATO Dmitrija Rogozina. Jak ostrzegł dyplomata, jego brzeg nie zamierza przyglądać się pasywnie rozmieszczeniu Patriotów, bo - jak zauważył - systemy te mogą strącać nawet niektóre rakiety balistyczne. "Gazeta Wyborcza": czasopismo ujawnia kulisy bezpiecznie ostatniej akcji CBA nim odwołaniem Mariusza Kamińskiego. Zmontowała ją w sierpniu 2009 r. tajna struktura wewnątrz Biura - drużyna operacyjna samodzielnego wydziału inspekcji (SWI).Podopieczni Bogdana Wenty - piłkarze ręczni Vive Targi Kielce - są o krok od kolejnego tytułu mistrza kraju. Zespół Vive pokonał w niedzielę MMTS Kwidzyn 28:24 i ma już na koncie dwa zwycięstwa w finale rywalizacji play off. Do ostatecznego zdobycia tytułu kielczanom brakuje jednej wygranej. 150 zalanych domów, ponad 100 podtopionych domków letniskowych, pod wodą szkoła i zakłady pracy - to bilans gwałtownej ulewy w małopolskich Dobrzycach. Straty liczone są w milionach. W pierwszy dzień tygodnia oszacują je gminne komisje. Uczestnicy hadżu - islamskiej pielgrzymki do Mekki odprawiali w piątek ceremoniał kamienowania szatana. ceremonia będzie powtarzany z wykorzystaniem dwa następne dni.

- Mój petent czuje się czysty i uważa, że to całe bałagan i medialne hobby jego osobą to totalne sprzeczka - mówi w rozmowie z reporterem programu "Polska i Świat" Marcin Mamiński, adwokat Uri Brodsky'ego, domniemanego agenta Mossadu, jaki został aresztant na Okęciu w zeszłym tygodniu.

prezes dyplomacji Radosław Sikorski ocenił, że sytuacja polsko-niemieckie są dobre i stają się co chwila lepsze. szwaby są kluczowym partnerem Polski, sojusznikiem w NATO, członkiem rodziny w ramach UE - mówił Sikorski na posiedzeniu sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. Przyznał jednak, że nie zmienił zdania na temat projektu Gazociągu Północnego i nadal uważa, iż jest to porozumienie "zawarte ponad naszymi głowami" i oszczędnie nieracjonalne. "Gość Niedzielny" chce kasacji niekorzystnego dla siebie werdyktu sądu w sprawie Alicji Tysiąc. adiustacja tygodnika zapowiedziała też konkluzja o wstrzymanie wykonania wyroku w części dotyczącej przeprosin.

10 godzin trwało przesłuchanie Mirosława Drzewickiego nim hazardową komisją. ówczesny minister sportu zapewniał, że nie był ani hazardowym lobbystą, ani źródłem przecieku, a "partyjny fanatyk" Mariusz Kamiński nie ma żadnych dowodów. Śledczy z kolei pytali go o znajomość włoskiego, rozmowę z Silvio Berlusconim i koleżeństwo z Ryszardem "Rysiem" Sobiesiakiem. P.o. prezesa TVP Piotr Farfał powiedział, że w poniedziałek wyśle do członków w ostatnim czasie powołanej rady nadzorczej TVP zawiadomienie o zwołaniu posiedzenia najdalej w połowie września. Na tym posiedzeniu rada może odwołać Farfała z funkcji. zbiorowisko Nadzorcza Volkswagena zgodziła się na zakup 49,9 procent akcji producenta aut sportowych Porsche. Zaakceptowała też ewentualne unia Volkswagena z Porsche SE, czyli macierzystą spółką Porsche. dodatkowo władze Porsche zaakceptowały transakcję.za pomocą południową Australię przechodzi bałwan upałów. Na przykład w Melbourne w nocy zanotowano... 32 stopni Celsjusza. To była najgorętsza noc od 1902 roku. Najwyższy niematerialny przywódca Iranu, ajatollah Ali Chamenei skrytykował w piątek amerykańską obecność wojskową w Zatoce Perskiej i oświadczył, że USA Zjednoczone usiłują wystraszyć arabskich sąsiadów Iranu, by kupowali od Waszyngtonu broń. Sejm chce doprecyzować reguły zastępowania szefa Narodowego Banku Polskiego. pierwsze oczytanie poselskiego projektu nowelizacji ustawy o NBP przeprowadzi w czwartek sejmowa Komisja Finansów Publicznych - poinformowała wiceszefowa tej komisji Krystyna Skowrońska (PO).

Ziobro kontra doktor G.: przeprosiny za 300 tys. zł


To już kategoryczny wyrok. Zbigniew Ziobro będzie musiał wyjaśnić 300 tysięcy złotych na przeprosiny kardiochirurga Mirosława G. w największych telewizjach. Sąd Pan Wszechrzeczy odmówił w czwartek przyjęcia kasacji b. ministra oświadczając, że "nie ma do tego przesłanek". Ziobro został skazany za pamiętne słowa o doktorze G., że "już nikt w życiu dzięki tego pana życia wyzuty nie będzie".

Terry, Lampard i Chelsea w półfinale


Nie było niespodzianki w ćwierćfinałowym meczu o puchar Anglii. faworyt - Chelsea Londyn - bez trudu poradził sobie ze Stoke City i po bramkach Franka Lamparda i Johna Terry'ego awansował do półfinału rozgrywek.

Podkarpacie: bezwarunkowo skatowali psa


dubel mężczyźni z Tarnawy Dolnej (Podkarpackie) odpowiedzą za bestialskie zabicie psa sąsiadki. pierw jeździli samochodami za przestraszonym bernardynem, a później, gdy bies nie miało już sił uciekać, przejechali po nim. Grozi im za to dwa lata więzienia.

Wysadzają fragmenty wałów


Okolice Płocka walczą z wielką wodą. By chronić miejscowości zalane po przerwaniu za pomocą Wisłę wałów w miejscowości Świniary w gminie Słubice, powstała przeszkoda z worków z piaskiem w Dobrzykowie. By zaś bronić tę zaporę poprzednio naporem wody - w wybieg kontrolowany saperzy wysadzają część wału nad Wisłą. Z okolic ewakuowano ok. 4 tys. ludzi, ale najgorszy agenda przewiduje ewakuację co więcej ponad 10 tys.

Boni jedno, Rostowski drugie, inaczej stopień ratuje ZUS


ranga w poszukiwaniu ratunku dla Funduszu Ubezpieczeń Społecznych chce wynieść składkę rentową dla najzamożniejszych Polaków - napisała "Gazeta Wyborcza". - Rozważamy takie wybieg - przyznaje szef doradców premiera Michał Boni. - Pierwszy raz o tym słyszę. Nie ma żadnych takich planów - mówi z kolei członek rządu finansów Jacek Rostowski.

psina pogryzł 4-letnią dziewczynkę


obdarty lewy policzek, ucho i zakątek oka. Tak "swój" najlepszy przyjaciel człowieka potraktował niespełna 4-letnią Natalkę Ł. z Rudnika (Podkarpackie) . Pogryzione dziecko trafiło prosto na stół operacyjny oddziału chirurgii dzieci Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu.

Media: Lechistan szuka ochrony poprzednio Moskwą


Polska uważa, że po przyjęciu nowej strategicznej koncepcji NATO jednym z celów sojuszu powinna pozostać obrona przedtem Moskwą - pisze niemiecki diariusz "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Obama będzie w niedzielę na Wawelu


Prezydent USA Barack Obama przybędzie wspólnie z małżonką Michelle do Polski na chowanie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego - poinformował orędownik Białego Domu Ben Chang.

"Martwe okręgi": Grube fałszerstwo w USA


związkowy referat powołany w Stanach Zjednoczonych do monitorowania skutków rządowego pakietu pobudzenia gospodarki ogłosił dane o "stworzonych lub zachowanych" z racji pakietowi miejscach pracy w okręgach wyborczych, które - jak się okazało - nie istnieją.

Papierosy warte mln zł w nielegalnej wytwórni


Dwa mln sztuk papierosów wartych powyżej milion złotych oraz dwie tony tytoniu zarekwirowali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego w nielegalnej wytwórni papierosów, która znajdowała się pod Wrocławiem.

Grecki powiew na warszawskim parkiecie


Znaczna wyprzedaż na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i mocarny spadek wartości złotego - to cena, którą dzisiaj Lechistan gospodarka płaci za dziesiątki lat zaniedbań Greków. Już dzisiaj jasne jest, że 45 miliardów euro pomocy dla Grecji nie wystarczy i potrzebne będą kolejne transze.

"Madonna na traktorze bawić się zboże pomoże"


Madonna planując osobisty gzyms w Polsce naraziła się części katolików i nie być może wyliczać na ciepłe bankiet z ich strony. Co innego we wsi Rumin, gdzie ludność wprost modlą się o to, by gwiazdor zawitała w ich progi - relacjonuje agencja Reutera.

"Traktat daje wam większą władzę"


Wspólna działalność polityczna energetyczna, budżet unijny po 2014 roku, skuteczna polityka zagraniczna - to wedle Jerzego Buzka priorytety, którymi unia Europejska powinna się zająć w najbliższym czasie. stary PE na przestrzeni przemówienia w Sejmie zapewniał też posłów, że Traktat Lizboński daje im większą władzę.

Szczyt atomowy w USA. Obama wezwał do hołdu dla prezydenta RP


Minutą ciszy uczcili we wtorek uczestnicy szczytu nuklearnego w Waszyngtonie pamięć prezydenta Lecha Kaczyńskiego, tragicznie zmarłego w sobotniej katastrofie samolotu pod Smoleńskiem.

przeciwko nędzy, przeciwko kapitalizmowi, przeciwko G20


o tyle o ile 2 tys. osób manifestowało w Toronto w przeciwieństwie szczytowi G20. milicja zatrzymała demonstrację przed konsulatem USA i zablokowała dostęp do tzw. strefy bezpieczeństwa ustanowionej wokół miejsc obrad liderów G20. Od piątku w Kanadzie w Huntsville w prowincji Ontario trwa też ekstremum G8.

Oferta naszej firmy to kompleksowa usługa obejmująca głównie instalacje fotowoltaiczne pomorskie oraz pompy ciepła pomorskie. Nasze instalacje fotowoltaiczne pomorskie instalujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych podzespołów gwarantujących wieloletnie działanie. Jeśli chcesz, aby instalacje fotowoltaiczne pomorskie pojawiły się w twoim gospodarstwie domowym, zapraszamy do kontaktu z najbliższym przedstawicielem naszej firmy. Doradzimy jakie instalacje fotowoltaiczne pomorskie będę najodpowiedniejsze i zajmiemy się instalacją. Poza tym, że zainstalujemy instalacje fotowoltaiczne pomorskie zajmiemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z pozwoleniami oraz dotacją na instalacje fotowoltaiczne pomorskie.